'SADAKA ZAMMINA TEPKİLİYİZ'

Tarih: 2012-05-23 00:00:00

Elektriğe, doğalgaza ve temel ihtiyaç maddelerine yapılan zam oranı kadar, yani en az %25 oranında zam verilmesini ve bu zammın asgari ücretliye, memura, emekliye, işçiye ve tüm çalışanlara yansıtılmasını istediklerini belirten Birleşik Kamu İş, iktidara

Elektriğe, doğalgaza ve temel ihtiyaç maddelerine yapılan zam oranı kadar, yani en az %25 oranında zam verilmesini ve bu zammın asgari ücretliye, memura, emekliye, işçiye ve tüm çalışanlara yansıtılmasını istediklerini belirten Birleşik Kamu İş, iktidara tepki gösterdi.

Zonguldak Birleşik Kamu İş Başkanı Metin Kahveci, 23 Mayıs tarihinde Kamu Sen ile birlikte 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştireceklerini ve iktidarı bir kez daha uyaracaklarını açıkladı. Zonguldak Birleşik Kamu İş Başkanı Metin Kahveci konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında ise şu görüşlere yer verdi: Bugün 4688 sayılı yasadan kaynaklanan siyasal İktidarın 3+3 dayatması ile karşı karşıya kalınmıştır. 2002 yılında iktidara geldiklerinde yaklaşık 2584 dolar gayri safi milli hasıla olduğunu, 2012 yılında ise bunun yaklaşık 4 kat artarak 10.444 dolara geldiğini ve ülkenin rekorlar kırarak büyüdüğünü iddia eden siyasi iktidar, iddiaları doğru ise emekçilere büyümeden ve kalkınmadan pay vermelidir.

TOPLUMA BİLGİ VERİLMİYOR

Bu durumda kalkınma payı % 400 zam olarak memura, emekliye işçiye ve tüm çalışanlara yansımalıdır. Ancak bu kalkınmanın sanal olduğu, üretimden kaynaklanmadığı ve borç alınarak gerçekleştiği ve borçlarımız 2002 ye göre azalmamış, aksine katlanarak artmış ise Bütçede memura, emekliye, çalışana verecek para kalmamış ise; Bu durumda halk kandırılmakta, topluma doğru bilgi verilmediği anlaşılmaktadır. Ülkede üretime dayalı kalkınma durmuş, sıcak para politikaları ve dış borçlarla halkımıza sanal bir büyüme görüntüsü verilmiştir. Halkımızın büyük çoğunluğu asgari ücretle köle olarak çalışmakta, tarım işçileri açlık sınırında karın tokluğuna çalıştırılmaktadır. Emekli ay sonunu getirememekte ve torunlarına harçlık verememektedir. 

DİKTA BİR YÖNETİM

Memur kredi kartları ve bankalarla boğuşmakta, Okullarda çocuklara dağıttığı sütü bozuk çıkan AKP, olan biteni sadece seyretmektedir. Demokratik tepkisini dile getiren kitlelere gaz vermekte, coplamakta ve açıkça faşizan, antidemokratik, dikta bir yönetim sergilemektedir.  3+3 teklifini şiddetle reddediyoruz. AKP'nin Türkiye ekonomisi ile ilgili halka çizdiği pembe tablo doğru ise; Birleşik Kamu İş Konfederasyonu büyümeden payını istemektedir. Elektriğe, doğalgaza ve temel ihtiyaç maddelerine yapılan zam oranı kadar, yani en az %25 oranında zam verilmesini ve bu zammın asgari ücretliye, memura, emekliye, işçiye ve tüm çalışanlara yansıtılmasını istiyoruz. Diğer konfederasyonları derhal bu oyunun parçası olmaktan uzaklaşmaya ve masadan kalkmaya çağırıyoruz.

YALNIZ BAŞINA OYNAMALI

Siyasal iktidar kendi yazdığı oyunu, yalnız başına oynamalıdır. Konfederasyonlar bu oyuna ortak olmamalıdır. Birleşik Kamu İş olarak AKP'yi bir kez daha uyarmak için ülke genelinde diğer sendikalarla birlikte Memur Sen hariç 1 günlük iş bırakıyoruz. 23 Mayıs'ta Kamu Sen ile birlikte Valilik önü Şehitlik Parkında saat 10'da toplanacağız ve isteklerimizi kamuoyuna sunacağız. Bu eyleme maaşından geçinemeyen AKP'nin memurlara reva gördüğü sadaka zammına karşı sesimizi yükseltmek için herkesi bekliyoruz.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

EREĞLİ VATANDAŞI :

iyi oluyor o emeklilere çoğu akpye oy verdiler arabadan aldılar zammı onlara bu zam fazla bile chpye oy vermyenin sonu böyle olur işte akp zamlarına devam. BİR DAHAKİ BAŞBAKANLIK SEÇİMLERİN DE OYLAR CHPYE GELSİN İŞÇİYE EMEKLİYE EŞİTLİK VE HARBİ DEMOKRASİ İŞLESİN ÜLKEDE .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.