'NE HADDİNİZE'

Tarih: 2010-06-07 00:00:00

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu üyelerinden Muhammet Likoğlu yaptığı yazılı açıklamada, hiç kimsenin Erdemir’i savunarak bu kurumu aciz göstermeye hakkı bulunmadığını belirtti. ERDEMİR ACİZ DEĞİL: Erdemir herhangi bir kurum kişi ve kişiler tarafından eleş

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu üyelerinden Muhammet Likoğlu yaptığı yazılı açıklamada, hiç kimsenin Erdemir’i savunarak bu kurumu aciz göstermeye hakkı bulunmadığını belirtti.

ERDEMİR ACİZ DEĞİL: Erdemir herhangi bir kurum kişi ve kişiler tarafından eleştirildiğinde bu arkadaşlar sanki, Erdemir tarafından görevliler gibi her defasında kalkan olma ihtiyacı duymalarını anlamakta zorlanıyorum. Erdemir gibi güzide bir kuruluşu savunmak sizin ne haddinize, Erdemir kendisini savunamıyor acizmiş gibi küçük düşürücü  görüntü vermek kabul edilebilir bir durum değildir.

“Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasının 3 bin 100 kayıtlı üyesinden biri olan Estaş A.Ş şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Esat Koç ile saz arkadaşları tarafından manşetlere çıkartılan haberler, Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili olarak söylenen söylemler kesinlikle yalan ve hedef göstermek için yapılmış açıklamalardır” sözlerinin ilk bölümde yer aldığı Muhammet Likoğlu’nun yazılı açıklaması ilçede yeni bir gerginliğin işareti oldu.

Kdz. Ereğli gibi sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan bir çok il merkezini geride bırakan ilçede son günlerde gerginliğin öne çıktığı bir süreç yaşanıyor.

Bunlardan bir tanesi ise TSO ile Estaş arasında yaşanmaya başladı. Estaş’ın başkanını hedef alan yazılı bir açıklama yapan TSO Yönetim Kurulu üyesi Muhammet Likoğlu, Erdemir’i bazı kişilerin savunur gözükerek korumaya kalkmasını da eleştirdi.

BASKI UYGULATTILAR

Likoğlu “Söz konusu manşetlere bilerek çıkartılan haberde, TSO Meclis üyesi oldukları ve sac tüccarlarını temsilen meclise seçildiklerini, Yönetim Kurulu’na defalarca Sac Tüccarlarının sorunları ile ilgili telkinde bulunduklarını, TSO Yönetimi tarafından dikkate  alınmadıkları ve TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Genç’in iyi niyetli olup konulara vakıf olmadığı ve Yönetim Kurulunda birileri  tarafından yanlış yönlendirildiği  yönündeki ifadeleri külliyen yalandır. TSO Yönetiminden sac tüccarlarının sorunları ile ilgili bir talepleri olmadığı gibi aksine talebi olan şirket ortaklarına da çeşitli şekilde baskılar uygulamaya ve uygulatmaya çalışmışlardır” dedi.

Muhammet Likoğlu açıklamasına şöyle devam etti:

TOPLANTILARDA KONUŞMUYORLAR

Yeni dönemde Kdz.Ereğli TSO Meclisi 17. toplantısını gerçekleştirmiştir. Sözde Sac Tüccarlarının temsilcileri oldukları bahse konu bu kişiler, bu zamana kadar bırakın sac tüccarları ile ilgili Ereğli ile ilgili ya da herhangi bir konuda bir kelime yada ağızlarından bir harf ve ses çıkmamıştır. Ayda bir toplantıya gelir çay içer, geldikleri gibi de katılımcılık sağlamadan giderler. Mecliste her üyenin konuşması tutanaklara geçerek resmen kayıt altına alınmaktadır bunun en somut delili de bu belgelerdir.

