'PEŞKEŞ ÇEKTİRMEDİK'

Tarih: 2013-02-05 00:00:00

  BİZDE 14 YILDIR ÜCRETSİZ: Bizde 14 senedir cenaze hizmetleri ücretsiz, kefeninden tahtasına ulaşımdan mezar kazmasına kadar bugüne kadar yapıyordum. Biz 14 sene evvelden yaptıklarımızı şimdi birileri, pankartlarla, işte vatandaşın ölüsünü dirisini ka

 

BİZDE 14 YILDIR ÜCRETSİZ: Bizde 14 senedir cenaze hizmetleri ücretsiz, kefeninden tahtasına ulaşımdan mezar kazmasına kadar bugüne kadar yapıyordum. Biz 14 sene evvelden yaptıklarımızı şimdi birileri, pankartlarla, işte vatandaşın ölüsünü dirisini kaldırırız şeklinde yapmaları sakıncalı bir durum. Hayır işlerinin reklamı yapılmaz

 

GÜLÜÇ'Ü PEŞKEŞ ÇEKTİRMEDİK: Ereğli ilçemiz bizi almak için çok uğraş veriyor buna da devam ediyor ama muvaffak olamadı şuana kadar. Ereğli'deki bir mahkeme kararı bir Danıştay kararlarını eline alıp sallayıp duruyor, basın mensupları bu kararları eline alıp bir incelediklerinde göreceklerdir böyle bir şey olmadığını. Bu konuda İçişleri bakanımızın karar vereceğini, bunun 3 'lü kararname ile olacağını kendisi herhalde fazla bilmediği için Ankara'da uğraşıyorlar. Onun için söylüyorum, beldemizi biz kapatmadık, kaptırmadık ve kimseye de peşkeş çektirmedik.

 

 

 

AK Parti Ereğli İlçe Yönetimi İlçe Emniyet Müdür Vekili Burak Bal ve Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör'e nezaket ziyaretinde bulundu. Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör'ün Ereğli Belediye Başkanının bazı uygulamalarına tepki gösterdi, reklam yapmakla suçladı. Gülüç Belediyesi'nin kapanmaması için mücadele ettiklerini dile getiren Güngör'ün bu açıklamaları çok konuşulacağa benziyor.

 

İLK ZİYARET EMNİYETE

Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ve yönetim kurulu üyeleri Ereğli İlçe Emniyet Müdür vekili Emniyet Amiri Burak Bal'ı makamında ziyaret etti. Emniyet Müdürlüğü ziyaretine önceki dönem İlçe Başkanı Adem Öztürk'te katılırken, İlçe Başkanı Fatih Çakır, kentin huzurlu bir kent olması adına başarılı çalışmalar ortaya koyan polis teşkilatına bu çalışmaları nedeniyle teşekkür etti. Emniyet Amiri Burak Bal'dan teşkilat ile ilgili bilgi de alan Çakır ve ekibi, polisin çalışmalarında her zaman yanlarında olacaklarını ve iktidar partisi olarak gereken desteği vereceklerini aktardılar.

 

SEMERİSİNİ HEP BERABER YAŞARIZ

Ak Parti heyeti daha sonra Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör'ü makamında ziyaret etti. Ak Parti İlçe yönetiminin ziyaretinden mutluluk duyduğunu anlatan Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gülüç'ün mahkeme kararıyla kapatıldığı açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını anlatarak şunları söyledi; Bu kadar kalabalık ve tam kadro ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim. Gerçekten partimizi Ereğli de temsil edebilmek için genç ve çalışkan bir kadro kurdunuz. İnşallah bunun semeresini hep beraber mutluluk içerisinde yaşarız. Genç arkadaşların burada görev alma isteği hoşuma giti. Bizlerinde size her türlü desteği ve yardımı vereceğimizden şüpheniz olmasın. Partimizin Ereğli'deki tek büyük belediyesi diyelim, (tabi diğer belediyelerimizin 2014 de kapanıyor olması bizi üzüyor. 5 belediyemizden 2'si kapanıyor, Gülüç'ü, beldemizi  biz kapattırmadık, kaptırmadık da.

