'SALDIRININ SORUMLUSU BAKAN'DIR'

Tarih: 2010-10-23 00:00:00

‘Saldırının sorumlusu Adalet Bakanı’dır’   İşçi Partisi (İP) Zonguldak İl Başkanı Mehmet Uslubaş, Ergenekon duruşmasında Danıştay cinayeti sanığı Osman Yıldırım tarafından İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e yapılan saldırıya tepki gösterdi. Mad

‘Saldırının sorumlusu Adalet Bakanı’dır’

 

İşçi Partisi (İP) Zonguldak İl Başkanı Mehmet Uslubaş, Ergenekon duruşmasında Danıştay cinayeti sanığı Osman Yıldırım tarafından İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Madenci Anıtı’nda basın açıklaması düzenleyerek saldırıyı kınayan İl Başkanı Uslubaş, şunları söyledi:

 

“DOĞU PERİNÇEK'E UZANAN ELLER KIRILACAK”

“Birinci Ergenekon davasının 162’nci duruşmasında, verilen aradan sonra duruşma salonuna dönmekte olan Genel Başkanımız Sayın Doğu Perinçek, Danıştay katili Osman Yıldırım'ın saldırısına uğradı. Genel Başkanımızın sağlık durumu iyidir. Genel Başkanımız Sayın Doğu Perinçek'e yapılan bu saldırının birinci dereceden sorumlusu Adalet Bakanı’dır. Tertibin düzenlenmesinde rol üstlendiği, yargı içinde F tipi yapının örgütlenmesine katkı verdiği için sorumludur. Türkiye'nin seçkin yurtseverlerini tertiplerle hapse atmışlar, Danıştay saldırısı davasını getirip Ergenekon davasına yamamışlardır. Öte yandan cezaevleri ve mahkemelerde can güvenliğinin sağlanması Adalet Bakanının görevidir. Bu görevini yerine getirmemekle de sorumludur! Gladyo, İşçi Partisi’ne, Türk ordusuna ve yurtseverlere karşı uyguladığı tertibin çökmesinin telaşıyla, işi fiili saldırıya dönüştürmektedir. Saldırılarında, kız kardeşini öldüren, yeğenini para karşılığı erkeklere pazarlayan, yüksek yargıcımızı öldürten, müptezel piyonları, Osman Yıldırımları kullanmaktadırlar. Saldırı planlıdır.”

 

“OSMAN YILDIRIM, SALDIRI GÖREVİNİ F TİPİ GLADYO’DAN ALMIŞTIR”

“Osman Yıldırım, saldırı görevini F Tipi Gladyo’dan almıştır. Ergenekon savcılarının ‘Osmanım’ diyerek bağırlarına basmaları, Ergenekon kadılarının ‘Osman Bey’ rütbesine yükseltmeleri ona cesaret vermiştir. Yurtseverleri, devrimcileri kanunsuzca hapse atanlardan ve onların tetikçilerinden mutlaka hesap sorulacaktır. Doğu Perinçek'e kalkan eller mutlaka kırılacaktır! Ne yaparlarsa yapsınlar, amaçlarına ulaşamayacaklardır. Bir tek Türk yurttaşı kalıncaya kadar bu vatanı, bu milleti bölemeyeceklerdir. Bu büyük millet Ortaçağ karanlığına geri dönmeyecektir. Bizler hepimiz birer Mustafa Kemal'iz, Uğur Mumcu'yuz, Eşref Bitlis'iz, Doğu Perinçek'iz. Mustafa Kemal'in askerleriyiz.

Bütün yurtseverleri bu haksızlığa ‘dur’ demeye ve yapılan bu saldırıyı protesto etmeye çağırıyoruz.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

mehmet :

Kendi emelleri için kullanırken iyi oluyorda,kullanılmanın hesabını sorarken neden hükümeti ağzına alıyorsun.bir söz var,keser döner sap döner,gün gelir hesap döner.bu olayda tam böyle bir şey.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.