'OKULUN BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZMAYIN'

Tarih: 2012-05-21 00:00:00

Cumhuriyet İlköğretim Okulu velileri yasada yapılan son değişiklik ile ilk ve ortaokulların mutlaka ayrı okullarda devam etmesini gerektirmediğini vurgulayarak okulun ilk ve orta okul kısımlarının ayrılmaması için Kdz.Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne

Cumhuriyet İlköğretim Okulu velileri yasada yapılan son değişiklik ile ilk ve ortaokulların mutlaka ayrı okullarda devam etmesini gerektirmediğini vurgulayarak okulun ilk ve orta okul kısımlarının ayrılmaması için Kdz.Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne dilekçe verdiler. Okulda yaklaşık 600 velinin imzasını topladıklarını ve bu imzaları yetkililere ulaştıracaklarını belirten veliler adına açıklamayı Ayşe Ak okudu. Ak açıklamasında şu görüşlere yer verdi: Bizler Cumhuriyet İlköğretim Okulu velileri olarak okulumuzun ilk ve orta okul kısımlarının ayrılmasını istemiyoruz. Yasada yapılan değişiklik ilk ve ortaokulların mutlaka ayrı okullarda devam etmesini gerektirmemektedir.  Aksine, yasa değişikliği şartları uygun olan okulların ilk ve orta kısımlarının birlikte devam edebileceğini düzenlemiştir. Okulumuz başarıları ile tanınmış bir okuldur. İlk ve ortaokul kısımlarının birlikte devam etmesine uygun her türlü fiziki şarta da sahiptir. Okulumuzun başarısının devamı ise hiç kuşkusuz okulun birlik ve bütünlüğünün bozulmamasına bağlıdır. Kaldı ki şartları uygun olan pek çok okulda ilk ve orta kısımların 4+4 şeklinde eğitim vermeye devam edeceği bilinmektedir. Ne çocuklarımızın okuldan okula dolaştırılarak perişan edilmesini, ne de veliler olarak bizlerin mağdur edilmesine yol açacak bir uygulamayı kabul etmek istemiyoruz. Okulların durumu görüşülürken velilerin görüşünün alınmamasını ise büyük bir eksiklik olarak görüyoruz. Bu sebeplerle, Cumhuriyet İlkokulu velileri olarak bizler; çocuklarımızın geleceğini ilgilendiren ve okulun geleceği ile ilgili arzu ve isteklerimizi bildirmek için  İlçe Milli Eğitim  Müdürlüğümüze dilekçelerimizi sunmaya geldik. Umuyoruz ki karar vericiler taleplerimizi dikkate alacak ve okulumuzun bütünlüğünü bozmayacak bir karar vereceklerdir.Veliler olarak okulumuza sahip çıktığımızı, çıkmaya da devam edeceğimizi, gerekli gördüğümüz her türlü yasal haklarımızı gerektiği yerde kullanacağımızı basına ve kamuoyuna duyuruyoruz.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.