'SORUNLARA SES VERECEĞİZ'

Tarih: 2009-11-09 00:00:00

Karadeniz Ereğli Çalışanlar ve Emekliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Can Rumeli ve yöneticiler Cam Kafe'de düzenledikleri sabah kahvaltısı ile basına çalış maları hakkında bilgi verdiler.Başkan Rumeli, Karadeniz Ereğ li Çalışanlar ve Emekliler

Karadeniz Ereğli Çalışanlar ve Emekliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Can Rumeli ve yöneticiler Cam Kafe'de düzenledikleri sabah kahvaltısı ile basına çalış maları hakkında bilgi verdiler.
Başkan Rumeli, Karadeniz Ereğ li Çalışanlar ve Emekliler Yardım
laşma ve Dayanışma Derneği'nin kuruluş amacını anlatarak başladığı konuşmasında önümüzdeki günlerde Karadeniz Ereğli'de ekonomik krizin demir çelik sektörüne etkileri ve bu krizden çıkışlar neler olabilir konulu bir panel düzenlemek istediklerine de dikkati çekti. Rumeli yaptığı konuşmasında, "Erdemir'den işten çıkartılmalar oldu, işten çıkartılanlar haklarını arayacak kimseyi bulamadılar. Onların hakkında konuşacak kimse de yoktu. Öyle bir ortamda biz ne yapabilirizi düşünürken İskenderun'daki İsdemir Çalışanları Yardımlaşma Daya nışma Derneği örneğini Kdz.Ereğli'de harekete geçirdik arkadaşlarımızla. Tersanelerde insanlar işten çıkartılıyor, HEMA'da ücretlerini alamadıkları için arkadaşlarımız madene inmiyorlar, emeklilerin bir takım sorunları var, bu sorunlara ses verebilmek, gündeme taşıyabilmek, kamuoyu ile bunu paylaşmak ve kamuoyunda böyle bir sorunun olduğunu duyurmak amacı ile derneğimizi kurduk. Toplantılar yaptık, çalışmalar yaptık. Geçtiğimiz günlerde de Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın da katıldığı bir toplantı ile açılışımız yaptık. Bu ay içerisinde bir panel düzenlemek istiyoruz. Ekonomik krizin demir çelik sektörüne etkileri ve bu krizden çıkışlar neler olabilir konulu panel düzenleme hedefindeyiz"

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

YORAN :

HAYIRLI İŞLER...HALİL POSBIYIK TA AÇILIŞINIZI YAPTIYSA İŞ TAMAM İŞLEM TAMAMDIR.. DA İŞSİZLİK İÇİN ÖNCE AÇILIŞINIZI YAPANA BİR SORSANIZ...ALINAN 2000 CİVARI İŞ BAŞ VURUSU NE OLMUŞ.. İŞ YOKSA BAŞVURULAR NEDEN ALINMIŞ.. TOPLUMUN GAZI GİDERİLEBİLMİŞMİ....:)

kadir :

bu derneği kesin halil posbıyık kurdurtmuştur.bu karedeki insanlar gerçekten karakterli ve onurludurlar. ama işin ilginç yanı ,her ne hikmetse belediyeden işten çıkarılanlarla ilgili tek cümlenin olmaması.derhal o derneği fesh edin.size yakışmadı bu ayrımcılık. zaten istesenizde etme şansınız yok.

sıcakhaddane :

ya kardeşim sizemi kaldı sorunlara ses getirmek.bayram değil seyran değil.millet evine ekmek bulup getiremiyor.öyle atıp tutmak kolay.adamların parası olsa zaten verirler.az gelir olan yerde çok verirsen o şirketler iflas etmezmi.eder tabiki.bu devirde herkes kendine müslüman.

ONUNCU KÖY :

Sıcak Haddeehane rumuzuyla yazan arkadaşım gerçekten haklısın bravo seni zekandan dolayı takdir ediyorum. Oyak'ın parası olsa verirdi demişsin ya bu yeter senin zeka seviyen için.Çünkü Oyak 3 yıldır ! milyar dolar kazandığında parayı senin gibi Erdemir çalışanşarına vermişti değilmi ? Oyak mensuplarına %52 kar payı dağıtmamış, bu kar payını sana vermişti derğilmi gözüm.Öptüm seni.

ereğlili :

sizde mi halil posbıyığın taşeron yan kuruluşusunuz karedeki adamların yüzüne bakınca aslında utandıkları belli ama ne yapsınlar emir büyük yerden

erd :

allah aşkına siz dalgamı geçiyorsunuz aranızda bir tek eksik nejat bakan onuda yanınıza alında biraz havanız olsun hayret onun bu işten nasıl haberi olmadı hayret

belediyeli :

siz önce posbıyığa sorun bakalım belediyeden atılanların ahları noldu ondan sonra abuk sabuk konulara girin

gerçek :

yalandan işe kalkmışsınız önce siz inanın

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.