'SIRA BİZE DE GELECEK'

Tarih: 2010-02-22 00:00:00

KESK Çaycuma Bileşenleri tarafından Tekel işçilerine destek için Çaycuma'da bildiri dağıtıldı. Ankara'ya giderek Tekel işçilerine destek veren KESK üyeleri, Çaycuma halkına Tekel işçileriyle sürdürülen dayanışmanın artarak devam etmesi çağrısında bulundul

KESK Çaycuma Bileşenleri tarafından Tekel işçilerine destek için Çaycuma'da bildiri dağıtıldı. Ankara'ya giderek Tekel işçilerine destek veren KESK üyeleri, Çaycuma halkına Tekel işçileriyle sürdürülen dayanışmanın artarak devam etmesi çağrısında bulundular.

KESK Çaycuma Bileşenleri tarafından dağıtılan bildiride şu ifadelere yer verildi: "Hükümet Tekel işçilerine yönelik kışkırtmaları, tehditleri bırakmıyor, iftiralarından vazgeçmiyor. Hükümetin Tekel işçilerinin direnişini çarpıtma, içten bölme ve yıldırma politikasıyla kırmaya çalışmasına rağmen, Tekel işçilerinin direnişi ve dayanışma eylem, etkinlikleri devam ediyor.  Yiğit Tekel işçilerinin direnişinin arkasında biz varız diye haykırmak için; TEKEL işçilerinin mücadelesi bizim mücadelemizdir diye bir kez daha ilan etmek için sendika yöneticilerimiz 20 Şubat Cumartesi günü Ankara'da olacak ve Tekel işçileriyle birlikte çadırlarda sabahlayacaklar.  Hükümet çalışma yaşamını kökünden dinamitleyen kuralsız çalıştırma sevdasından, 4/B ve 4/C'den bir türlü vazgeçmiyor. Bu ülkenin gerçek sahipleri olan emekçiler Tekel İşçileriyle birlikte güvencesiz çalıştırılmaya hayır diyor. 4/B ve 4/C'ye hayır diyor. Tekel işçileri direnişlerinde haklıdır. Mücadeleleri iş, ekmek ve gelecek mücadelesidir. Tekel İşçileri için yapılan eylemlerden caydırmak için tebligat üzerine tebligat çıkaran Hükümet, bu açıklamamızı bizim Ankara'da yaptığımız eylemin tebligatı olarak kabul etsin. Tebliğ ediyoruz. Bu ülkenin emekçileri kadrosuz, güvencesiz işlerde ömür tüketmeye karşı direniyor. 4/C'ye, 4/B'ye karşı direniyor. Sözleşmeli, kadrolu, taşeron işçisi, kurum işçisi diye bölünmeye parçalanmaya karşı direniyor. Örgütsüzleştirmeye, sendikasız bir çalışma düzenine karşı direniyor. Bütün Türkiye Tekel, bütün Türkiye direniş olmuştur. İş güvencesiz, örgütsüz, sosyal haksız, düşük ücretle çalışmayı dayatan 4/C, tam anlamıyla bir kölelik yasasıdır. 4/C uygulaması adım adım herkese dayatılacaktır. Devlet Bakanı Hayati Yazıcı tarafından 4/C statüsünde yani köle düzenindeki kişi sayısının yapılacak özelleş-tirmelerle birlikte 125 bine ulaşacağı açıklandı. Bugün tekel işçisine dayatılan 4/C yasası; yarın Şeker, Liman,  Karayolları, Enerji, Maden işçisine ve memurlara dayatılacaktır. Bu nedenle bu mücadele sadece Tekel işçilerinin mücadelesi değil, hepimizin mücadelesidir. Hükümet verdiği süre sonunda Tekel işçilerine müdahale edeceğini ilan etti. Tebligatları kabulümüzdür. Biz de tebliğ ediyoruz. Tekel işçisine yönelik olası bir saldırıda bu ülkenin emekçileri olarak sessiz kalmayacağız, bütün ülkede misliyle karşılık vereceğiz. Eylemlerimizle karşılık vereceğiz. Tüm emek ve meslek örgütlerini, aydın ve sanatçıları ve tüm halkımızı Tekel işçileriyle dayanışma içinde olmaya ve yapılacak eylemlere katılmaya davet ediyoruz. TEKEL işçilerinin haklı talepleri karşılanmalıdır. 4/B, 4/C başta olmak üzere bütün sözleşmeliler kadroya alınmalıdır. Herkese güvenceli iş ve insanca yaşanacak ücret hakkı sağlanmalıdır. TEKEL İşçisi Kaybederse, Sıra Bizlere Gelecek! Ya-şasın Emekçilerin Ortak Mücadelesi! TEKEL İşçisinin Mücadelesi Mücade-lemizdir!  Kuralsız ve Güvencesiz Çalışmaya Hayır!"

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.