'PAZARYERİ PROJESİNE BAŞLADIK'

Tarih: 2012-02-11 00:00:00

TMMOB Mimarlar Odası Zonguldak Temsilcisi Turhan Demirtaş, pazaryeri projesi üretme çalışmalarına başladıklarını belirterek, Pazaryeri Atölyesi çalışmalarının ilk toplantısını yaptıklarını açıkladı.   "BELEDİYEDEN; PAZARDAKİ YERLEŞİMDE YER ALMASINI İSTE

TMMOB Mimarlar Odası Zonguldak Temsilcisi Turhan Demirtaş, pazaryeri projesi üretme çalışmalarına başladıklarını belirterek, Pazaryeri Atölyesi çalışmalarının ilk toplantısını yaptıklarını açıkladı.

 

"BELEDİYEDEN; PAZARDAKİ YERLEŞİMDE YER ALMASINI İSTEDİKLERİ REYONLARI VE İHTİYAÇ PROGRAMINI İSTEDİK"

"Belediye Başkanı Sayın Muharrem Akdemir'in, 'Mimarlar Odası ve özel mimarlar kanalıyla çok yönlü bir proje hazırlatmak istiyorum' açıklamasında da söylediği gibi, Zonguldak Mimarları olarak Pazaryeri Projesi üretmek için çalışmalara başladık. Temsilciliğimizde oluşturduğumuz 'Pazaryeri Atölyesi' çalışmamızın ilk toplantısı yapıldı. İlk olarak genel durum ve genel istekler değerlendirildi. Öne çıkanlar; rahatlıkla, sağlıklı bir alışverişin gerçekleştirileceği, her ihtiyacın rahatlıkla karşılanacağı çağdaş bir pazaryerine kavuşmak, tüm Zonguldaklıların arzusudur. Pazaryeri, yarınların Zonguldakna da cevap verecek, yaşayanların her ihtiyacını karşılayacak, çağdaş bir pazaryeri olmalıdır. Günümüzde, neredeyse her ailenin otomobili olduğu ve çevre beldelerden de gelecekler olduğu göz önüne alınarak, pazaryerinin otopark ihtiyacı iyi hesaplanmalı, kent halkının görüşleri de alınarak, ortak akıla, her yönüyle ihtiyaçları düşünülmüş bir pazaryeri projesi üretilmelidir. Fevkani Köprü'nden Soğuksu semtine inişte hemen sağda yer alan giysi pazarının da Soğuksu pazaryeri içinde değerlendirilmesi, oradan boşalacak alanın kent alanına katılması da düşünülebilir. Bu görüşlerimiz doğrultusunda yapacağımız proje çalışmalarının kalıcı ve sağlıklı olabilmesi için belediyeden; pazardaki yerleşimde yer almasını istedikleri reyonları ve onlarla ilgili ihtiyaç programını istendi ve pazar yetkilileriyle de ön görüşme yapma kararı alındı."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.