 

EREĞLİ BİZİ ALMAYA

MUVAFFAK OLAMADI

Ereğli ilçemiz bizi almak için çok uğraş veriyor buna da devam ediyor ama muvaffak olamadı şuana kadar. Ereğli'deki bir mahkeme kararı bir Danıştay kararlarını eline alıp sallayıp duruyor, basın mensupları bu kararları eline alıp bir incelediklerinde göreceklerdir böyle bir şey olmadığını. Bu konuda İçişleri bakanımızın karar vereceğini, bunun 3 'lü kararname ile olacağını kendisi herhalde fazla bilmediği için Ankara'da uğraşıyorlar. Onun için söylüyorum, beldemizi biz kapatmadık, kaptırmadık ve kimseye de peşkeş çektirmedik. 14 senedir beldemizi halkımızla birlikte müştereken değerlendiriyoruz. Halkımızın bu yönde bize teveccüh göstermesi benim için bir gurur vesilesidir. Cumhuriyet Halk Partisi Anayasa mahkemesinde bu Büyükşehir Belediyesinde kapanan belediyeler için müracaatını yaptı, müracaatında belediyeleri kapatmayın, halkın iradesine başvurun referanduma gidin ona göre karar verin diye dilekçesiyle başvurdu. Fakat buradaki adam maalesef partisinin dışında bir referanduma ihtiyaç duymadan burayı kapatması ve kapatmak için uğraşması hepimiz için üzücü, biz burada dostluk ve beraberlik içinde çalışmamız lazım, bizim için a veya b partinin olması önemli değil, önemli olan Ereğli'mize beldelerimizle, köylerimizle birlikte hizmet etmektir dedi.

 

GÜLÜÇ'E OTEL KAZANDIRDIK

 

Açıklamalarına, Erdemir'in özelleştirme sürecinde ortaya koydukları tavırla devam eden Güngör, Bildiğiniz gibi Gülüç'e çok güzel bir otel kazandırdık. 30 dönümlük bir araziyi Erdemir özelleştirilmeden evvel yarısını bize yarısını Türk Metal Sendikasına vermek kaydıyla araziyi 49 yıllığına tahsis etti. Bize verilen arsanın tamamını da bir sosyal tesis yapmak kaydıyla Türk Metal Sendikasına devrettik ve bölgemizin en güzel sosyal tesisini ve otelini ilçemize kazandırdık. Tabi burada başkalarının yapamadığını yapmak bizim için gurur vesilesi. Hepiniz biliyorsunuz Erdemir özelleştirilmeden evvel o günkü vekillerimiz Ereğli Belediye Başkanına Erdemir'in bu sosyal tesislerinin bulunduğu arsaları satışın dışına konulması ve hazinede kalmasına yazı yazmasını istediler, ama belediye başkanı bunu yapmadı. Bunu bizim gibi yapsalardı sosyal tesisler ve arsalar Ereğli'ye kazandırılacaktı, dolayısıyla ilçenin ekonomisine katkı sağlayacaktı. Ama bunlarda ileri görüşlü davranılmadı, biz yine beldemize böyle bir sosyal tesis ve oteli kazandırmış olduk. Çünkü Oyak bir dernek olduğu için Erdemir'den bir arsa almak daha zordu ve biz o gün bu işi yaparak ilçemize beldemize böyle bir tesis kazandırdık diye konuştu.

 

PAZARYERİ PROJESİ

Beldede yaptıkları çalışmaları da anlatan Güngör, açıklamalarında şu görüşlere yer verdi; Bildiğiniz gibi burada yine 32 dükkanlı bir pazaryeri yaptık, Zonguldak'ın en güzel pazaryerlerinden bir tanesi, bunlar vatandaşımızın hizmetine açıldı, kendi aramızda ihaleye çıkmadık, bekliyoruz, yolumuzun 200-300 metrelik bölümünü kamulaştırdık, 2 vatandaşımız problem çıkardı, kendilerince haklı olabilirler, mahkemenin sonucunu bekliyoruz, diğer arkadaşlara metrekaresini 70 liradan, Ereğli de hastanenin yerini 40 liradan alındığını düşünürseniz bizim verdiğimiz 70 lira ve bu yolda bittikten sonra daha modern bir pazaryeri olacak. Geçen kış Zonguldak'taki pazaryerindeki o acı olay, Ereğli Belediyesinin bu kenardeki çatılarının uçması, bazı yakınlardaki diğer belediyeler hafta günlerinde sorun çıkmasın diye pazarları kapatmasına rağmen bizim pazaryerimiz sağlam ve modern yapıldığı için yerinde duruyor.

