'SAYGIN KONUMA ULAŞTI'

Tarih: 2012-11-03 00:00:00

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin önceki Başbakanlarından Zonguldak eski milletvekili Bülent Ecevit'in ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Köktürk mesajında şu görüşlere yer verdi: Zonguldak'ımızı parlamentoda uzu

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin önceki Başbakanlarından Zonguldak eski milletvekili Bülent Ecevit'in ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Köktürk mesajında şu görüşlere yer verdi: Zonguldak'ımızı parlamentoda uzun yıllar temsil etmiş, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde müstesna yerini almış, Cumhuriyet Halk Partimizin ve DSP'nin Genel Başkanı, saygın devlet adamı, Merhum Başbakan Bülent Ecevit'i ölümünün 6. Yılında sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. Zonguldak'ın parlamentoya 5 dönem gönderdiği Merhum Bülent Ecevit; bir siyasetçi ve devlet adamı olarak ülke tarihimizde en saygın konuma ulaşmış, en zor dönemlerimizde Başbakan olarak büyük sorumluluklar üstlenmiştir. Bugün; AKP tarafından çıkmazlara sürüklenen, bağımlı dış politikalarına karşın, Merhum Bülent Ecevit,tam bağımsız - onurlu bir politika izlemiş, özellikle Kıbrıs'ta yapılan saldırılara ve katliamlara seyirci kalmamış, tüm baskılara karşı Kıbrıs Barış harekâtını gerçekleştirmiştir. Ayrıca, Sayın Bülent Ecevit; Zonguldak'ımızın varlık nedeni olan maden işçimizin Karaoğlanı olarak, madencilerimizin ve tüm emekçilerimizin çalışma şartlarının iyileştirilmesinde büyük katkılar sağlamıştır. Ecevit, tüm Zonguldak-lıların ve ülkemizin vazgeçilmez, unutulmaz değeridir. Sayın Bülent Ecevit, tüm yurttaşlarımızın ve Zonguldaklıların kalbinde sonsuza kadar yaşayacaktır. Ölümünün 6. Yılında Sayın Bülent Ecevit'i bir kez daha saygı, özlem ve şükranlar anıyorum.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.