'ÜLKENİN TARAFSIZ YARGIÇLARI VAR'

Tarih: 2010-04-30 00:00:00

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Salih Alemdar, Türk Eğitim-Sen Çaycuma Temsilciliği'nde düzenlediği basın toplantısında, Nebioğlu İlköğretim Okulu Fen ve Teknolojileri Öğretmeni A.Ç. ile Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydo

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Salih Alemdar, Türk Eğitim-Sen Çaycuma Temsilciliği'nde düzenlediği basın toplantısında, Nebioğlu İlköğretim Okulu Fen ve Teknolojileri Öğretmeni A.Ç. ile Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan arasından geçen olayla ilgili açıklamalarda bulundu.
Alemdar, konuşmasında şunları söyledi;

"YİNE ÖĞRETMEN DARP EDİLDİ, OLAY ÜZÜCÜ"
"Çaycuma Nebioğlu İlköğretim Okulu Fen ve Teknolojileri Öğretmeni A.Ç. ifadesine göre, beldenin Belediye Başkanı Ertan Aydoğan tarafından sözlü ve fiziksel olarak darp edildi. Olay 26 Nisan 2010 tarihi öğlen saatinde gerçekleşmiş. Bu talihsiz olaydan sonra Perşembe Sağlık Ocağı'nda 4 gün iş göremezlik raporu alan öğretmen A.Ç., Jandarma kanalıyla kendisine saldırıp darp eden Belediye Başkanı'ndan davacı olmuş. Darp edilen öğretmen, Nebioğlu Belediyesi'nde yaşadığı talihsiz olayı ayrıntılı olarak Türk Eğitim-Sen Çaycuma Temsilciliği'ne ve ardından da Zonguldak Şube Başkanlığı'na telefon ve e-mail yoluyla aktardı. Bir tarafta halkın oylarıyla seçilmiş Çaycuma Nebioğlu Belediye Başkanı, diğer tarafta eğitimci bir öğretmen yer alıyor. Olay darp edilen öğretmen A.Ç.'nin ifadesine göre, belediye çalışanı N.A. adlı bir bayan memurun yanlış ve yalan iftira beyanına göre Belediye Başkanı'nın öğretmeni hukuk dışı kurallara göre cezalandırmasıdır. Bu gibi olaylarda Belediye Başkanı tarafsız kalacağı yerde resmen taraf olmuş ve kendisini doğrudan ilgilendirmeyen bu olayda görevini kötüye kullanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. İddiaya göre, memura veya halktan birine sözlü ve fiziksel saldırı yaparken; sonucunu hiç düşünmemiştir. Halkın seçtiği bir Belediye Başkanı hukuk kurallarını çiğnerse, hukuk tanımazsa, hukuka kim sahip çıkacaktır. Hiç kimse kendisini çok yetkili sanıp başka birisine ceza kesemez veya cezalandıramaz. Çünkü bu ülkede devletin milletin adına karar veren bağımsız ve tarafsız yargıçları ve mahkemeleri vardır. Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Eğitim-Sen olarak yetkilileri uyarıyoruz; böyle bir saldırı kime ve kim tarafından nasıl yapılırsa yapılsın, yapanları kınıyor; olayın aydınlığa kavuşturulması için yetkilileri göreve davet ediyor ve suçluların cezalandırılması için yetkilileri göreve daveti ediyor ve suçluların cezalandırılmasını istiyoruz. Bir sivil toplum örgütü olan sendikam Çaycuma Nebioğlu'nda yaşanan bu talihsiz olayı gerçeklerin ortaya çıkması için sonuna kadar takip edecek ve sonuçlarını da kamuoyuyla paylaşacaktır."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.