'YANLIŞ HESAP BOZULUR'

Tarih: 2012-03-31 00:00:00

CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, CHP İlçe Kongresinin 15 Nisan 2012 Pazar günü gerçekleştirileceğini ve yeni İlçe Başkanı ile yönetim kurulunun belirleneceğini söyledi. Kartal, kongre sürecine ilişkin yaptığı değerlendirmesinde birlik berab

CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, CHP İlçe Kongresinin 15 Nisan 2012 Pazar günü gerçekleştirileceğini ve yeni İlçe Başkanı ile yönetim kurulunun belirleneceğini söyledi.

Kartal, kongre sürecine ilişkin yaptığı değerlendirmesinde birlik beraberlik çağrısında bulundu, kişisel ihtiraslar uğruna, parti içi birlik ve bütünlüğü bozacak partileri birbirine düşünecek davranışlardan kaçınmak gerektiğini vurguladı.

 

Kartal'ın içinde bol bol mesajlar verdiği yazılı açıklaması şu şekilde:

 

Kdz.Ereğli  gerek sosyo- kültürel, entellektüel bilgi birikimi, gerek emek ve demokrasi mücadelesinin güçlü tarihsel kökleri açısından çağdaşlığı, demokrasiyi özümsemiş bir kenttir. Böyle bir kentte CHP İlçe Başkanlığı ve Yöneticiliği yapmanın büyük önemi vardır. CHP İlçe Başkanlığı başlı başına sorumluluk isteyen önemli ve ciddi bir iştir. Böylesine önemli ve ciddi bir konu, gizli kapılar ardında, merdiven altlarında, 3-5 kişilik ahbap- çavuş kulislerinde belirlenemez. Hele hele 2014 yerel seçimleri ve ardından 2015 genel seçimlerinde şimdiden siyasi rant paylaşımı ve pazarlıkları üzerine hiç belirlenemez.

CHP İlçe Başkanlığı ve Yönetim Kurulunun oluşumu, ihtiraslarına yenik düşmüş, kariyerizm hastalığına saplanmış kişilerin siyasi gelecek hesaplarına terk edilemez.

Hayrettin KARTAL olarak ben 4 yılı aşkın bir süredir ekip anlayışı içerisinde İlçe Örgütünde görev yapıyorum.  13 aydır da İlçe Başkanlığı görevini sürdürüyorum.

Her şeyden önce şu açıkça bilinmelidir ki; Hayrettin KARTAL, hiç ama hiç kimsenin inayeti yada lütfu ile İlçe Başkanı olmadı. Partinin başarısı için gösterilen  çaba, harcanan emek ve tüm bunların diğer yönetici arkadaşlar tarafından takdir edilmesi ve genel merkezimizin de onayıyla ilçe başkanı oldum.

İlçe Başkanı olarak görev yaptığım sürece, siyasi hiçbir kişisel mevki, makam, beklentisi olmadan da bu partide yöneticilik yapılabileceğinin örneklerini göstermeye çalıştım. Siyaseti sadece boş zamanları geçirecek bir hobi gibi değil, tüm yaşamımızı ona göre uyarladık. Her yerde ve her platformda partimizi temsil ettik.  

Partimizin başarısı için maddi- manevi hiçbir fedakârlıktan kaçmadık.

Kişilere endeksli değil, partimizin ideolojisine, siyasetin objektif değerlerine endeksli, parti bütünlüğünü gözeten, ilkeli ve dengeli bir yol izledik.  

Elbette ki eksikler, hatalar olmuştur. Ancak Ereğli'nin gergin siyaset ortamında, tüm dürüstlüğümüz ve samimiyetimizle görev yapmaya çalıştık. Hal böyle iken, mevcut ilçe başkanının görüş ve düşünceleri alınmadan, yönetim kurulu içinde ki arkadaşları karşı karşıya getirecek gizli kapaklı arayışlar, en azından etik değildir. CHP 'li sorumluluğuyla bağdaşmaz.

CHP tabanı ve delegelerimizin kongremizden ve gelecek dönemden beklentileri bellidir. Bizim düşüncemiz de  delegelerimizden farklı değildir. Bu kongre, CHP'nin Ereğli' de yeni bir atılım sürecini başlatacak bir adımdır, ve açık, şeffaf, üretken.

