'TOPRAK OLMASIN CAN OLSUN'

Tarih: 2013-01-19 00:00:00

Zonguldak Diyaliz-Organ Nakli ve Kronik Hastalar Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ayhan Kefeli, dernek çalışmalarında hakkında bilgiler verdi.Başkan Kefeli, Amaçlarının insanlara verilen değer düştükçe toplumun alt zümresi sayılan (devlet mensubu olmayan)
Zonguldak Diyaliz-Organ Nakli ve Kronik Hastalar Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ayhan Kefeli, dernek çalışmalarında hakkında bilgiler verdi.
Başkan Kefeli, Amaçlarının insanlara verilen değer düştükçe toplumun alt zümresi sayılan (devlet mensubu olmayan) haklıların birleşmesiyle oluşan sivil toplum kuruluşları bu değerlere sahip çıkmak ve insana verilen değeri artırmak olduğu dile getiren Kefeli şöyle devam etti:
Kefeli; Ruhsal bir alışveriş bizimkisi, gönülden gönül'e akan sarsılmaz bir paylaşım köprüsü kuruyoruz. Bu yolda yalnız değiliz tabii ki, yönetim kurulumuz, üyelerimiz ve bizlere inanç göstererek birlikte yola çıkan bireyler, Kurumlar dışında fikirleriyle, emekleriyle ilgileriyle ve sevgileriyle bizleri destekleyen gönül dostlarımız var. Bazen telefonun bir ucunda,bazen yanı başımızda,bazen bir mail'de bazen de bir eğitimde, hep bizler ile birlikteler. Deneğimizin başlıca amacı organ Diyaliz Hastalarımızın sağlık, eğitim ve nakil aşamasında yardım ve destek vermek, toplumumuzu organ bağışı konusunda bilgilendirmek,bağış sayısını artırmak, çalışmaktayız.
70 BİN KİŞİ DİYALİZ TEDAVİSİ GÖRÜYÜR
Türkiye'de 70.000 kişinin diyaliz tedavisi görüyor. Bu sayı her gecen yıl %12 oranında arttıyor. Ulusal bekleme listesinde kayıtlı ve Böbrek nakli olmayı bekleyen yaklaşık 22.bin hasta için 2010 yılında gerçekleşen böbrek nakli sayısı 2.500 civarında, ülkemizde her 6 kişiden birinin Kronik Böbrek Yetmezliği hastası adayı, çok yakın bir gelecekte siz yada bir yakınınız da organ nakli yapılması gerekebileceğini düşünerek İl ve ilçelerimizde organ bağışını artırmak için mücadele vermekteyiz. Hastalarımıza, hasta yakınlarımıza, toplumumuza Organ Nakli ve Organ Bağışının önemini anlatabilmek için önümüzdeki günlerde de  derneğimizin girişimleri ile adını belirlediğimiz 'UMUT' adlı gazetemizi çıkararak Zonguldak halkımıza sağlık ile ilgili haberleri yerinde ve zamanında ulaştırabilecek onların dertlerini isteklerini gerekli yerlere ulaştırabileceğiz. Derneğimiz olarak parolamız:
TOPRAK OLMASIN CAN OLSUN. Aslında bağışlanan bir organ değil, bir yaşam. Toprak olmasın, can olsun dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.