'MAĞDURİYET GİDERİLMELİ'

Tarih: 2012-12-26 00:00:00

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcımızın ziyareti dolayısıyla oldukça memnun oldum. Kendisine teşekkür ederim. Sağlık alanında yapılan hizmetlerle ilgili karşılıklı görüş alı
AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcımızın ziyareti dolayısıyla oldukça memnun oldum. Kendisine teşekkür ederim. Sağlık alanında yapılan hizmetlerle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, yapısal sorunlardan kaynaklanan zafiyetleri hissettirmeden büyük bir özveriyle hizmet üretmektedirler. Sağlığın korunup geliştirilmesi olan ve yaşam hakkının kutsallığını savunmak adına ağır iş yükü ve riskli koşullar altında çalışmaktadırlar.  Bu kutsal görevlerini de yerine getirirken zaman zaman hasta yakınları tarafından şiddete maruz kalabilmektedirler. Daha iyi sağlık hizmeti vermek adına sağlık çalışanlarının çalışma koşulları hükümetimiz döneminde iyileştirilmiştir.  Sağlıkta dönüşüm programı kapsamında birçok yenilikler bizim hükümetlerimiz döneminde yapılmıştır.  Sağlık hizmeti sunumunun daha nitelikli hale gelmesi açısından Sağlık alanında ihtiyaç duyulan personel istihdam edilmesi sağlanmıştır. Sağlık çalışanlarının mağduriyetleri en aza indirilmiştir  dedi.
Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Semih Durmuş ise , Sendika olarak, ülke genelinde sağlık çalışanları arasında yaptıkları, anket, araştırma ve raporlarla da sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorun ve taleplerini sürekli gündeme getirdiklerini ve çözümü noktasında mücadele ettiklerini belirtti. Sağlık çalışanları arasında ülke genelinde yaptığımız ve kamuoyu ile de paylaştığımız araştırma ve anketlerden çıkan sonuçları raporlar halinde Sağlık Bakanımız Recep Akdağ başta olmak üzere sağlık yönetici ve uygulayıcılarına da ileterek, çalışanların yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi hususunda önlemler alınmasını sağlıyoruz dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.