'TERÖRÜ LANETLİYORUZ'

Tarih: 2011-09-15 00:00:00

Hemen hemen hergün şehit haberlerinin geldiği Türkiye'de teröre karşı duyulan sessizliğe Eğitim-İş Sendikası açıklama yaparak tepki gösterdi. Eğitim-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Metin Kahveci, Merkez Yönetim Kurulu'nun son dönemlerde meydana gelen

Hemen hemen hergün şehit haberlerinin geldiği Türkiye'de teröre karşı duyulan sessizliğe Eğitim-İş Sendikası açıklama yaparak tepki gösterdi.

Eğitim-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Metin Kahveci, Merkez Yönetim Kurulu'nun son dönemlerde meydana gelen terör olaylarına karşı yaptığı açıklamaya dikkati çekti. Bu yaşananların kardeş kavgasının gerçekleştirilmesi için uygulanan sinsi planın bir provası olduğunu belirtilen yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi: 14 Temmuz Perşembe günü, Diyarbakır-Silvan ilçesi Dolapdere kırsalında emperyalizmle işbirliği halinde olan teröristlerin saldırısı  sonucunda 13 yurtsever,  halk çocuğu, körpe fidanımız şehit edilmiş, 2'si ağır olmak üzere 7 askerimiz de yaralanmıştır.  Demokratik açılım diyerek ülkemizde etnik ayrımcılığın ateşini yakanlar ve onu her fırsatta körükleyenler, ektikleri ayrılık tohumlarının meyvelerini, her gün Türk ulusuna acı çektirerek, gözyaşı döktürerek toplatmaktadırlar. Yaşadıklarımız, emperyalist güçlerin ve AKP iktidarının şehitlerimizin kanı üzerinden sürdürdüğü pazarlıkların acı sonuçlarıdır. Bu saldırının zamanlaması özerklik istekleriyle tam açığa çıkmaktadır. Terörist başının daha önceki açıklamalarından anlaşılacağı üzere namlı siyaseti işlemektedir. Yani açıkçası, benim dediklerimi ya yaparsın ya da sonuçlarına katlanırsın ya da, gereğini yapmazsan bende bildiğimi yaparım diyor. Siyasal iktidar terör konusunda net bir irade ortaya koymalıdır. Aksi takdirde ulus olarak şehit cenazesi uğurlamaktan, gözyaşı döküp hayıflanmaktan başka bir şey yapamaz hale geleceğiz. Bu yaşananlar, kardeş kavgasının gerçekleştirilmesi için uygulanan sinsi planın bir prova-sıdır. Ulusal birlik ve bütünlüğümüz, üniter devlet yapımız çok ciddi bir tehdit altındadır. Eğitim-İş Sendikası olarak hükümeti bir an önce daha duyarlı, daha tutarlı olmaya ve net bir irade ortaya koyarak, gerekli her türlü önlemi almaya davet ediyoruz. Artık terör örgütünü cesaretlendirecek adımlar atmaktan vazgeçilmelidir. Bu kahpe saldırıyı ve Terörü bir kez daha şiddetle ve lanetle kınıyoruz. Tüm ulusumuzun başı sağ olsun.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.