'SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN VARIZ'

Tarih: 2012-09-15 00:00:00

Kdz. Ereğlililer Derneği Yönetim Kurulu, Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay'ı makamında ziyaret ederek derneğin yaptığı ve yapmayı planladığı çalışmalara ilişkin bilgiler aktardı, Kdz.Ereğli'ye bağlı Aydın Köyündeki sağlık ocağının yeniden hizmete girmesi i

Kdz. Ereğlililer Derneği Yönetim Kurulu, Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay'ı makamında ziyaret ederek derneğin yaptığı ve yapmayı planladığı çalışmalara ilişkin bilgiler aktardı, Kdz.Ereğli'ye bağlı Aydın Köyündeki sağlık ocağının yeniden hizmete girmesi için talepte bulundu.

* Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, sivil toplum örgütlerine önemli görevler düştüğünü birlik ve beraberlik içerisinde de ilçe genelinde sorunların çözümünün sağlandığını söyledi. Çay, Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Konuyu yeniden ilgili yerlere ulaştıracağız. Sonuçta biz bu görevlerde vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek sıkıntılarını ortadan kaldırmak için varız dedi.

Kdz. Ereğlililer Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Noyan Keskin, Yönetim Kurulu Üyeleri İrfan Yazıcıoğlu, Suat Önder, Hüseyin Soyarslan, Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay'ı makamında ziyaret etti.

KAYMAKAM EREĞLİ İÇİN ŞANS
Derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Noyan Keskin, amaçlarının birlik ve beraberlik içerisinde bölgede yaşanan sorunların çözümünde bir köprü görevi kurmak olduğunu belirterek, Kaymakamımız İbrahim Çay'ın başarılı çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Kendisi bu ilçe için gerçektende büyük bir kazanım. Kdz. Ereğlililer Derneği olarak hem yaptığımız hem de yapmayı planladığımız çalışmalar ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak istedik. Çeşitli sosyal projelerimiz var ve bu projeleri yavaş yavaş faaliyete sokmak istiyoruz.

ARMUTLUCUMA'NIN SORUNU ANLATILDI
Geçtiğimiz günlerde Armutlucuma ismi ile bilinen Aydın Köyünde yaklaşık 12 köyün sağlık hizmetinden faydalandığı sağlık ocağının 2 yıldır kapatılması bu bölgemizde yaşayan insanlarımızı mağdur etti. Sorunun çözümü için Kdz. Ereğlililer Derneği olarak çeşitli girişimlere başladık, ilgililerin de bu konunun çözümü için üzerlerine düşen sorumluluğu da yerine getireceklerine olan inancımız tamdır dedi.

HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay'da sivil toplum örgütlerinin oldukça önemli olduğunu belirterek, Kdz.Ereğlililer Derneği'ne her türlü desteği vermeye de hazırız sözleri ile konuştu.

KAYMAKAM NET KONUŞTU
Kaymakam Çay, Aydın Köyü'nde yaşanan sorun ile ilgili göreve geldiği 2010 yılında köy muhtarlarının dilekçe ile başvuruda bulunduğunu hatırlatarak, Konu ile ilgili biz çalışmamızı yaptık ve bu bölgedeki sağlık ocağının yeniden faaliyete geçmesi yönünde rapor sunduk. Nüfus oranı gerekçesi ile sağlık ocağı hizmet vermiyor. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Konuyu yeniden ilgili yerlere ulaştıracağız. Sonuçta biz bu görevlerde vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek sıkıntılarını ortadan kaldırmak için varız. Koltuklar gelip geçicidir ama yapılan hizmet kalıcıdır. Birlik ve beraberlik içerisinde bölgemizdeki sorunların çözümünü sağlıyoruz ve sağlamaya da devam edeceğiz. 

TUNCER'DEN BİLGİ ALINDI
Kaymakam Çay, ziyaret sırasında Aydın Köyü'nün sağlık sorununun gündeme getirilmesinin ardından Sağlık Grup Başkanını da çağırdı ve sorunun çözümü için neler yapılabileceğini sordu. Kdz. Ereğli Sağlık Grup Başkanı Yüksel Tuncer'de konunun yakından takip edildiğini çözümü için gerekli yazışmaların yeniden yapılacağını söyledi.
Kdz. Ereğliler Derneği Yöneticileri de Sağlık Grup Başkanı Yüksel Tuncer'e çalışmalarından ve desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.