 

8 OKUL KAZANDIRDIK

'Yine ben 14 yıldır buradayım, bir tane okulumuz vardı vesile dikmen. Şimdi 8 tane okul kazandırdık. Bunları kendi imkanlarımızla kazandırdık, devlet buraya okul yapıcaz demedi. Buradaki her okul hayırseverin bize karşı teveccühünden olmak üzere, başta Erdemir olmak üzere bu okulları buraya kazandırdık. 8 okul demek kültürün ve eğitimin yükselmesi bakımından bizim için çok önemli bir olay.

Ayrıca su kanalizasyon gibi hiçbir sorunumuz yok. Suyun tamamını Erdemir'den alıyoruz. Bildiğiniz gibi Ereğli Belediyesi suyun bir kısmını Delihakkı'dan bir kısmını da Erdemir'den alıyor ve en ucuz suyu biz veriyoruz 1,5 lira. Ereğli Belediyesi 2,5 liraya veriyor. Zonguldak'ta kanalizasyon deşarj sistemi yapılan 2 belediyeden biriyiz, diğerleri yeni yapmaya başlıyor. Ulaşım konusunda da hiçbir problemimiz yok. Bir diğer konumuzda nüfus konusuydu. 7-8 bin insan tersanelerde çalışırken nüfusumuz 7 bin 500 küsürdü. Geçen yıl, 11 bu yılda 53 kişi kaybımız oldu. Tersanelerdeki bu kadar insan ayrıldıktan sonra nüfusumuz çok da azalmadı.

 

CENAZE HİZMETLERİ 14 YILDIR ÜCRETSİZ

'Ayrıca, biz alt yapı hizmetlerimizi tamamladıktan sonra işin sosyal tarafında başladık. Özellikle cenaze hizmetleri konusunda bizde 14 senedir bu hizmetler ücretsiz, kefeninden tahtasına ulaşımdan mezar kazmasına kadar bugüne kadar yapıyordum. Biz 14 sene evvelden yaptıklarımızı şimdi birileri, pankartlarla, işte vatandaşın ölüsünü dirisini kaldırırız şeklinde yapmaları sakıncalı bir durum. Hayır işlerinin reklamı yapılmaz, biz bunu 14 senedir yaparken hiç de reklamını yapmadık.

Burada huzur var. 3 dönemdir belediye meclis üyeliği yapan hiçbir arkadaşımız mahkemeye gitmedi, yargılanmadı. Bu bizim için bir övünç kaynağıdır, aynı zamanda İçişleri bakanlığının müfettişlerinin denetimden sonra bizim için yazdıkları da ortadadır. Bu benim için bir gurur vesilesidir

 

ÇAKIR'DAN AÇIKLAMALAR

Güngör'ün ardından konuşan AK Parti İlçe Başkanı Çakır da şu açıklamada bulundu;   Nüfusunu kendi imkanlarıyla büyütememiş bir Ereğli Belediyesi köyleri ve sizin gibi bir beldeyi ilçe merkezine katarak başarı sağladığını ve daha geniş bir kaynağı kullanmak istediğini görüyoruz. Bu atak seçim kaygısıyla da yapılmış olabilir. Dün, bu şehirden yüksekokulu, boru-profil fabrikalarını Ereğlimizden başka ilçelere gönderenler, bugün işsizlik sorununun kendilerini boğduğunu gördüğü zaman bunlara çözüm arayışı içine girmiş durumdalar. Seçime bir yıl kala hayır ve cami hizmetlerini basın ve tanıtım yoluyla kamuoyuna bilgilendirilmesini etik bulmuyoruz. Cami ve seccade hizmetinden biz neden rahatsız olalım. Biz karton üzerinde namaz kılmış insanız. Yeter ki bu sorunlar çözülmüş olsun.

