'VERİLEN SÖZLER TUTULSUN'

Tarih: 2011-02-26 00:00:00

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Zonguldak Şube Başkanı Ali Yener, verilen sözlerin tutulması-nı istedi. BES, maliye emekçileri arasındaki ücret adaletinin sağla-namadığını ve bir yıldan buyana verilmiş o-lan sözün tutulmadığını kaydetti. Ali Yener, “2005
Büro Emekçileri Sendikası (BES) Zonguldak Şube Başkanı Ali Yener, verilen sözlerin tutulması-nı istedi. BES, maliye emekçileri arasındaki ücret adaletinin sağla-namadığını ve bir yıldan buyana verilmiş o-lan sözün tutulmadığını kaydetti. Ali Yener, “2005 yılı IMF kredi dilimlerinin önünün açılmasının birinci şartı, şu anda faaliyetlerinin beşinci yılını geride bıraktığımız Gelir İdaresi Başkanlığı'nın kurulması idi. Bu yasa sayesinde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Vergi ve Maliye Politikaları Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığıyla İMF'ye teslim edilecek, maliye emekçileri ise 'Uzman' olan ya da olmayan personel olarak ikiye bölünecek, birbiriyle karşı karşıya getirilecek, çalışma barışının en temel şartı olan birlikte üretme ve dayanışma ilişkilerinin yerini rekabet ve yarışma gibi ayrımcı uygulamalar alacaktı. Ülkemizde halen adil bir vergi sistemi mevcut değildir. Kişi ya da kurumların gelirleriyle doğru orantılı bir vergilendirme ve tahsilat sistemi halen oluşturulamamıştır. Bu ülkenin vergi gelirlerinin yaklaşık 2/3'si dolaylı vergilerden oluşmaktadır. Yani bütçeye giren vergi gelirlerinin büyük bir kısmı KDV, ÖTV, ÖİV gibi herkesten aynı oranda tahsil edilen vergiler ve tekel maddeleri üzerinden elde edilen gelirlerle oluşmaktadır. Onurlu maliye emekçileri olarak bizler size hem bu soruları sormak, hem de hizmet üretiminden gelen gücümüzü kullanacağımız 11 Mart 2011 tarihinden önce küçük bir hatırlatmada bulunmak istedik. 30 Mart 2011 Çarşamba gününe kadar tüm maliye emekçileri adına 'Söz' verdiğiniz Büro Emekçileri Sendi-kası Merkez Yönetim Kuruluna verilmiş olan sözünüzü tutmanızı istiyor, aksi takdirde bu sözün gereğini yerine getirmediğinizi tüm dünyaya ilan edeceğimizi ve mücadelemizi kesintisiz bir biçimde sürdüreceğimizi bilmenizi istiyoruz” dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.