'TEKLİF GELİRSE ADAY OLURUM'

Tarih: 2011-01-21 00:00:00

Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, parti genel merkezi tarafından gelecek teklif ile milletvekilliğine aday olabileceğini vurguladı. Gülşen, Çaycuma Havaalanı ve Filyos Vadi Projesi ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. AK Partili Çaycuma Beledi

Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, parti genel merkezi tarafından gelecek teklif ile milletvekilliğine aday olabileceğini vurguladı. Gülşen, Çaycuma Havaalanı ve Filyos Vadi Projesi ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

AK Partili Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, kendisine teklif gelmesi halinde vekillik için aday adayı olabileceğini söyledi. Kendisinin 3 yıl daha görevi olduğunu söyleyen Gülşen, “Genel seçimler sebebiyle adımız milletvekilliği aday nedeniyle sıkça konuşulmaktadır. Ancak bizim farklı bir statümüz var. Ben belediye başkanıyım. Devlet memuruyum ve belirli bir sorumluluğumuz var. Tabii ki genel merkezin bölge adına tabanda oy toplama ile ilgili çerçeve içerisinde kamuoyu araştırması yaparsa genel merkezden bize teklif etmesi halinde milletvekilliği aday adaylığımızı kamuoyuna paylaşmak istiyorum. Şahsen gönlüm 3 yıl belediye başkanlığından yanadır. Partimiz, belki Filyos Vadisi ve bölgede bu işleri takip edebilecek ve bir takım tecrübelere sahip belediye başkanını yanımızda görmek istiyoruz derse bu görevi yapmaktan kaçmam” diye konuştu.

ZONGULDAK HAVAALANI
Hava şartları nedeniyle Zonguldak Havaalanı’nda seferlerin bahar mevsimine kadar ertelendiğini hatırlatan Gülşen, havaalanı için eksikliklerin tamamlanması gerektiğini vurguladı. Gülşen, gazetecilere yaptığı açıklamalarına şöyle devam etti: “Havaalanında kışın çok yolcu yok. Yurt içi seferleri de henüz yeni başladı. Hava şartları Havaalanın yolcu taşımasına engel teşkil ediyor. Aşırı yazın yolcu alıyor. Seneye daha da sistemli şekilde olacak. Önümüzdeki sene havaalanına 50 bine yakın yolcu gelir. Eksiklikler var tamamlamamız lazım. Tıraşlamadan kaynaklanan eksikliklerinin İl Genel Meclisi Başkanı İsmail Terzi’nin İstanbul’da Mehmet Ali Şahin’e aktarmak kaydıyla Valimizin de ziyaretleri neticesinde Zonguldak’a 5 trilyon 300 milyar para geldiğini duyduk. Sonuçta bir de karayollarının orada bir projesi var. Takip edersek o karayolları projesi adı altında 1 trilyona yakın karayollarına bir Ulaştırma Bakanlığı-mızdan para aktarılması söz konusudur. Çünkü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım havaalanı için bunun sözünü verdi. Bu işler teknik anlamda ve diğer konularda da koşturmamız lazım.”
FİLYOS VADİ PROJESİ
Filyos Vadi Projesi’nin herkesin ümitle baktığı bir proje olduğunu vurgulayan Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, vadide çalışmaların hızla ilerlemesi için bir çalışma hazırladığını dile getirdi. Çalışmaların ivedilikle sürmesi gerektiğini dile getiren Gülşen, sözlerini şöyle tamamladı:
“Filyos Vadi projesi hepimizin ümit bağladığı bir projedir. Son gelinen nokta itibariyle tüm bakanlıkların burada yatırım ve ilgi tasarrufu var. Fakat maalesef Filyos Vadisi çok sahibi olan ama gerçek sahibi olmayan bir statüdedir. Bundan dolayı çok acil ve ivedi olarak aynı Doğu Karadeniz Kalkınma İdaresi Başkanlığı gibi biz de Batı Karadeniz Bölgesi’ni kapsayacak şekilde BAKAB İdaresi başkanlığında bir kanun statüsü içerisine başkanlık oluşturmamız gerekiyor. Bu başkanlık tüm oradaki yatırımları, tahsisleri tek elden sağlayacaktır. Ancak bizim önümüz böyle açılacaktır. 2000 yılında Filyos Vadisi bölgesinde radardan kaynaklanmış bir sorunu AK Parti iktidarda olmasına rağmen 2010 yılında çözebildik. Vadi, organize sanayi bölge statüsünde olmayacak. Vadi, 13 firmaya tahsis edilecek ve burada büyük parseller bazında parselleme çalışmaları yapılması gerekiyor.
Çünkü burası ulusal bir proje değil uluslar arası bir projedir Avrupa Birliği’nin önemsediği 3 limandan birisidir. Taş ocağından kaynaklı, ruhsatlardan kaynaklanan sıkıntılar var. Seçim arifesinde bunu halka anlatmada sıkıntılar çekeceğiz.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.