'ÜLKEMİZİN ÜNİTER YAPISI TEHLİKEDEDİR'

Tarih: 2012-10-09 00:00:00

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Safranbolu Subesinin ev sahipliğinde 21 Şube Başkanı ve temsilcisinin katılımı ile yapılan Batı Karadeniz Bölgesi Eşgüdüm toplantısının sonrasında bir sonuç bildirgesi açıklandı. Bölge Temsilcisi Zuhal Manoğlu'nun başkanlık

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Safranbolu Subesinin ev sahipliğinde 21 Şube Başkanı ve temsilcisinin katılımı ile yapılan Batı Karadeniz Bölgesi Eşgüdüm toplantısının sonrasında bir sonuç bildirgesi açıklandı. Bölge Temsilcisi Zuhal Manoğlu'nun başkanlık ettiği toplantıda genel merkezi Genel Başkan Yardımcısı H. Emre Altınışık temsil etti.
Yapılan konuşmalar ve görüşmelerin ardından yapılan sonuç bildirgesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Ankara'da yapılacak Cumhuriyet Yürüyüşüne davet de yapıldı.

Sonuç bildirgesi şöyle:

Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu çağdaş medeniyetler seviyesine getirdiği, güçlü, tam bağımsız, laik, hukuka dayalı demokratik Cumhuriyetimiz büyük bir yıkım ve dönüşüm  tehlikesi altındadır. Dünyanın en güçlü emperyalist devletleri, maşaları ve saltanata karşı zafer ile sonuçlanan kurtuluş savaşının ardından kurulan Cumhuriyetimiz son dönemde büyük bir emperyal saldırı ile karsı karşıyadır. Maalesef ki bu saldırı ülkemizin yönetiminde yer alan işbirlikçilerin tam bir teslimiyet içindeki desteği ile sürdürülmektedir.

-Kuvvetler ayrılığı dengesi kaldırılarak Cumhuriyetimizin temelleri sarsılmıştır.
-Yürütme, yasama ve yargıyı kendi egemenliği altına almıştır. Ülkenin Cumhuriyetçileri, Kemalistleri üniter ve tam bağımsız yapısını savunan aydınları sudan sebeplerle suçlanarak cezaevlerinde tutsak edilmiştir.
-Ülkemizin üniter yapısı tehlikededir.
-Milletimize başkanlık ve federatif sistem dayatılmakta, tarih kültür ve dilbirliği ile oynanarak bir arada barış içinde yaşama arzusu yok edilmektedir.
-Bölücü terör örgütü ile etkin mücadele yerine Türk Halkından gizlenen tavizler verilerek müzakereler yapılmaktadır.
-Büyük Orta Doğu Projesi kapsamında emperyalist devletlerin çıkarları doğrultusunda bölgemizde tüm devletlerle çatışıp, Suriye ile savaş aşamasına gelinmiştir.
-Ülkemizin savunmasının vazgeçilmez unsuru ordumuz güçsüzleştirilmekte, komuta kademesinden tam bağımsızlığa inanan Kemalistler tasfiye edilmektedir.
-Dayatılan 4+4+4 Eğitim sistemi ile çağdaş, laik, aydınlanmacı, milli eğitim sistemi yok edilerek, ülkemizin geleceği karartılmaktadır.
-Ülkemizin öz kaynakları özelleştirmelerle yağmalanarak dışa bağımlılığımız artırılmakta, bilinçli olarak insanlarımız sadakaya muhtaç edilmektedir.
-İyi yönetildiği söylenen ekonomide, bütçe açıkları sürekli yapılan zamlarla kapatılmakta, ülkemiz dünyanın en pahalı yakıtı, elektriği, doğalgazını kullanan, en büyük vergi yükü altında kıvranan duruma getirilmiştir.

Biz ADD Batı Karadeniz Bölgesi Şubeleri olarak;
-Kuvvetler ayrılığının bozulmasına,
-Yargının siyasallaştırılmasına,
-Bölünmenin her türlüsüne ve bölünmeye neden olabilecek anayasa çalışmalarına
-4+4+4 Eğitim Sistemi ile Milli Eğitimin dinselleştirilmesine,
-Ekonominin dışa bağımlılığına,
-Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet teşkilatının siyasallaştırılmasına,
-Atamızın Yurtta Barış Dünyada Barış ilkesine ters olan tüm uygulamalara
KARŞIYIZ.
Bu nedenlerle Şubelerimizi, tüm Sivil Toplum Örgütlerini, Siyasi Partileri ve halkımızı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Cumhuriyet Yürüyüşüyle Ankara'da coşku içinde kutlamaya davet ediyoruz.
Bu vesileyle Ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü için canını veren tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.