'SAĞLIKÇILARA KARŞI DUYARLI OLUNUZ'

Tarih: 2012-04-07 00:00:00

Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara ve yönetimi, darp edilen 112 personelini ziyaret etti. Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara ve Yönetim Kurulu üyeleri, geçtiğimiz günlerde Kdz. Ereğli 3 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasy

Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara ve yönetimi, darp edilen 112 personelini ziyaret etti.

Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara ve Yönetim Kurulu üyeleri, geçtiğimiz günlerde Kdz. Ereğli 3 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görevli 48 yaşındaki Hayri Altunay'ın görevi esnasında bir hasta yakını tarafından tartaklanarak darp edilmesine büyük bir tepki gösterdiler. Görevi başında darp edilen 112 çalışanını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, Son zamanlarda ülkemizin çeşitli bölgelerinde sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olayları da göz önünde tutulduğunda, sağlık çalışanlarının güvenliği konusunun ciddi bir sorun haline dönüştüğünü göstermektedir. Sağlık çalışanı ile sağlık hizmeti alan birey arasındaki ilişki, bilinen anlamıyla bir iş ilişkisi değil, güven ilişkisidir. Güven bireyin sağlığını emanet ettiği hekim veya diğer sağlık çalışanları arasında kuracağı en sağlıklı köprüdür. Çünkü sağlık çalışanı ile arasında bir çıkar ilişkisi yoktur. Buluştukları zeminde aynı kaygıyı ve hedefi paylaşırlar. Ancak yaşadığımız sürece baktığımızda sağlık çalışanları toplumsal şiddetin önde gelen mağdurları haline dönüşmektedirler. Toplumda yaşanan şiddet olaylarının dörtte biri sağlıkta yaşanmaktadır. Toplumun içinden çıkan ve toplumun sağlığını koruma adına gece gündüz çalışan insanlar, şiddeti değil saygıyı ve övgüyü hak etmektedir. Bütün vatandaşlarımız unutmasın ki sağlık çalışanları da bir annedir, bir eştir, bir babadır, bir evlattır. Her şeyden önemlisi de bir insandır sizlerin bir an önce sağlığınıza kavuşabilmesi için çeşitli zorluklara rağmen fedakarca görev yapmaktadır. Buna rağmen sağlık çalışanlarını düşman gibi gören zihniyetin hem insani hem ahlaki sorunları olduğu bir gerçektir. Bu bağlamda saldırıyı gerçekleştiren insanları Sağlık-Sen olarak kınıyor, vatandaşlarımızı sağlık çalışanlarına karşı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Yetkilileri de sağlık çalışanlarının güvenliğinin sağlanması konusundaki sorumluluklarını yerine getirmeye çağırıyoruz. Halen yürürlükte olan ve sağlık çalışanları ile hastaları karşı karşıya getiren hasta hakları yasasının da bir an önce değiştirilmesi konusundaki sağlık çalışanlarının beklentisini bu basın açıklaması vesilesiyle yetkili mercilere bir kez daha hatırlatıyoruz. Her türlü hakarete ve zorluğa rağmen özverili bir şekilde görevlerini sürdüren sağlık çalışanlarının toplumun en zor mesleklerinden birini icra ettikleri bilinmelidir. Bu düşüncelerle; Sağlık Sen olarak değerli arkadaşımıza şifalar diliyor, sağlık çalışanların sahipsiz olmadığını sizlerin huzurunda tüm kamuoyuyla paylaşıyoruz dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.