'SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Tarih: 2010-08-30 00:00:00

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ramis Muslu, Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayarak 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nü kutladı.Muslu'nun mesajı şöyle; "30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Büyük Zaferin 88. yılında coşkuy
Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ramis Muslu, Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayarak 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nü kutladı.
Muslu'nun mesajı şöyle; "30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Büyük Zaferin 88. yılında coşkuyla kutluyoruz. 30 Ağustos Zaferi; ülkemizi işgal eden emperyalist güçler başta olmak üzere tüm dünyaya; Ulusumuzun vatanına ve milletine bağlılığını, özgürlük ve bağımsızlık tutkusunu, birlik ve beraberliğini kabul ettirmiş büyük bir zaferdir. Birinci Dünya Savaşı sonunda imzalanan Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaşmasıyla yurdumuz tamamen elimizden alınıyor, vatanımızda hür olarak yaşama hakkımıza son veriliyordu. Yüzyıllardır üzerinde bağımsız ve özgür olarak yaşadığımız vatan toprakları işgalcilere veriliyor ve ulusumuzun da bunu kabullenmesi isteniyordu. Çünkü bu dayatmalara, bırakın düşmanları, ülke içinde bazı çevreler bile karşı çıkabilecek bir gücün olamayacağına inanıyordu. İşte böylesine bir ortamda "Büyük Taarruzu" planlayan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları 26 Ağustos 1922 sabahı başlattıkları taarruzu 30 Ağustos'ta zaferle sonuçlandırdılar. 30 Ağustos tarihi, ulusuyla bütünleşmiş ordumuzun bu büyük zaferinin anısına, Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü olarak kabul edildi.  Ulusal Kurtuluş Savaşı'nı  zaferle sonuçlandırıp Türkiye Cumhuriyeti'ni bizlere armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bütün şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Genel Maden İşçileri Sendikası ve maden işçileri olarak; Ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlüğünün simgesi olan büyük zaferi dosta ve düşmana unutturmamak, bu anlayışı güçlendirerek, her şart altında Cumhuriyet kazanımlarını, ulusumuzun birlik ve beraberliğini, vatanın bölünmez bütünlüğünü her ne pahasına olursa olsun savunmaya devam edeceğiz. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, tüm ulusumuza kutlu olsun".

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.