'SÖZÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ'

Tarih: 2010-07-24 00:00:00

CHP Parti Meclis Üyesi Zonguldak Milletvekili Ali Koçal ve Ali İhsan Köktürk, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avni Çelebi, CHP İl Başkanı Osman Yayla, belediye başkanları, ilçe yöneticilerinin katılımı ile CHP Kdz. Ereğli İlçe Örgütünde geniş kapsamlı bi

CHP Parti Meclis Üyesi Zonguldak Milletvekili Ali Koçal ve Ali İhsan Köktürk, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avni Çelebi, CHP İl Başkanı Osman Yayla, belediye başkanları, ilçe yöneticilerinin katılımı ile CHP Kdz. Ereğli İlçe Örgütünde geniş kapsamlı bir toplantı düzenlediler.

* Koçal ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunurken 12 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek referandumdan büyük bir oy oranı ile "hayır" çıkacağına dikkati çekti. Koçal, AKP iktidarına sert mesajlar verirken, "AKP bugüne kadar önerilere kulak asmadan, kendi bildiğini doğru zannederek uygulamalarını sürdürdü. AKP hükümeti başarısızdır. Bu hükümetten kimse memnun değildir. Ne yazık ki bu hükümet uzaktan kumandalı, uluslar arası güçlere taşeronluk yapan hükümet haline gelmiştir" dedi.

* Köktürk'de CHP olarak hazırladıkları Zonguldak raporunda AKP iktidarı ile ülkede intihar olaylarında ciddi artış yaşandığını Zonguldak'ta bu rakamın yüzde 300 arttığını belirterek konuyu meclise taşıdıklarını Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek'in verdiği yanıtın çok düşündürücü olduğuna dikkati çekerek, "Sözümüzün arkasındayız o konuşmalar meclis tutanaklar da vardır. Çiçek açıklamasında 'refah olan toplumlarda intihar olayları daha yüksek oluyor, Türkiye'de refah düzeyi yükseldikçe intihar olayları artıyor' demiştir" sözleri ile açıkladı.

CHP Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Zonguldak Milletvekili Ali Koçal, Anayasa Değişikliğine ilişkin 12 Eylülde, gerçekleştirilecek referandumda seçmenlerin 'hayır oyu' kullanması gerektiğini bildirdi. Koçal, partisinin Ereğli İlçe binasında düzenlenen değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada CHP'nin geçmişten bu yana ülke sorunları çözümüne yönelik katkı verme gayreti içinde olduklarını söyledi.

"HÜKÜMET BAŞARISIZDIR"

AK Parti Hükümeti'nin, iktidara geldiği 2002'den bugüne, kim-seden öneri almadığını ileri süren Koçal, şöyle dedi: 

"AKP bu güne kadar önerilere kulak asmadan, kendi bildiğini doğru zan nederek uygulamalarını sürdürdü. Muhalefetteki partilerden katkı almayan demokratik ülkelerin başarısız olduğunu biliyoruz. Geldiğimiz noktada da AKP hükümeti başarısızdır. Bu hü-kümetten kimse memnun değildir. Ne yazık ki bu hükümet uzaktan kumandalı, uluslar arası güçlere taşeronluk yapan hü-kümet haline gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığı, ülke yaşayanlarının geleceği tehlikededir. 3 yıldır mecliste bulunduğumuz sürede halkın menfaatine yasa çıkarılmamıştır. Çıkarılanların tamamı AKP iktidarının ideolojilerini gerçekleştirme amaçlı olmuştur.

"ILIMLI İSLAM DEVLETİ"

