'PLANLAR BOZULMAYA MAHKUMDUR'

Tarih: 2010-10-26 00:00:00

DSP Alaplı İlçe Başkanı Yaşar Önelge, Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.Önelge, "Ülkemiz, üzerinde bulunduğu coğrafya itibarı ile politik, stratejik ve ekonomik bir cazibeye sahiptir. Bu nedenledir ki; bugünde olduğu gibi binlerce yıldır bu topraklarda aynı b
DSP Alaplı İlçe Başkanı Yaşar Önelge, Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.
Önelge, "Ülkemiz, üzerinde bulunduğu coğrafya itibarı ile politik, stratejik ve ekonomik bir cazibeye sahiptir. Bu nedenledir ki; bugünde olduğu gibi binlerce yıldır bu topraklarda aynı bayrak altında yaşayan insanlar üzerinde hep plan üstüne plan yapılmış, oyun içinde oyun oynanmıştır. Ancak, tek yürek olmuş milletimiz sayesinde bu oyunlar her zaman boşa çıkarılmıştır" dedi.
Yapılan açıklama şu şekilde: "Büyük Atatürk'ün eseri, bir büyük devrim ve milletimize eşsiz bir armağan olan Cumhuriyetin, ilanının 87. yılını tüm olumsuzluklara rağmen birlikte kutlamanın mutluluk, coşku ve heyecanı içindeyiz. Türkiye için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır. Cumhuriyeti ayakta tutan yegâne kuvvet milletin kendisidir. Türk milleti, Cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır. Cumhuriyetimizin temel hedefi; görevlerini yerine getiren, haklarını kullanabilen, özgüveni gelişmiş, üretken bireyleri topluma kazandırmak olmuştur. Devlet halkın devletidir, üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağı millet iradesidir. Büyük Atatürk'ün ortaya koyduğu  "Egemenlik, kayıtsız, şartsız milletindir" ilkesi, Devletin ve rejimin temelini oluşturmaktadır. Bütün bunların teminatı'ise cumhuriyettir. Ülkemiz, üzerinde bulunduğu coğrafya itibarı ile politik, stratejik ve ekonomik bir cazibeye sahiptir. Bu nedenledir ki; bugünde olduğu gibi binlerce yıldır bu topraklarda aynı bayrak altında yaşayan insanlar üzerinde hep plan üstüne plan yapılmış, oyun içinde oyun oynanmıştır. Ancak, tek yürek olmuş milletimiz sayesinde bu oyunlar her zaman boşa çıkarılmıştır. Bundan sonra yapılacak planlar da bozulmaya mahkûmdur.  "Ne mutlu Türk'üm diyene" ifadesi ile bu toprakları yurt edinmiş bütün insanları kucaklayan bir millet kavramını bizlere öğreten Büyük Atatürk'ün izinden her zaman yürümeye devam edeceğiz. İçinde bulunduğumuz şu karanlık günler yaşanan gaflet ve delaletler geçicidir Bizler, Cumhuriyeti korudukça Cumhuriyetimizin nice yıldönümleri huzur ve mutluluk içinde kutlanacaktır.  Türk halkı bu günlere nasıl geldiğini unutmayacak ve şanlı geçmişine sahip çıkarak aydınlık geleceğine sımsıkı sarılmaya devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti, önünde uzanan aydınlık yolda, emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecektir. Bu vesile ile Alaplı DSP İlçe teşkilatı olarak herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin manevi huzurlarında saygıyla eğilirken, hepinize saygılarımızı sunuyoruz."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.