'PROJE KISIR ÇEKİŞMELERİN KURBANI OLMASIN'

Tarih: 2010-02-09 00:00:00

Alaplı Milliyetçi Hareket PartisiBaşkanı İsmail Altay, liman projesinin ilçenin ekonomik sıkıntılardan kurtulması için bir fırsat olduğunu belirterek "İlçe için bir fırsat olan liman projesi kısır çekişmelerin kurbanı olmamalıdır" dedi. MHP Alaplı İlçe Ba

Alaplı Milliyetçi Hareket PartisiBaşkanı İsmail Altay, liman projesinin ilçenin ekonomik sıkıntılardan kurtulması için bir fırsat olduğunu belirterek "İlçe için bir fırsat olan liman projesi kısır çekişmelerin kurbanı olmamalıdır" dedi. MHP Alaplı İlçe Başkanı İsmail Altay, liman projesinin ilçenin ekonomik sıkıntılardan kurtulması için bir fırsat olduğunu savundu. Limanın bir oldu bitti meselesine dönüşmemesini ve kısır çekişmelerin kurbanı olmaması gerektiğini savunduklarını belirten Altay, "MHP ilçe teşkilatı olarak bizim liman projesine bakışımız olumlu olmuştur. Alaplı için bir fırsat olan liman projesi kısır çekişmelerin kurbanı olmamalıdır. Ülkemizin yaşadığı derin ekonomik kriz AYTEK projesini nasıl belirsiz bir duruma soktuysa bu liman projesi içinde geçerli bir durumdur. Bu nedenle liman bir oldubitti meselesine dönüşmemelidir. Bu anlamda Alaplı halkının tüm kesimlerinden, sivil toplum örgütlerinden, siyasi partilerden ve konunun uzmanı olan şehir planlayıcılarının temsilcilere ile yeni bir komisyon kurulmalı ve halk hiçbir soru işaretine mahal vermeden bilgilendirilmelidir. Bugün Liman şehir merkezine yapılmamalıdır. 'Şehrin dokusu değişecektir' diyen eski Belediye Başkanı Faruk Çaturoğlu 10 yıl süre ile yaptığı başkanlık döneminde hangi şehircilik çalışmalarını yapmıştır. Yani liman yapılırsa kendi döneminde yapılan park bahçe ve şehir terasları zarar mı görecektir? Meşhur dolgu alanındaki sosyal tesisler kullanılmaz hale mi gelecektir? Alaplı'ya 10 yıl kaybettiren zihniyet artık ilçenin yakasından elini çekmelidir. Geniş kapsamlı ÇED toplantılarının sürdürülmesini ve halkımız bilgilendirilmelidir. Alaplı'yı şehircilik anlamında Ereğli ve Akçakoca arasında bir nahiye gibi geri kalmış bırakanlar ilçenin geleceğine ipotek koymamalıdırlar. Alaplı limanı ilçenin gelişmesi ve yaşadığı ekonomik sıkıntılardan kurtulmasına vesile olacaktır.  Biz limanın ilçeye katkı sağlayacağına inanıyoruz. MHP Alaplı ilçe teşkilatı olarak dün olduğu gibi bugünde ilçe için faydalı olan her projeye kim yaparsa yapsın destek olacağız" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.