'TERSANELER ESKİ GÜNLERİNE DÖNECEK'

Tarih: 2012-07-27 00:00:00

Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rafet Kılıç, Ankara'da Karayolları 4.Bölge Müdürlüğü ve Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğünü ziyaret etiklerini söyledi. Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Alaplı'da Siyasi Parti, Oda ve Dernek Başkanl

Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rafet Kılıç, Ankara'da Karayolları 4.Bölge Müdürlüğü ve Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğünü ziyaret etiklerini söyledi.

Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Alaplı'da Siyasi Parti, Oda ve Dernek Başkanlarından oluşan bir heyetle Ankara'da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yapılan ziyaretlerin İlçenin geleceği için olumlu geçtiğini ifade eden Kılıç şöyle dedi:

Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu Koordinatörlüğünde Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rafet Kılıç ,Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Çam Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerafettin Kocaman , Tso Genel Sekreteri Taner Arslan Chp İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Tosun , MHP Eski İlçe Başkanı Mustafa Türk , Muhtarlar Derneği Başkanı Rahmi Yapar dan oluşan heyetle Ankara'da çeşitli ziyaretlerde bulunarak İlçemizin bazı sorunları hakkında çözüm arandı. Ziyaretin ilki Karayolları 4.Bölge Müdürü Zeynel Abidin Yeşil'in makamında ziyaret edilmesi ile başladı. Yapımı son aşamaya gelen Ereğli – Alaplı-Akçakoca- Düzce Duble yolu için 4.Bölge Müdürüne ve Hükümetimize teşekkür eden Faruk Çaturoğlu ve Alaplı Heyeti  tamamlanma aşamasına gelen yolda bazı sorunlar ve mağduriyetler olduğunu ve Bu mağduriyetlerin giderilmesi için Alaplı olarak burada olduğumuzu belirtti.

 

Alaplı'ya mevcut girişin kapatılması ile birlikte hem halkın hemde esnafımızın büyük bir mağduriyet içine düştüğünü bırakın dışarıdan gelenleri ilçede yaşayanların bile ilçeye girişte büyük sıkıntı yaşadığını belirten Faruk Çaturoğlu ise,Çıkış noktasında da sıkıntılar var, tünellerle birlikte tarlalara bahçelere girişler kapandı vatandaşımız fındığını buradan toplayamayacak durumda , Erdem yuva Mahallesindeki vatandaşlarımızda evlerine varabilmek girebilmek için büyük çaba harcıyor, Kocaman Bölgesinde plaja inen yol tamamen kapatıldı. Farklı noktalarda sıkıntılarımız ve mağduriyetimiz var. Bizler inanıyoruz ki bu mağduriyetlerimiz sizlerin desteği ve üretilecek ve hayata geçecek projeler ile ortadan kaldırılacak. Sizler devletsiniz bizlerde bu devletin vatandaşı ve mağdurlar olarak buradayız bu sorunumuzu çok sesli olarak Alaplı eşrafı olarak buradayız dedi.

 

Karayolları 4.Bölge Müdürü Yeşil de  konuşmasında, Bu ziyaretiniz bizleri mutlu etti. Tüm Alaplı Eşrafı ve Yöneticileri burada olduğuna göre demek ki gerçekten ortada bir mağduriyet var ve hep birlikte buradasınız. Kanun ve yasalar çerçevesinde elbette ki bu sorunların çözümü için hep birlikte konunun uzmanları ile bayram bitiminde yerinde bir tespit yapabiliriz. Sorun olan noktalarda neler yapabiliriz. Ne tür projelerle bu sorunları aşabiliriz bir görelim. Bizler devletiz sizlerde bu devletin vatandaşısınız ve bölgenizin kanaat önderlerisiniz. Elbette devlet olarak bizlerin görevi kanun ve yasalar çevresinde kimseyi de mağdur etmeden vatandaşlarımız sorunlarına çözüm bulmaktadır. Karayolları 65 yıllık bir kurumdur. Bizler dünyada bu konuda 2.sıradayız. Dünyanın her tarafında yollar yapıyoruz projeler üretiyoruz. Elbet teki Alaplı içinde çalışmalarımızı yerinde gözden bir geçirelim ve çözümünü arayalım dedi.

 

Karşılıklı görüş alışverişlerinin ardından olumlu bir havada geçen ziyaret anısına Alaplı Tso Başkanı Rafet Kılıç Karayolları 4.Bölge Müdürü Zeynel Abidin Yeşil e Alaplı Fındığı ve balı ikram etti ve ziyaret sona erdi.

 

Ziyaretin İkincisi Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü görevine yeni atanan Hızır Reis Deniz makamında ziyaret edildi. Genel Müdüre yeni görevinde başarılar dileyen heyet İlçenin bazı sorunlarını Deniz e iletti. Tersanelerin kapanması ile 6 bin kişinin işsiz kaldığını bölgenin ivme kaybettiğini ,Tersaneciliğin yeniden canlandırılması gerekliliğini ,Alaplı Tersaneler Bölgesindeki çalışmaların hangi aşamaya geldiği ve Aytek Yat  İmalatçıları Kooperatifi hakkında Genel Müdüre bilgiler verildi. Tersaneleri yeniden canlandırmak üzere bu göreve geldiğini belirten Deniz; Tersaneleri Eski günlerine döndürmek için çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirten Deniz ,Aytek Yat İmalatçıları Kooperatifinin çalışmalarını takip ettiğini  bu Kooperatifi biran önce hayata geçirin bu kooperatif ile birlikte Bölgenizdeki hayat standartlarının kısa sürede düzeleceğini göreceksiniz.Çok özel bir sektördür bu sektör dedi.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.