'KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEK'

Tarih: 2013-04-06 00:00:00

Eğitim-İş Sendikası Kdz. Ereğli Temsilcisi Cengiz Başaran, devlet eliyle teröre siyasal meşruiyet kazandırıldığını öne sürdü. Cengiz Başaran, gelişmelerle açılım sürecinin gizeminin artık tamamen çözüldüğünü, üniter devlet yapısının AKP ve PKK eliyle par

Eğitim-İş Sendikası Kdz. Ereğli Temsilcisi Cengiz Başaran, devlet eliyle teröre siyasal meşruiyet kazandırıldığını öne sürdü.


Cengiz Başaran, gelişmelerle açılım sürecinin gizeminin artık tamamen çözüldüğünü, üniter devlet yapısının AKP ve PKK eliyle parçalandığını belirterek  'bağımsız yargıyı, medyayı ve üniversiteleri kısacası ülkeyi kuşatan küresel tezgahı anlamlı hale getiriyor. Emperyalizmin ülkede siyasal istikrarsızlık yaratması için 12 Eylül faşizmi koşullarında palazlandırdığı terör örgütü, nihayet Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile eşit koşullarda masaya oturtuldu. Devlet eliyle teröre siyasal meşruiyet sağlandı' dedi.

Başaran açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:
'Anadolu topraklarında tarihin hiçbir döneminde görülmemiş büyüklükte bir ihanet yaşama geçirilirken, sözde çözüm sürecine katkı verecek akil insanlar listesinde Hak-İş, Türk-İş, DİSK, KESK, Memur-Sen başkanlarının bulunması emek mücadelesi tarihine kara bir leke olarak geçecektir. 
Toplumsal yıkım projesini, toplumsal barış ve huzur projesi olarak halka pazarlama görevi verilen mazlum halkımızın ekmeğini yiyerek adam siluetine bürünen sözde akil adamlar hakkında söyleyecek söz bulamıyoruz. Tarih onlara yakışan en güzel sözleri ve sıfatları bulacak, yüzyıllar boyu unutulmamalarını sağlayacaktır. Ancak içlerinde yer alan sözde emek örgütü liderlerinin, emekçiler adına söz söylemek haklarının olmadığını da ifade etmek zorunludur. 
Bugün ülkemizde emekçiler tarihin en karanlık günlerini yaşıyor. İş kazaları adı altında her gün cinayet işleniyor. Toplu sözleşme yapma hakkı olan sendikalı işçi sayısı 75 milyonluk nüfusa rağmen 500 bine düşerken 1 milyonun üzerinde taşeron işçi ortaçağ koşullarında çalışıyor. Kamu çalışanları yoksulluk sınırının çok altında ücret alıyor. Bütün bu gelişmelerin her biri ortak bir mücadele alanı yaratması gerekirken sözde bu emek örgütleri, Kurtuluş Savaşı yıllarında İngiliz parasıyla grev yaparak Atatürk'e karşı emperyalist işgalcilerin yanında yer alan dönemin işbirlikçi sendikaları gibi davranmaktadırlar.
Tarihi bir dönem yaşıyoruz. Bundan sonra her şey çok daha zor, çok daha acı verici olacak. Ancak her şeye rağmen laik, demokratik, üniter, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti hayalimizi rafa kaldırmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Sendikamız, bu zor mücadelede üzerine düşen görevi gözünü kırpmadan yerine getirecektir.' 

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

KÖMÜR :

KÜRŞAT PKK TERÖR ÖRGÜTÜ MÜ DEĞİL Mİ ?ÖNCE ONU SÖYLE. TERÖR ÖRGÜTÜ AT OYNATACAK HERKES SUSACAK YOK ÖYLE

Kürşat Alperen BOZKURT :

Cengiizzzz boşuna nefes tüketmeyin ergenekon bitti. Artık şehit cenazelerinden size de kankanız olan MHP ve yandaşlarına da iş yokkkkkk.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.