'ÜLKENİN EKMEĞİNİ BÜYÜTMEYE ÇALIŞIYORUZ'

Tarih: 2010-01-18 00:00:00

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, tek sevdalarının halka hizmet etmek olduğunu söyleyerek, "Geçmişteki hiçbir partinin düşmanı da değiliz devamı da değiliz" dedi.Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Zonguldak Devlet Tiyatrosu açılışı ve bir dizi

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, tek sevdalarının halka hizmet etmek olduğunu söyleyerek, "Geçmişteki hiçbir partinin düşmanı da değiliz devamı da değiliz" dedi.
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Zonguldak Devlet Tiyatrosu açılışı ve bir dizi ziyaret için geldiği Zonguldak'ta maden müzesi yapılacak olan Türkiye Taşkömürü Kurumu Eğitim Ocağı bölgesini gezdi. Ardından Zonguldak Valisi Erdal Ata'yı ziyaret eden Günay, Zonguldak adına bazı açıklamalarda bulunarak sosyal, kültürel gelişmeleri anlattı. CHP'li Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref'i makamında ziyaret eden Bakan Ertuğrul Günay'a madenci heykeli ve plaket verildi. AK Parti Zonguldak İl Teşkilatı'nda partililerle buluşan Günay, "Evime geldim" dedi. 
Türkiye'de geçmişten günümüze yaşanan gelişmeleri aktaran Bakan Günay, AK Parti'nin de yeni bir siyasi hareket olduğunu söyledi. Geçmişteki hiçbir siyasi partinin düşmanı olmadıklarını belirten Bakan Günay, partinin farklı kesimlerden gelen siyasetçiler tarafından oluştuğunu ve geçmişteki hiçbir siyasi partinin devamı olmadıklarını ifade etti. Tek sevdalarının halka hizmet olduğunu belirten Bakan Günay, "2000-2001 yıllarda Türkiye ekmek derdine düşürülmüştür. AK Parti o dönemlerde kuruldu. Farklı kesimlerden kuruldu. 2002'nin Kasım ayındaki seçimlerde AK Parti o dönemki iktidarda muhalefeti de tasfiye etti. Biz geçmiş siyasi partilerin düşmanı da değiliz. Ama geçmişteki hiçbir siyasi partinin de devamı değiliz. Yepyeni bir halk hareketiyiz. Yepyeni bir siyasi hareketiz. Hiçbir kimse ile geçmişten kalan bir derdimiz yok. Bizim tek sevdamız vardır, millete hizmet etmektir. Toplumun her kesimine hizmet etmeliyiz. Toplumun her kesimine görüşlerimizi iletmeliyiz" dedi.
"İNSANLARI AYIRARAK
SİYASET YAPMAYA ÇALIŞTILAR"   
AK Parti'nin iktidar olmasının ardından batma noktasına gelen ekonomiyi günümüzde dünya sıralamasında 16. sıraya getirdiklerini anlatan Bakan Günay, turizm sektöründen de hükümetin kasasına 20 milyar dolar kaynak geldiğini söyledi. Geçmişte insanları ayırarak siyaset yapılmaya çalışıldığını ifade eden Bakan Ertuğrul Günay, şunları söyledi:
"Ekonomiyi, görevi devraldığınızda kopma noktasında dünyanın 16. sıralamasına getirdik. Dünyada turizmde ilk 7. sırayı baylaşan bir noktaya geldik. 22 milyar dolar sadece turizmden kazanmaktayız. Bizim ülkemizde geçmiş yıllarda yanl1ışlar yaşandı. Bizim ülkemizde geçmişte toplum sağcı, solcu, gerici, başörtülü, başörtüsüz, doğulu, batılı, alevi, Sünni, doğulu, batılı, Kürt, Türk diye ayrılmaya çalışıldı. Ve onun üzerinden siyaset yapılamaya çalışıldı. Bu ayrımların o tarafında, bu tarafında durarak kolaylıkla istismarla bazıları oy toplamaya çalıştı. Türkiye'yi daha yukarılara taşıyacağız. Cebinde Türk Ay yıldız nüfus cüzdanı olan herkesi demokrasi bayrağı altında bir ve eşit tutmaya çalışıyoruz. Şimdi birilerinin açılım dediği şu açılımı bu açılımı dediği gerçek anlamda bir demokrasi, bir kardeşlik ve bir bütünlük iddiasıdır. Biz bunu yapmaya çalışıyoruz.
Bunun için bir şey yapmamız gerekiyordu tabii, hukuk mevzuatımızda siyaset dilimizde bir değişiklik yapmamız gerekiyordu. Ama bunun için en başta Türkiye'nin ekmeğini büyütmemiz gerekiyordu. Bu yaptığımız ne kadar içimize sindirir ne kadar topluma anlatırsak toplumda o kadar anlayacaktır. Bu yaptığımız güzel bir şey ben bazı yerlerde anlatıyorum. Bana dudak büzüyorlar. Biraz yadırgıyorlar. Biz 20. yüzyılın başında bir devlet kurduk. Bu bir devrimdir. Şimdi bu cumhuriyeti halkçı ve adaletli kılmaya çalışıyoruz. İyi bir yolda aydınlık bir yolda olduğumuzu düşünüyorum. Yolumuz açık olsun."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.