'KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR'

Tarih: 2011-12-15 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Tümer Peker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşılamaya kendilerinin gitmediğine dair gelen tepkilere yanıt vererek, rahatsızlığı nedeniyle karşılamaya gidemediğini, fakat telefonla sürekli irtib

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Tümer Peker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşılamaya kendilerinin gitmediğine dair gelen tepkilere yanıt vererek, rahatsızlığı nedeniyle karşılamaya gidemediğini, fakat telefonla sürekli irtibat halinde olduğunu söyledi. Genel bir değerlendirme yapan Peker, AKP Milletvekili Özcan Ulupınar'ın ya danışmanları tarafından yanlış bilgilendirildiğini ya da kulaktan dolma bilgilerle konuşmalar yaptığını ileri sürdü. Ulupınar'ı asli görevine davet ettiğini ifade eden Peker, açıklamasında şunları söyledi:

 

"ADLİYELİK OLACAK SÖZLER SARF EDİLMİŞ"

"Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce Ereğli'ye gelerek temellerini atmış olduğu tesislerin açılışı ve gelenek haline gelen 'Hamsi Festivali'ne katılım için 10 Aralık 2011 Cumartesi günü Ereğli ilçemizdeydi. Ben geçirmiş olduğum böbrek rahatsızlığım nedeni ile Ereğli gezisine katılamayacağımı Genel Başkanımıza ve Ereğli Belediye Başkanı'na daha önce bildirmiştim. Genel Başkanımızın Ereğli gezisine görevli arkadaşlarımız dışında kalan, tüm İl yöneticileri katılmış olup gezi boyunca Genel Başkanımıza refakat etmişlerdir. Katılan İl yöneticisi sayımız ise en az 10 kişidir. Genel Başkanımızla aynı gün sabah 08.30, akşam ise 18.30'da yaptığım telefon görüşmesinde kendisinin Ereğli gezisinden memnun ayrıldığını ve hem bana, hem de hane halkına geçmiş olsun dileklerini bildirmişlerdir. Yani İl Başkanı Tümer Peker rahatsızlığı nedeni ile geziye katılamamış olup, İl yöneticilerin çoğunluğu da Ereğli'ye gitmiştir. Ereğli'ye gitmeden doğru olmayan bilgileri halka anlatmanın doğru olmadığını ve üslup hatası yaparak sonucunda Adliye'lik olmayı da göze almamak gerekli. Kötü söz sahibine aittir. Biz bu işin peşini bırakmayız. 'Nezaketsiz, saygısız, kıytırık' gibi sözleri yazısında geçirmiş. Bunları kendisine yakıştıramadık. Önce iğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batıracaksın. Son olarak ülkemizde bulunan yaklaşık 7 bin 500 Suriyeli göçmene, konteynır sağlanacağı beyan edilmektedir. Van ilimizde kullanılması zor olan yazlık çadırlarda halkımız zorluklar içinde ikamet etmek zorunda kalırken, kendi vatandaşlarımız insanlık yardımı beklerken… 12 Haziran genel seçimleri öncesi hedefleri olan 2023 yılını erkene alarak, her istediklerini 2013 yılında halletmeye çalışıyorlar. MİT Asya Sorumlusu, Başmüşaviri Kâşif Kozinoğlu'nun 8 ay içeride yatıp, mahkeme karşısına çıkmadan ölmesini nasıl içinize sindiriyorsunuz. Kendisi ölmeden önce Aydınlık Gazetesine yaptığı çarpıcı açıklamalara nasıl bakıyorsunuz, niye cevaplamıyorsunuz?"

 

"ULUPINAR ARTIK BELEDİYE MECLİS TOPLANTILARINA KATILMASIN!"

"CHP'li belediyeleri sürekli denetleniyor, ani baskınlarla yetkilileri toplayıp apar topar tutukluyorsun. Önünüzde ana muhalefet partisi tarafından dosyası gönderilen Kayseri Belediyesi ile ilgili çalışma yaptırmıyorsun, yetkilileri tutuklamıyor veya baskın yapmıyorsun. AKP Zonguldak Milletvekili Sayın Özcan Ulupınar'ın Van depremi sonrası gönderilen 2 TIR dolusu yardımı da saptırmaya çalışması da hiç hoş olmadı. Gönderilen yardımlar, 10 günlük çalışmayla CHP İl Kadın Kolları ve Merkez İlçe Kadın Kolları tarafından birlikte çalışarak koliler oluşturuldu. İl Kadın Kollarımızdan ve İl yönetiminden 3 üye TIR'a binip Van'a giderek yardımları yerinde, emin ellere teslim ederek, teşekkür alarak geri döndüler. Sayın Ulupınar, yine talihsiz bir açıklama yaparak Milletvekillerimiz Sayın Mehmet Haberal'ın seçilse bile serbest kalamayacağını seçimden önce söylediklerini açıkladılar. Demek ki, siyasetin yargıya etki yaptıklarını kabul ediyorlar. Özcan Ulupınar'ı, ya danışmanları yanlış bilgilendiriyor, ya da kulaktan dolma bilgilerle konuşmalar yapıyor. Sayın Ulupınar'ı asli görevine davet ediyorum. Kendisini hala Belediye Başkanı zannediyor diye düşünüyorum. Belediye Meclisi toplantılarına katılıyor, katılmaması gerekir, etik değil... Bizi yıllarca Filyos Projesi ile uyutanlar, şimdide Mithatpaşa Tüneli'ni öne sürdüler, imzalar toplanıldı. Bir müddet sonra gündemden düştü. Ulupınar gerçekleri saptırmadan bu işlerle uğraşırsa iyi olur."

