'KURDURTMAYACAĞIZ'

Tarih: 2010-11-04 00:00:00

** Zonguldaklı ve Bartınlılılar İstanbul'da bir araya gelerek termik santral kurma girişimlerine karşı güç birliği yapıyorlar. 7 Kasım 2010 Pazar günü İstanbul Taksim'deki Metalurji Odası'nın lokalinde toplanacak Zonguldak ve Bartınlılılar. "Biz hem Zong

** Zonguldaklı ve Bartınlılılar İstanbul'da bir araya gelerek termik santral kurma girişimlerine karşı güç birliği yapıyorlar.

7 Kasım 2010 Pazar günü İstanbul Taksim'deki Metalurji Odası'nın lokalinde toplanacak Zonguldak ve Bartınlılılar. "Biz hem Zonguldaklıyız, hem Bartınlıyız" sloganı ile bir araya gelecek gurbetteki hemşehrilerimiz, Bartın ve Zonguldak'a kurulmak istenen termik santrallere karşı seslerini yükseltecekler.
"Toplanıyoruz... Çünkü Biz ne Bartın'a ne de Zonguldak'a o santrali KURDURTMAYACAĞIZ!!!" diyen bölgemizin gurbetçileri, "Biz birlik olursak Zonguldak ve Bartın kazanacak" çağrısıyla toplantıya daveti şu sözlerle dile getirdiler.
"Toplanıyoruz... Çünkü BizHEM ZONGULDAKLIYIZ HEM BARTIN'lıyız.
Toplanıyoruz... Çünkü Biz ne Bartın'a ne de Zonguldağa o santrali KURDURTMAYACAĞIZ!!! Bartın'da termik santral davasında dönüm noktasında. Geleceğimiz, 3000 yıllık geçmişimiz, bozulmamış yeşilimiz, bozulmamış bereketli toprağımız, binlerce yıldır bu topraklar yerleşen herkese şifa veren kavşak suyumuz ve her taşın altından fışkıran kaynak sularımız, masmavi denizimiz, her mevsim balıkçı ağlarına düşer düşmez taptaze soframıza gelen balıklarımız, o birbirine bağlı kardeş kültürümüz, tertemiz doğamız; Birçok alternatif ve yatırım mümkünken bile bile rant uğruna yok edilmeye çalışılıyor...
Bir şehir doğasıyla, toprağıyla, kültürüyle yok edilmeye çalışılıyor... Bugün İstanbul'da yaşayan bütün Bartınlı dostların neden GOCA BARTINLI olduklarını gösterme, taaa İstanbul'dan gurbetten Bartın'ına nasıl sahip çıktığını gösterme günü...
Toplanıyoruz... Çünkü biliyoruz biz birlik olursak ZONGULDAK VE BARTIN kazanacak."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ergin :

termik santralden şirketin vazgeçmiş olabileceğini düşünmek... sanrılarla hareket etmek... şirketin hem bartında hem ereğlide iki tane projesi var. milyon dolarlık yatırımlar bunlar. sizce kolay kolay vazgeçebilirler mi? şu an beklemedeler ve karşı kamuoyu yaratma çabası içindeler. biz bu filmleri daha önce gördük. bartında yaptıkları gibi ereğli de de kamu kurum ve kuruluşlarına okullara halka yardımlar yapılır destekçiler bulunur halkın bölünmesi sağlanır. ama biz bu yalan dolana izin vermeyeceğiz... ne ereğlinin ne bartının sadece şirket para kazansın diye yatağana dönüşpmesine havasının suyunun geleceğinin yok olmasına müsaade etmeyeceğiz. bu da böyle biline... biz yok olacağız belki. dayak yieceğiz başbakan ve yardakçıları tarfında çevreci tipler diye fişleneceğiz dışlanacağız belki ama çocuklarımıza atalarımızdan aldığımız bartını ereğliyi bırakmadan ölmeyeceğiz...

ilker :

Sn küpeli halka iyi coşku veriyosun.bende diyorumki santralden vazgeçilmiş olabilir diyorum.insanları galeyana getirmenin ne anlamı var.

SEVİL :

TERMİK SANTRALİ BU BÖLGEDE İSTEMİYORUZ...

Cahit KÜPELİ :

Santralı kuran kuruyor,Bakanlıktan son imzalar çıkmış olabilir ve ruhsat alınmış olabilir.Biliyormusunuz. Cumhur ile dalga geçiyorlar,hala gözlerimiz kapalı ,göstermiyorlar.Farkında değilmisiniz ?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.