'TAŞERON İŞÇİLİĞİNE SON'

Tarih: 2013-03-26 00:00:00

Kırklareli'nin Lüleburgaz'da Sendikalar tarafından  'Kuralsız Güvencesiz Çalışmaya Hayır, Taşeron İşçiliğine Son mitingi düzenlendi. İşçi-Memur Sendikaları, siyasi partiler ve demokratik kitle örgütlerinin katılımı ile gerçekleştirilen mitinge Trakya'nın

Kırklareli'nin Lüleburgaz'da Sendikalar tarafından  'Kuralsız Güvencesiz Çalışmaya Hayır, Taşeron İşçiliğine Son mitingi düzenlendi.

İşçi-Memur Sendikaları, siyasi partiler ve demokratik kitle örgütlerinin katılımı ile gerçekleştirilen mitinge Trakya'nın yanı sıra Bursa, Zonguldak, Kocaeli ve İstanbul'dan da yaklaşık 15 bin işçi katıldı.
Mitinge Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Genel Başkan Yardımcısı Satılmış Uludağ, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Osman Tutkun, GMİS'e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri ile maden işçileri de katılarak destek verdi.
Lüleburgaz Hükümet Konağı önünde toplanan işçiler, İstanbul Caddesi boyunca sloganlar atarak yürüdü.
Güvenceli iş güvenli gelecek, Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz, Direne direne kazanacağız, Yaşasın sınıf dayanışması, Taşerona hayır sloganları atan işçiler, yürüyüşün ardından Kongre Meydanı'nda toplandı.
GMİS Korteji, Taşerona son, Geliyor geliyor madenciler geliyor, Taşeron demek ölüm demek, Yaşasın işçilerin birliği sloganlarıyla yürüdü ve Taşeron demek ölüm demek, Taşeron bataklığını kurutacağız, İnsanca çalışmak, insanca yaşamak istiyoruz, Türkiye Cumhuriyeti, taşeron cumhuriyeti olmayacak, Örgütlü güç yenilmez yazılı dövizler taşıdı.
GMİS Korteji, yürüyüş boyunca Lüleburgaz haklı tarafından alkışlarla desteklendi.
Mitingde konuşan Kristal-İş Genel Başkanı Bilal Çetintaş, Türkiye'de binlerce işçinin iş kazası sebebiyle öldüğünü belirterek,  Kamu çalışanlarının grevli toplu sözleşme hakkı yok. Emekli, aldığı maaşla nasıl geçineceğini şaşırmış durumda.
Siftahsız dükkan kapatan esnaf kan ağlıyor. İş yerleri birer birer kepenk indiriyor. Köylünün ürünü para etmiyor. Ektiğinin, biçtiğinin karşılığını alamıyor. Hasta olsak para, çoluk çocuk okula gidecek para dedi.
Çetintaş, Ama umudu büyüten örneklerimiz de var. Umudumuzu koruyalım, mücadelemizi yükseltelim. Unutmayalım ki örgütlü ve birleşik güç yenilmez dedi.
Mitinge; DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş, Genel-İş, Dev Sağlık-İş, DİSK /Tekstil, KESK'e bağlı sendikalar, Tüm Köy-Sen, EMEP, BDP, SDP, ÖDP, TKP, TKP 1920, İP ve CHP de destek verdi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

EREĞLİ VATANDAŞI :

BAŞIMIZDA AKP GİBİ BÖYLE VURDUM DUYMAZ İKTİDAR OLDUĞU SÜRECE NE TAŞERONLAŞMA BİTER NEDE İŞSİZLİK BİTER ADALET HAKLARINIZIN EMEKLERİNİZİN KARŞILIĞINI LAYİĞİNCE YERİNE GETİRİLMESİNİ İSTİYORSANIZ BİRDAHAKİ SEÇİMLER DE OYLARINIZI CHPYE VERİN AKSİ HALDE KAFALAR DEĞİŞMEDİĞİ SÜRECE BU TÜRKİYEDE ADELET SAĞLANAMAZ AKPNİN NE KADAR ADALETSİZLİĞİ SAĞLADIĞINI GÖRÜN ARTIK ŞEHİTLERİMİZİN KATİLİ TERÖRİSTBAŞIYLA NASIL GERİNE GERİNE PAZARLIK YAPTIKLARINI VE O HAİNİN ÜLKENİN ÖNDERİYMİŞ GİBİ GÖSTERİLDİĞİNİ GÖRÜN VE BİRDAHAKİ SEÇİMLER DE OYLARINIZ MUTLAKA CHPYE VERMENİZİ BU YÜZDEN İSTİYORUM ÇÜNKÜ SON UMUDUMUZ BU SAYGILARIMLA.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.