AKP, Türkiye'deki yönetim sistemini değiştirip, yerine ılımlı İslam devleti kurmak amacındadır. Bu amaç doğrultusunda ideolojilerini paylaşanları bir yerlere taşımış, böylece tüm devlet kadroları da işgal edilmiştir. Bu hükümetin özgür iradesiyle ülkeye bir şey yapabilme şansı kalmamıştır. Zonguldak'ta bu du rumdan en çok etkilenen bölgedir. Durumun böyle olduğunu, bölgeye gelen bakanlar ve milletvekili Fazlı Erdoğan da söylemiştir. Eğer 12 Eylülde yapılacak referandumda, bunlar yeniden belli oranda evet oyu çıkartırlarsa, ülkedeki Cumhuriyet dönemindeki kazanımları satmaya, vatandaşı yok saymaya devam edecektir. Özellikle Zonguldak insanını ikinci sınıf vatandaş gören, yok sayan AKP iktidarını biz de yok sayıyoruz. 12 Eylül'de yapılacak referanduma CHP olarak hayır demekle, bugüne kadarki iktidarlarını devam ettirme fırsatı vermeme adına hepimiz sandık başına gidip, oylarımızı kullanacağız."

"YÜZDE 67 ÇIKACAK"

Koçal, gazetecilerin sorusu üzerine referandum sonuçlarının Zonguldak bölgesinde yüzde 67 hayır, yüzde 33 evet şeklinde olacağı, bunun da ülke geneline yayılacağı tahmininde bulundu.

KÖKTÜRK SORUNA DEĞİNDİ

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk de Zonguldak bölgesinde son dönemlerde intihar olaylarında yüzde 300 oranında artış yaşandığını belirtirken hükümet sözcüsü Cemil Çiçek'in bu intihar olayları karşısında yorumunun, ülkenin refah seviyesinin artmasından intihar olaylarının yaşandığını söylediğini bu konuşmanın da meclis tutanağına geçtiğini söyledi. Köktürk'ün konuşması şu şekilde. 

"Ülkemiz genelinde olduğu gibi Zonguldak'ta da intihar olaylarında ciddi artış var. AKP'nin iktidara gelmesinin ardından Zonguldak İl genelinde intihar olayı yüzde 300 oranında arttı.

CHP'NİN RAPORU VAR

CHP'nin hazırlamış olduğu Zonguldak raporunda bu rakamlar var. Biz bu konuyu Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri olarak mecliste gündeme getirdik. İktidarın sözcüsü Cemil Çiçek rekorlarla övünen bir konuşması oldu bizde o sözün üzerine bizde aldık işte cezaevinde 70 binden mahkum sayısı 120 bine çıktı bu rakamlarla övünüyor musunuz artı Türkiye'de intihar olayları arttı kaldı ki Zonguldak Milletvekiliyiz Zonguldak'ta da bu olaylar konusunda ciddi artış var övünüyor musunuz diye uzun bir konuşmamız oldu. Ardından Cemil Çiçek yeniden söz aldı özellikle buraya herkesin dikkatini vermesini istiyorum. AKP'nin mevcut zihniyetinin algılanması konusunda dikkatinizi çekiyorum.

İNTİHAR OLAYLARI
REFAHLIK NEDENİYMİŞ!..

Dedi ki bu intiharlar ekonomik gerilemeden, yoksullaşmadan, Türk toplumunun sorunlu olmasından kaynaklanmadığını refahın artmasından kaynaklanıyor dedi. Sözümüzün de arkasındayız meclis tutanaklarını da vardır. Refah toplumlarında intihar olayları daha yüksek oluyor Türkiye'de refah düzeyi yükseldikçe intihar olayları artıyor dedi. Böyle bir söylemde bulundu. İnsanlık açlık ve yoksulluk içerisinde çalışırken sorunlarına çözüm bulamazken intihar olayları toplumun geldi en son olaydır, hükümet sözcüsünün de yaklaşımı budur. 12 Eylül'de ya bu anlayışa evet diyeceğiz ya da bu anlayış tarih oldu diyeceğiz. Toplum bu konuda iken 12 Eylül referandumundan evet çıkma olayı yoktur.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avni Çelebi, halk iradesine saygılı olduklarını ancak yanıltılacak olmalarından endişe duyduklarını söyledi. CHP İlçe Başkanı

Yaşar Balcı da, bu süreçte kişisel hesapların kenara bırakılması gerektiğini belirterek, "bugünden itibaren köy yollarına düşerek Anayasa'ya neden hayır dediğimizi anlatmamız gerekiyor" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