 

"BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KONUSUNDA EN ÇOK İHLAL KARARI VERİLEN ÜLKE TÜRKİYE'DİR"

"Hükümetin dış politikasına da şöyle bir göz attığımızda Ülke'yi riske atan davranışlarla, çalışmalarla karşı karşıya geldiğimizi görüyoruz. ABD'nin her dediğini yapmak uğruna Libya, Mısır, Suriye ve İran gibi ülkeler ile karşı karşıya gelir isen sonucuna da katlanmak zorunda kalırsın. Rusya'yı da, İran'ı da Suriye'yi de kaybedersin. Hem ekonominin öneminden söz edeceksin, hem de komşuların ile sürtüşeceksin. 'Ev alma komşu al' diye bir söz vardır. Ondan sonrada silahtan, savaştan söz edilir tabii ki. Kuzey Irak'ta Talabani, Barzani gibi liderlerle görüşüyorsun, gidiyor ve geliyorlar, ama PKK terörünü halledemiyorsun. İlk önce kendi iç meselelerini halledeceksin, ondan sonra sıkıntıya düşen komşularının sorunları ile ilgileneceksin. Türkiye AİHM'e, rekor düzeyde başvuru yapılmasından dolayı en fazla para cezası ödüyor. Yasal düzenlemede uygulanan 3 yıllık süre, AHİM içtihadında kesinlikle kabul görüyor. Basın özgürlüğü konusunda da en çok ihlal kararı verilen ülkede Türkiye'dir. Bunları bizler değil yetkililer ve rakamlar söylüyor."

 

"ÖNCE 'YURT' SORUNLARINI HALLEDELİM, ONDAN SONRA KOMŞULARIMIZLA İLGİLENELİM"

"Ülkemizde artık, dinimizi iktidar partisi yönlendiriyor. Allah ile kulun arasına fazla girilmeye başlandı. 'Anayasa değişikliği için çalışma yapıyoruz' deniliyor, ancak kanun hükmünde kararnamelerle zaten her şeyi hallediyorsun. En son yapılan icraatlar sonucu, sağlıkta da sorunlar yaşanmaya başlandı. Cumhurbaşkanı'na, şike ve teşvik ile ilgili TBMM'den çıkan yasa gönderiliyor. Gelin görün ki, Cumhurbaşkanı beklenmedik bir şekilde cezaların indirilmesiyle ilgili yasayı veto ediyor ve meclise iade ediyor. Alışılmamış bir durum ve bu bir ilk. Ancak, özel yetkili mahkeme 2'nci defa Cumhurbaşkanı'nın onayını beklemeden karar veriyor ve tahliyeler başlıyor. Biz tahliyelere bir şey söylemiyoruz. Cumhurbaşkanı'nın bile onayı beklenmiyor. Türkiye'de yine büyüme tespit edildi (yüzde 8,2). Ancak ülkemizde yolsuzluk, yoksulluk ve işsizlik en büyük sorun olarak karşımızda duruyor. Sokaktaki insanlar bunları söylüyor.  Yükseköğretime giriş sınavında, (YGS) şifreler veriliyor. ÖSYM Başkanı Ali Demir'e soruşturma açılmaz iken, protesto eden 300 kişiden 45'i gözaltına alınmış, tutuksuz yargılanıyorlar. Kanuna aykırı olduğu için 1,5 yıldan 3 yıla kadar hapisleri isteniyor. Zaten üniversite sınav soruları çalınıyor, KPSS soruları çalınıyor, hiç ses yok. Ancak 'futbolda şike, teşvik' diye insanlar aylardır tutuklu yatıyor. Ülkemizde o kadar çok sorun var ki, yukarıda vurguladığımız konuları yineliyoruz ve diyoruz ki önce 'yurt' sorunlarını halledelim, ondan sonra komşularımız ile ilgilenelim."

 

COŞKUN; "ULUPINAR'IN BU HIRÇINLIĞI NİYE?"

CHP Merkez İlçe Başkanı Tarık Coşkun ise, "Özcan Ulupınar'ın kamuoyuna 'Sayın Haberal çıkmayacak dedik, çıkmadı' açıklamasını yaptı. Bunu basın yoluyla kendisine sorduk, ama cevap vermedi. Bana göre altı çizilmesi gereken bu, Ulupınar AKP zihniyetini mi ortaya koyuyor? Sonuçta bunu meclisten açıklamasını yaptıysa, savunmasını da meclisten yapsın. Ama bu hırçınlığı niye? 'Gaf yaptım' diye çıksın, kamuoyundan özür dilesin. Bunu bekliyoruz" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.