'O İŞİNİ YAPSIN'

Tarih: 2011-02-05 00:00:00

Kdz. Ereğli Ömerli Minibüsçüler Durak Başkanı Bülent Taşdibek, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Kır, Fatih Yılmaz, Pasaport Pizza’da basın toplantısı düzenleyerek Halk Otobüslerine yapılan zamma tepki gösterdiler, Ereğli Belediye Başkanına da sert eleştiriler

Kdz. Ereğli Ömerli Minibüsçüler Durak Başkanı Bülent Taşdibek, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Kır, Fatih Yılmaz, Pasaport Pizza’da basın toplantısı düzenleyerek Halk Otobüslerine yapılan zamma tepki gösterdiler, Ereğli Belediye Başkanına da sert eleştiriler gönderdi. Taşbilek, Kdz.Ereğli’de 1 TL’ye abonman 50 kuruşa da öğrenci taşıma garantisi verdiklerini belirterek, “Araçları ihaleye çıkar madem sen halkı düşünüyorsan yaparsın” sözleri ile de çağrıda bulundu.

 

30 BİN TL ÖDENDİ

Yapılan yazılı açıklamanın bir bölümü ise şu şekilde: Kdz.Ereğli’mizde M plakalı araçların 2918 sayılı karayolları trafik konuna göre kapasitelerinin 14 kişi olması gerekirken 50 kişi taşıma kapasitesinin verilmelerindeki usulsüzlük ve insan hayatını kişilerin menfaat sağlanması açısından Kdz. Ereğli Belediyesi’nin almış olduğu bu yöndeki karar ve İlçe ve İl Trafik komisyonunun vermiş olduğu onay için Zonguldak idare Mahkemesine açmış olduğumuz dava için bilgilendirmek istedim. Bizler Ömerli minibüsleri olarak 2007 yılında Kdz. Ereğli Belediyesi’nin almış olduğu meclis kararına istinaden yer işgal bedeli altında Kdz. Ereğli Belediyesi’ne araç başına 30 bin TL ödeyerek şehir içi ruhsatı alarak Ereğli-Ömerli arası toplu taşıma ruhsatı alarak taşımacılık yapmaktaydık. Bizler Ömerli minibüsleri olarak 2007 yılında başladığımız toplu taşıma sisteminde taşıma ücretini 1 TL olarak belirledik ve Ömerli’den çarşıya kadar olan kısımlardan 1 TL olarak taşıma yapmaktaydık. Ta ki 2009 yılı seçimlerine kadar bu şekilde yaşadığımız ekonomik sıkıntılardan dolayı taşıma ücretlerine bir zam yapmayı düşünmedik.

 

İHTARNAME İLE UYARI

Fakat yerel seçimle belediye başkanlığına seçilen kişi seçimler sonrası öncelikle bizlere bir ihtarname çekerek, otobüs olma konusunda ısrar etmiş olup aksi takdirde bizleri bedel ödeyip almış olduğumuz Yeşiltepe-Kepez-Ömerli hattından alıp Ereğli’nin Hatip Sokak-Sarıkorkmaz hattına vereceği yönünde ihtarnameyle uyarmıştır. Bizlerde bu yapılan işlemin doğru olmadığını ve bizler tarafından kabul olmayacağı yönünde kendilerine yazılı beyanda bulunarak Zonguldak İdare Mahkemesine dava açtık ve mahkemeye belediyenin bizleri minibüs esnafını mağdur etmeyeceğini beyan eden belediyeyi haklı bulmuştur. Karara istinaden belediyenin almış olduğu karara istinaden çalışmak için gereğinin yapılması konusunda talepte bulunduk, fakat art niyetli olan belediyemiz bu konuda ne kredi almış ne de mahkemenin vermiş olduğu karara uymuş, bize çalışmayacağımız konusunda ret kararı vermiştir. Belediye Şubat ayında yaptığı meclis toplantısında Özel Halk Otobüslerinin geçim sıkıntısı çektiği yönündeki sıkıntılardan dolayı belediye başkanının almış olduğu zam konusu var. Bizler 14 kişi taşıma kapasitesiyle hem kendimiz hemde çalışanımız evine çoluk çocuğuna ekmek götürüyordu. Belediye başkanımız bu özel halk otobüslerinin yaşadığı ekonomik sıkıntıyı aklına getiriyor da bu 11 aydır çalıştırmadığı minibüscülerin bırakın kendilerini çoluk çocuğunu düşünmüyor mu? Benim 5 aylık bebeğim var, hani televizyonlarda bas bas bağırıyor ya Erdemir için bizim çocuklarımızı kanser yapıyorlar ben onlar için uğraşıyorum diye ya sen bizim çocuklarımızı açlığa terk ettin, sen hangi çocuklardan bahsediyorsun. Huzuru getireceğim diyor, mafyayı bitireceğim diyor, çek senetçileri bitireceğim diyor benim merak ettiğim bu adam bunları yaparken bizim Ereğli Emniyet mensubu arkadaşlarımız veya sayın savcılarımız boşta mı duruyor? Bu adam kendini ne zannediyor, bu devletin emniyeti, savcısı, hâkimi varken o kendi işini yapsın Ereğli halkına hizmet götürsün.

 

CEVABINI VERSİN

Belediyenin ihaleye verdiği 27 araca neye göre M plaka verdirdin, 10.553 sayılı Bakanlar Kurulu kararına neden uygulamadın? İzmit İdare Mahkemesinin ve Yüksek Mahkemenin vermiş olduğu M plakalı araçların yolcu sayısı 14 kişi olduğu belirlendiği halde sen neden uygulamıyorsun? Ben Ömerli Minibüsleri olarak bu Ereğli halkına abonman 1 TL öğrenci 50 TL olarak taşıyacağımın garantisini veriyorum araçları ihaleye çıkar, madem sen halkı düşünüyorsan yaparsın.

 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM

Ben buradan Kdz.Ereğli Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuyorum. Bu akşam bir araç görüyorum Gülüç Halk Otobüsü yarın bakıyorum Ereğli Halk Otobüsü bu nasıl iş, bu yolda bir kaza söz konusu olduğunda bu iş nasıl çözülecek?

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ÇORÇİL :

HELAL OLSUN BÜLENT BAŞKAN SÖYLEDİKLERİNE KATILIYORUM.GALİPTİR BU YOLDA MALUP

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.