1994-2004 bld baş :

sayın okuyucu rumuzu ile yazan kimin yağdanısın ben tahmin ediyorum sen ilçe başkanısın çünkü koçal açıklama yaparken yanında sen varsın senden başka kimse onları duyamaz.helal sana sıraya girmek için taklalar o biçim ama nafile ağzınla kuş tutsan yooook .sen yinede bi kıyak yaptım de ereğlili abilerimiz var onlar varken benim neyimede.daha benim şeyettiğim şey denize gitmedi de koçalın yaverliğindende istifa et .sayın koçal da trabzondan aday oluyormuş.yeni çıkacak olan yasada herkes doğduğu yerde aday olacakmış bizde zonguldaklı olarak hemen EVET diyeceğiz yeterki sizlerden kurtulalım.buna AKP de dahil.çaycumanın milletvekili var ereğlinin yok.buher şeyi anlatıyor.bi sorum var sayın koçal ereğlinin köylerini biliyormu seçim yaklaşıyor refarANDum var sayın koçak sayın köktürk ereğlide yanında yıllardan beri milletvekilliği bekleyen avni abi ilçe başkanı başka kimse yok hani beldeler köyler.siz çalın siz oynayın.zamanı gelince biz oynayacağız.ATATÜRKE yaptıklarınızla ihanet ediyorsunuz

Ereğlili :

1994-2004 bld başkanı Rumuzlu arkadaşım çok güzel yazmıssın gercekleri.CHP yönetimi Hiç bir etkinliğe kendi yakınları haricindekileri cagırmaz cünkü parti onların tapulu malı!. nede olsa Ali Kocal'ın ögrencileri.. ReferANDumda sANDıkta görev almamız için telefon basından ayrılmayan CHP yöneticilerine sunu demek isterim Hani Delege Yaptıklarınız varya.. Buyuk CHP'liler CHP kapısını bilmeyen daha önce oy verdikleri bile belli olmayan, onlar size sANDıkta yardımcı olur.. Küstürdünüz gerçek CHP ' lileri...

1994-2004 bld başkanı :

sayın vekil sizden ricamız ellerinizi zonguldak ve ereğli üzerinden çekiniz. siz il başkanlığı döneminde 2004 bld seçimlerinde sizi ve harun beyi yalvara yalvara beldemize getiremedik siz bizim oylarımızla seçildiniz siz ve ereğli ilçe başkanı ivedilikle ayrılın sizler ereğliyi bitirdiniz milletvekili olurkende yaptığınız oyunları unutmadık.geçenlerde ulusal kanalda proğramınızı izledim akp yi eleştiriyorsun öğrencileri dersanelere yönlendiriyorlar diye okullarda eğitim düzeyi düşük öğrenci istediği eğitimi alamayınca dersaneye gidiyor diye yakınıyorsunuz bu nasıl lahana turşusu siz zonguldakta yıllardır dersane işletmeciliği yapmadınızmı siz ne verdiniz öğrenciye.CHP bunları biliyormu sayın vekil ereğliyi ve beldelerini rahat bırakın ve sahiplerine bırakın bende CHP de ilçe sekreterliği yaptım ama bundan önceki ve şimdiki yönetim bizleri vekiller gelince ve diğer etkinliklerde bizi davet etmedi ve etmiyor tüm yapılan haksızlıkları ereğli ve belde halkları cevabını size verecek.

okuyucu :

HABERİNİZDE ''Koçal, gazetecilerin sorusu üzerine referANDum sonuçlarının Zonguldak bölgesinde yüzde 67 evet, yüzde 33 hayır şeklinde olacağı, bunun da ülke geneline yayılacağı tahmininde bulundu.'' YAZIYOR::: DOĞRUSU:::: %67 HAYIR ___%33 EVET şeklinde lütfen haberinizi en kısa zaman da düzeltin.

KÖYLÜ :

SAYIN VEKİL, BÖYLE TEKNİK KONULARDAKİ YORUMLARINIZ TAMAM DA, HALK ADINA HALK İÇİN YARARLI OLAN ÇALIŞMALARI TAKİP ETSENİZ,GÜNDEMDE TUTSANIZ...BENCE DAHA ETKİLİ OLUR.ÖRNEK EREĞLİ-DEVREK YOLUNU Hİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.