'TAKVİYE GIDA'LAR TEŞHİR EDİLİYOR

Tarih: 2012-11-28 00:00:00

Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi Çelik, Bakanlıkça takviye gıda imal eden şirketlerin denetlenmesi neticesinde sağlığa zararlı bulunan 8 ürün teşhir edildiğini belirtti.Konuya ilişkin açıklama yapan Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İ
Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi Çelik, Bakanlıkça takviye gıda imal eden şirketlerin denetlenmesi neticesinde sağlığa zararlı bulunan 8 ürün teşhir edildiğini belirtti.
Konuya ilişkin açıklama yapan Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi Çelik, Bakanlığımız Web sayfasında duyurulduğu üzere  takviye edici gıda üretimi yapan işletmeler tarafından üretilen ürünlerin piyasa kontrollerinde muayene ve analiz amacıyla alınan numunelerin laboratuar analizleri sonucunda içeriğinde ilaç etkin maddesi tespit edilen firma ve ürünlerine ait bilgiler de açıklandı dedi.
Çelik, Bakanlığın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun'unun 31'inci maddesinin 6'ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlandığını  belirtilerek, "Bu kapsamda, 17 Aralık 2011 tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 'Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8'inci maddesi gereğince kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarası Bakanlık resmi internet sitesinde kamuoyunun bilgisine sunulmuş olup aynı zamanda web sayfamızdaki dururular bölümünden de  bu bilgilere ulaşılabilirsiniz dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

dursun :

ya müdür milleti bakanlığın internet sitesine niye yolluyorsun. yapmışsın açıklama ve içini de doldur. bakanlık zaten açıklamış. sen de bakanlığın il temsilcisi olduğuna göre, oraya bakın buraya bakın demek de ne oluyor. hayret ya.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.