'ÖLÜME ALIŞMAK MÜMKÜN MÜ?'

Tarih: 2010-05-22 00:00:00

CHP Parti Meclisi Üyesi Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk gerek Zonguldak'ın gerekse ülke tarihinin en büyük acılarından birini yaşadığını belirtti. Köktürk konu ile ilgili açıklamasında Başbakan'ın Zonguldak'a yaptığı inceleme sırasındaki sözlerin

CHP Parti Meclisi Üyesi Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk gerek Zonguldak'ın gerekse ülke tarihinin en büyük acılarından birini yaşadığını belirtti. Köktürk konu ile ilgili açıklamasında Başbakan'ın Zonguldak'a yaptığı inceleme sırasındaki sözlerine de tepki gösterdi. Köktürk şu görüşlere yer verdi: Yüreklere düşen acının kuvvetini ve meydana gelen olayın vahametini kelimelerle tarifi olanaksızdır. Ancak, "bölge insanı bu tür olaylara alışık" söyleminde bulunan Sn. Başbakan olayın niteliğini ve doğan acının büyüklüğünü idrak etmekten yoksun olduğunu görmekten büyük üzüntü duyuyoruz. Başbakan bu söylemiyle sadece olayın vahametini muhakeme etmekten uzak olduğunu değil, aynı zamanda insani duygularını da kaybetmekte olduğunu ortaya koymuştur. "Ölüme alışmak" mümkün müdür? Zonguldak ve Ülke insanımızın kaderi ölüm yazgısına teslim olmak ve teslim edilmek midir? Bu anlayışı şiddetle ret ediyoruz. Çocuğunu kısa dönem askere bile Vali eşliğinde gönderen Sn. Başbakanın Zonguldak ve ülke madenci ailelerinin eşlerini ve çocuklarını yerin yüz metrelerce altına ve bugün kara toprağa hangi duygularla gönderdiğini anlamaya ve gereğini yapmaya devam ediyoruz. Sayın Başbakan bu ülkenin insanlarının kendi iktidarına teslim edildiğinin farkına varmalıdır. Artık madencilik sektöründe yaşanan bu acılar ve yaşanan süreç ciddi şekilde masaya yatırılarak, bu olayların gerçekleşmemesinin önlemleri alınmalıdır. Ve Sayın Başbakan öncelikli görevi olduğunu bilmelidir.
Bu düşüncelerle tüm Zonguldaklıların, maden emekçilerinin acısını yürekten paylaşıyoruz. Yitirdiğimiz maden emekçilerinin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Ulusumuzun başı sağ olsun.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Belalı :

Öncelikle tüm türkiyenin başı sağolsun. Ölüme alışmak gerek ancak ölümün ardında ihmal varmı yok mu onu araştırmak gerek. Merak ediyorum şuan medyada ahkam kesenler patlama öncese 1 kere özel şirketleri veya ttk nın herhangi bir kurumunu ziyaret etmişmi? Bir tanesinin sorunlarıyla ilgilenmişmi? Merak ediyorum yerüstünde ahkam kesenler yeraltındaki çalışma ortamından ne kadar haberdardırlar? Merak ediyorum siyaset yapmak için acaba böyle anlarımı kolluyorlar? Başbakanın dediği yanlışda sayın kemal kılıçtaroğlunun dediği belkide sigortasızdılar lafı cokmu yumuşak sizce. Bundan şu anlaşılıyor. Yanlış bilgilendirme Yanlışlar yaptırıyor siyasetcilerimize. Sormak istiyorum İhaleler düşükde verilse peşkeş cekiliyor diyenler daha sonra mütahitler işçilere düşük para veriyor nasil derler. Hiçmi mantık yok hiçmi hesap bilmezler. yoooo bence cok iyi biliyorlar ama sadece işlerine geldiği gibi konuşuyorlar. Kaygıları ölenler yada aç kalanlar diil kaygılar sadece oy kaygısı.Saygılarımla

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.