'SEKTÖRLERİN ÖNÜ AÇILACAK'

Tarih: 2012-10-17 00:00:00

Kdz.Ereğli TSO Başkanı ve İnşaat Meslek Komitesinden seçilen heyet Belediye Başkanı Posbıyık'a yaptıkları ziyarette İmar Revizyonunu görüştü. TSO yaptığı açıklamada ruhsat verme ile ilgili konunun ilçedeki inşaat ve emlak sektörünü canlandıracağı, bu s

Kdz.Ereğli TSO Başkanı ve İnşaat Meslek Komitesinden seçilen heyet Belediye Başkanı Posbıyık'a yaptıkları ziyarette İmar Revizyonunu görüştü.

TSO yaptığı açıklamada ruhsat verme ile ilgili konunun ilçedeki inşaat ve emlak sektörünü canlandıracağı, bu sektörlerin önünün açılacağı belirtilerek İmar Revizyonunun hayırlı olması temennisinde bulundu.

'Ruhsatlandırma sürecinin belediyede uzadığı' iddialarının sorulduğu Posbıyık'ın, ruhsatla ilgili mevzuat açısından sorun olmadığı takdirde belediye tarafından ruhsatlandırma sürecinde herhangi bir sorunla karşılaşılmayacağını belediye kaynaklı bir sorun olduğunu düşünenlerin de bizzat kendisine başvurmalarını istediği TSO tarafından duyuruldu.

Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasının İnşaat Meslek Komitesinde yeralan Mehmet Çivici, Sertan Yalçın, Yusuf Karaoğlu ve TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Genç, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ı ziyaret etti. Konuya ilişkin Kdz.Ereğli TSO'dan yapılan yazılı açıklamada, Odanın İnşaat Meslek Komitesi yetkilileri tarafından 11 Ekim 2012 Perşembe günü düzenlenen geniş katılımlı meslek komitesi toplantısında alınan karar gereği Belediye Başkanı Posbıyık'a ziyaret ettikleri de vurgulandı.

Toplantıda sektör temsilcilerinden Mehmet Çivici, Sertan Yalçın, Yusuf Karaoğlu, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Genç ve 50'ye yakın inşaat firması, Emlakçı ve Yapı Denetim Firması temsilcilerinin, sektörün güncel sorunları ile ilgili talep ve görüşleri alındığı da vurgulanan açıklamanın metni şu şekilde: Toplantı neticesi olarak Kdz Ereğli Belediye Başkanı'ndan randevu talebiyle 17/10/2012 tarihinde saat 09.30'da gerçekleştirilen ziyarete, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Genç, İnşaat Meslek Komitesi temsilcileri Mehmet Çivici, Sertan Yalçın ve Oda Genel Sekreteri Gündüz Acar katılmışlardır. Ziyarette Başkan Mehmet Genç, Halil Posbıyık'tan İmar Revizyonu ile ilgili konuda bilgi alışverişinde bulundu. Posbıyık, Belediye tarafından yeni imar planlarına göre ruhsat verme ile ilgili her hangi bir sorun kalmadığını belirtti. Firmaların ruhsatlandırma sürecinin Belediye'de uzadığı yönündeki iddialara ise Posbıyık, ruhsatla ilgili mevzuat açısından sorun olmadığı takdirde Belediye tarafından ruhsatlandırma sürecinde herhangi bir sorunla karşılaşılmayacağı ayrıca Belediye kaynaklı sorun olduğunu düşünenlerin bizzat kendisine başvurmasını istedi. Kamuoyunda konuşulan; Oyak'ın toplu konut projesi ile ilgili olarak herhangi bir bilgi ve talebin olmadığını belirtti. Ayrıca; ilçemizde eğitime ağırlık verilmesi gerektiğini, bu noktada ilçedeki tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının bu konuda yapılacak projelere destek vermesi gerektiğini söyledi Oda Başkanı Mehmet Genç ve beraberindeki heyet, Belediye Başkanı Halil Posbıyık'a vermiş olduğu bilgi ve gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür etti, ruhsat verme ile ilgili konunun ilçedeki inşaat ve emlak sektörünü canlandıracağını, bu sektörlerin önünün açılacağını ve yapılan İmar Revizyonu ile değişikliğinin ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.