Sac Tüccarlarını temsil ettiklerini iddia eden bu kişiler kendilerini temsil ve ifade etmekten aciz kişilerdir. Ereğli’de Sac Tüccarları bir Estaş şirketinde 20 kişiden ibaret olmadıkları herkes tarafından bilinmelidir. TSO’ ya kayıtlı Sac Ticareti ile iştigal eden 500 firma mevcuttur. TSO’nun hiçbir zaman bir kişi kurum için, bir avuç insan için hizmet vermesi söz konusu olamaz, TSO tüm üyeleri ve tüm Kdz.Ereğli için mücadele verir.

TSO Yönetim Kurulu tüm meslek gruplarını temsil eder, sac ticaretinin Ereğli’de lokomotif sektör olduğu her yönetim kurulu üyesi tarafından bilinmekte ve göreve geldiğimiz günden bu yana her ortamda Sac Tüccarlarının sorunları ve geleceği  ile ilgili sorunlar  zaman zaman ilgililere iletilerek çözüm aranarak gereği yapılmaktadır. Ancak bu arkadaşlar her defasında bu girişimlere katılmazlar ya da sabote ederler. Toplantılarda sözde birilerine yaranmak için canlı telefon bağlantıları yaptıkları herkesçe bilinmektedir.

NE SIFATINIZ VAR?

TSO Yönetimini eleştiren ve kendilerine kişilik ve kimlik arayan bu arkadaşların mazisi ve kişilikleri herkes tarafından bilinmekte, geldikleri noktada sermayeleri bu olmuş,  doğrusu ne sıfatla beyanda bulunduklarını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Ereğli’de 500 civarında metal sektöründe faaliyet gösteren Sac Tüccarı varken bu ve bunlar gibilerin yüzünden 30 firma kalmıştır.

Herkes tarafından bilinir, dün her türlü ….  yaptıkları kişiyi bugün eleştirir olmuşlardır ne oldu da şimdi böyle oldu? Bu ve bunlar gibileri anlamak gerçekten zordur. Bu arkadaşların neyin peşinde olduklarını iyi bilmekteyiz, ancak seçtikleri yol yanlıştır bilmelerini isterim. Bundan böyle kimse Estaş ve kendileri üzerinden siyaset yapmamalıymış, siz kimsiniz ki? Sizi  konuşan kim? Ne sıfatınız var kendinizi ne sanıyorsunuz?

Artık susmayacaklarmış! Ses çıkaracaksınız da size çıkarmayın diyen mi var?

ERDEMİR UYARMALI

Erdemir göz bebeğimiz Türkiye’nin ve bölgenin en büyük kuruluşu saygın kişiliğe sahip, ülkemizde ve bölgemizde söz sahibi güçlü bir kuruluş olup, TSO’nun en büyük üyesidir.

Erdemir herhangi bir kurum kişi ve kişiler tarafından eleştirildiğinde bu arkadaşlar sanki, Erdemir tarafından görevliler gibi her defasında kalkan olma ihtiyacı duymalarını anlamakta zorlanıyorum. Erdemir gibi güzide bir kuruluşu savunmak sizin ne haddinize, Erdemir kendisini savunamıyor acizmiş gibi küçük düşürücü  görüntü vermek kabul edilebilir bir durum değildir. Erdemir yetkililerinin bunlara gereken uyarıyı yapacağına inanıyorum.

HADDİNİ BİLECEKSİN

Bundan böyle herkes haddini ve yerini iyi bilmelidir, hiç kimse TSO ve Yönetimi üzerinden pirim yapmaya kalkmasın, herkes işini yapsın üzerine vazife olmayan konulara atlamasın. Bu şekilde kendinize bir menfaat sağlamanız söz konusu olamaz, ancak ciddi ve samimi olanlar ayakları yere basan ne istediğini bilen kimlik ve kişilik sahibi olanlar kendilerine yer bulabilirler.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

cengiz gürer :