 

POSBIYIK'A GÖNDERME

Düzce-Gülüç Köprüsü arasında Akçakoca'da CHP'li, Belediye başkanı vardı, Alaplı'da o dönemler Demokrat Partili Belediye Başkanı vardı. Kimseyi yol yapımından mahrum bırakmadık. Bugün Ereğli Belediye Başkanı 'yolun altında bir işimiz yoktur' diye taahhütte bulunsun, biz diğer kurumların yolun altında olanların gereğini yapalım. Gereğini yapmayanlar sadece politika üretiyorlar. Bugün sadece toplumda bilgi kirliliği oluşturmak Ereğli'ye bir şey kazandırmıyor. Ereğli'deki kavgacı bir yapı, 2006'da ilçeye liman kazandırmamızı engellemiştir. Limanın olmayışı Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) büyümesini engellemiştir. OSB yolunun yapılışı sırasında bir süreliğine kapatmak zorunda kalınıyor. Aynı gün ne tesadüfse, Tat Metal'den sonraki kısımda OSB'ye giriş yolu kesiliyor. OSB'nin suyunu Alaplı veriyor. Sanayici bu olumsuzlukların yaşandığı yerde olmaz.

  

FESTİVALİN KATKISI OLMADI

Ereğli'de 20 yıldır festival yapılıyor, ciddi paralar harcanıyor. Bu sürede festivallerin Ereğli'ye bir katkısı olmadığını hep beraber yaşıyoruz. Bu kadar festivalden sonra ilçeye gelerek yatırım yapan, çivi çakan işadamı duymadım. Hatta gelenlerin dahi sıkıntıdan dolayı vazgeçtiklerini görüyoruz. Esnafımız, cebinden çıkan bu paraları gönül rahatlığıyla mı, baskı altında mı verdiklerini kendileri biliyor. Bürokrasiyle yapılan kavgaların ilçeye bir şey kazandırmadığını görüyoruz. Sadece seçilme uğruna bunları yapmamaları gerekiyor. Gülüç'de yapılan tesisin dahi hizmete açılmasına engel olabilmek adına her zaman sorun üreten yapıda olmuşlardır. Bu arada Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak başta olmak üzere Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş ile yönetimlerine teşekkür ediyoruz. Zonguldak'ta böyle bir tesis yok. Dışarıdan misafirlerimizi getirdiğimiz zaman göğsümüzü gere gere organizasyonlar yapıyoruz.

 

HASTANE YERİNİ PARAYLA ALDIK

Hizmetlerimiz devam ediyor. Devrek Yolu'nda köprülü kavşak çalışmalarıyla, fen lisesi inşaatı devam ediyor. Adliye Binası'nın da yer teslimi yapılacak. Türkiye'de ilk defa 5 milyon lira vererek hastane yaptırıyoruz. Ne yazık ki yeri, imar durumundan dolayı geciktirildi. yoksa bugün bitmiş olacaktı. Mevcut hastane yeri için ise üniversiteyle ilgili bir çalışma içerisine gireceğiz. İnşallah ilçeye bir üniversite kazandırabilirsek, bu da AK Parti'nin başarısı olacaktır. Yapılacak olan terminalle ilgili Sayın Milletvekilimiz Ercan Candan, ödenek konusunda İller Bankası'nda katkı sağlanacak şekilde belediyenin önünü açmıştır. Aynı imkan kendi ellerinde olsa bize hizmet üretme adına ne yapacakları kamuoyunun malumudur. Ereğli'ye bir çivi çakıldığı zaman biz yanında olacağız. Artık fikir ayrılıklarını bir tarafa bırakarak. masanın etrafında toplanalım. Küçük olsun, benim olsun, şehir büyürse kontrolümüzden çıkar korkusundan artık sıyrılmak lazım. Şunu da söylüyoruz. Uyum içerisinde çalışılabilmesi için yerel yönetimin AK parti iktidarıyla buluşturulması Ereğli'ye yapılacak en büyük hizmet olacağı kanaatindeyim.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde şube müdürlerinin değişmesi, göreve atanan müdürümüzün tasarrufudur. Elbette kendi kuracağı kadrolarla çalışmak istemektedir