Uyarıcı arkadaşım eğer söylemek istediğim varsa direk söylerim. Sokak dedikodusunda adımın gecme yönünde ikazın için sağol. Benim sahsi beklentim TSO nun ticari ortamı toparlamasıdır. Kavga ticareti ve kurumları yıpratır =))

aaaa :

ıyı aksamlar herkese allah askına bugune kadar estas tso kavgası varmıydı yoktu ahmet bey hapıse gırdı bırılerı at oynatıyo ereglı bu ısımlerı ıyı bılır ama gun gelır devran doner hepsının hesabı ortaya cıkar 1 donem yaparsın bu baskalıgı onuda ıyı degerlendır muhammet bey benden demısı

DOĞRUCU DAVUT :

dün estaş batttı diye gemiyi ilk terkeden ...,şirkete borç takarak kaçanlar buğün şirkete ne komiktir ki sahip çıkmaya çalışıyor isimleri yönetim kurulunda ifşa edilince yönetim kurulunda da bizartık sizi tanımıyoruz doğru dürüst insanlarla yola devam ediyoruz mesajını alınca saldırıya geçtiler fakat yine bir kişinin arkasına saklanmayımeziyetbiliyorlar

uyarıcı :

Murat nickli cengiz gürer kardeşim seni bu işler aşar sen sen ol bilmediğin konulara girme sen bak dalkana

iyilik bilir :

bu memlekette bugün adam diye biyerlere gelenler daha dün muhammet likoğlu'nun çantasını taşıyanlardır ekmeğini yiyerek bu günlere geldiklerini unutmasınlar nankörlük yapmasınlar onlar kendilerini iyi bilirler ayrıca tüm camiada bilir.herzaman herkesin işine koşmuş kin düşmanlık beslemeyen ereğliye herzaman fayda sağlamış sağlamayada devam ediyor yaptıklarınıda kendi birikimi ile yapıyor makama mevkiye ihtiyacı yok alan değil veren tarafta olmuştur ben kendisini iyi tanıyorum o yaptıklarını konuşmaz ama bilenlerde sölemeli hakkını teslim etmeliyiz benin insani anlayışım bu başkalarını bilmem ne bana nede kimseyede ihtiyacı vardır anlatabildim sanırım

sac tüccarı :

sactüccarı niki ile yazan ismini açıklamaya korkan sen ne biliyorsunda konuşuyorsun o dönemi ben çok iyi biliyorum o dönemde ne gibi iyileştirmeler olduysa sac tüccarları derneği başkanı muhammet likoğlu tarafından sağlantı nankörlük etme ekmeğini yemeyen suyunu içmeyen çok az insan var bu memlekette konuşurken ne konuştuğunu bil konuş ben avukatı değilim verdi ağızınızın payını bana düşmez ama ben senin gibi nankör değilim sac tüccarları derneği o denemde türkiyenin gündemindeydi internette hala var aç oku

objektif :

bu işler boyle olmaz gelin butun sac tuccarları olarak eylem yapalım bu memleketın zehrını biz soluyoruz kayserilisi nevsehırlısı ekmeğini yıyor bizim dedelerimizin topraklarının uzerine kurulmadımı erdemir gelin birlik olup eylem yapalım ve ayrıca kımse erdemire yalakalık yapmasın kendi menfeatleri için burda batan arkadaslarımızda var mağdur olan hep beraber yurekten eylem yapalım sayın özgen gorsun bırlık beraberliği görsun ereğli tuccarının durumunu ona gore hareket etsın kurumlar kalıcıdır ama koltuktakıler gidicidir

estaslı :

SACCI ve HAKKI sac tüccarıysanız (ki değilsiniz) gidin estasa borç bırakanların listesini alın (SENİN DEYİMİNLE...). mali kurulda ilan edildi, baskasının ticaretine ... atmadan kendi işinize bakın böyle büyümezsiniz. Ayrıca .... atanlardan bazıları da onlar, hazmedemediler isim verilmesini.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.