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

gencdede :

benimbildiğim kadarı gülücde cenaze icin ne kefen ne cenaze tahtası yok araclarıda yok gülüc cenazelerine kefeni cenaze arabasını cenazze tahtasını ereğli belediyesinden alıyor aracı olabilir fakat yürüte bilirsen yürüse bile üzerinde tabut durmaz

Gülüçlü Yusuf :

Vatandaş bey siz nerede yaşıyorsunuz gülünün ismi nerede okunuyor anlamadım bir yerde okunuyorsa lütfen söyleyin vatandaş sen bir Gülüçe gel de şu pazar yerini bir gör ondan sonra yorum yap Aydın bey ondört yıldır gülüç belediye başkanı belediye namına çivi çakmadı ne o sahil padıda bizim görmedik ne o çoçuklara parklar yapdıda bizim görmedik yoksa Aydın bey o güzelim sahilden belediye başkanlığı yapdığı Gülüçe taşındığa bizim duymadık vatandaş bey önümüzdeki seçimi açık ara Halil Poabıyık açık ara kazanacak Aydın bey ve ekibi hezimete uğrayaçak gülünün içini gezin görün gülüçde belediye varmı diyorlar Gülüçe dışarıdan gelen misafirler

kartal :

Ereğli belediyesi ve Başkanı ölüye de diriye de hizmet veriyor. Diriyi otopark ücretleriyle soyarak, ölüyü de kefenlemek için soyarak.

vatandaş :

aydın bey hiç olmazsa arsaları para ile satmadı gülüç diyince önceden adını bilen yoktu aydın beyin ön ayak olması ile yapılan otel ve okullar sayesinde gülüçü esamesi okunur oldu eyyy vatandaş muhalefet olmak için yazma

ismet :

siz parayla hastane yeri aldınız. başkan ne yaptı? denizin kenarına trilyonluk süs havuzu. böyle bir komiklik nerede var. deniz kenarına süs havuzu. senede kaç ay süs verecek. neresi doğru ki abicim ya.

Esnaf :

Aydın bey şunu bir gülüçlü olarak anlamakta zorlanıyorum Anadolu otelin Gülüçe ekonomik olarak katkısı ne Allah aşkına o otelin Gülüç de esnafa katkısı yok otelde herşey var gelen müşteri otelde konaklıyor yiyor içiyor ve gülüçden ayrılıyor otele gelen müşteri Gülüçe bile girmiyor sonra pazar yeri yapdın beş altı yıldır dükkanları hizmete alamadın dükkanlar dökülüyor bazılarının camları kırık etrafı çöplük gibi hangi pazar yerinden bahsediyorsunuz yolu yok az bir kısmı var o da çamur içinde Aydın bey laf yetiştirdiğin Halil beyin yapdığı sahilden bir türlü belediye başkanlığı yapdığınız hemde kendiniz sölüyorsunuz on dört yıldır Gülüçe taşınmadınız güzelim sahili bırakmadınız neden Gülüçe öyle sahil kazandırmadınız yada yapmadınız çoçukların oynayacakları eğlenebilecekleri çoçuk parkları yapmadınız okul yapdım otel yapdım diyorsunuz okulu devlet yapdı bak Ereğli'ye fen lisesi yapılıyor oteli de Türk metal sendikası yapdı selamlar

Emel :

başkan bayılır pankart asmaya bir hizmet yapsın anında pankartlara yansır bunlar pankartlarda hep aynı firmaya yaptırılır nedense isim vermeyelim sayın başkan cenaze hizmetlerinin bedava olması kadar doğal bişey olamaz zaten Türkiyenin çoğu belediyesinde zaten bedava senelerden beri bunu pankartlarda reklam unsuru yapmanın anlamı yok..hayatları ibadetle geçen insanların zaten özel yapım seccadeye falanda ihtiyacı olmaz neymiş su geçirmiyomuş bu ilçenin cemaati yağmur altında namazlarını kılmıyolar sayın başkan seni kim yönlendiriyosa yanlış yönlendirmiş he hayatında namaz kılmamış bir insanlar bunu bilmeyebilir tabi..!!! camiler ibadet yerleridir belediyeyi ışıklandırdığın gibi camileride aynı şekilde yapacaksan hiç yapma dışarıdan gelen insanlar belediye binasımı yoksa düğün salonumu şaşırıyolar çünkü..?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.