Birlik- dayanışma içinde bir parti yapısıyla bu süreç  başarıyla noktalanabilir. CHP delegesi bu gerçeğin bilincindedir.

AKP Türkiye Cumhuriyeti'ni teslim almıştır.

Ülkeyi hem içeride hem dışarıda kaosa, savaşa sürüklüyor.

Bu tehlikeye karşı tüm CHP'lilerin topyekün, omuz omuza, birlik beraberlik içinde ciddi bir mücadeleye girmesi gerekiyor.  

Böyle kritik bir durumda kişisel ihtiraslar uğruna, parti içi birlik ve bütünlüğü bozacak, partililerimizi birbirine düşürecek davranışlardan kaçınmak tüm CHP'lilerin görevidir. Bu tür davranışlar içinde olanlar hesaplarını ona göre yapmak zorundadır. Yanlış hesap bozulur.

Tüm partililerimize ve Ereğli kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

mustafa kuru :

Değerli kaptaşlı rumuzlu partilim hayrettin kartalı yerden yere vuruyodun diyosun ben doğruları söylemekten zarar görsemde yılmam canım, adamın yüzüne karşı konuşur hatalarını söylerim gerçek dost arkadan konuşmayan dosttur ayrıca dostluk vefa gerektirir siyasi yol arkadaşlığı diye bir tabir var hayrettin abinin her yaptığı hareketi dalkavuklar gibi onaylama onada hakaret olur canım kardeşim birileri dediğin çevrlerinde yanlışlarını hep yüzüne karşı söylemiş doğrularında takdir etmesini bilmişimdir canım benim sende böyle olmaya gayret et bu önemli bir erdemdir.

kaptaşlı :

sayın mustafa kuru birkaç ay önce hayrettin başkanı yerden yere vuruyordun.ne olduda fikrini değiştirdin.birilerinin telkinimi var.kurtulun artık başkalarının hegomanyasından

CHP delegesi Haydar :

Yanlış hesap elbet bozulacak. Yanlış hesap bağdattan değil bu defa musanın ordan dönecek. Kayıtı CHP de,ceketi DSP de.paltosu DP,gönlü AKP de olanların hesabı elbet bozulacak. Ben varsam CHP var,ben yoksam CHP kazanamaz diyenlerin hesabı bozulacak. CHP örgütünün değil şahısların peşinden gidenlerin hesabı bozulacak. Hayrettin KARTAL 'ı bir kez daha kutluyorum biz CHP lilere bunları hatırlattığı için.

adnan aras :

yorumların analizi hep şikayetleri kapsamaktadır.yıllardan beri hep aynı kınayeler,seçimlerden sonra hayal kırıklığı yaşamaktayız.CHP nin en büyük zaafı hastalıklardan tedavi edilmemesidir.yani topluma tepeden bakmak.elist.şımarık halktan kopuk küçük burjuvaların yönetmesi sonucudur.tedavisi olurmu bilemem yani parti içi demokrasinin seçme ve seçilmenin tam özğür olmasında sağlanır 3-5 kişinin deleğe ağalığyla devam ederse başarıyı yakalıyamasınız.zaten diğer partiler bunu yapıyorlar o partiler ranta dayalıdır sosyal demokrsilerden ayırANDa budur.hayrettin arkadaşımada başarılar dilerim.

Nuri Zeki :

Partiye yapışmış sülükler her zaman olduğu gibi yine iş başında! Kardeşim düşün şu partinin yakasından parti kendine gelsin.Otuziki seneyi geçirdiğim Kdz ereğli'de Sosyal Demokrat düşünceye hiç bir menfaat gözetmeksizin katkı vermeye çalışıp,son on yıla yakın süre içinde aktif siyaset yaparak CHP nin iktidar olması iddiasıyla çalışmalar yaptığımı; bir dönem yönetimi içinde de bulunarak bu iddiayı sürdürdüğümü, Ereğli halkı ve sağduyulu partili çevreler çok iyi bilmektedirler. Bütün bunlardan sonra partide çöreklenen kendi menfaatlerinden başka bir düşüncesi olmıyan bu şahsiyetler görüyorumki yine işi karıştırmaya çalışarak her zaman olduğu gibi partiye zarar verme yarışındalar.En büyük dileğim partinin bu şahsiyetleri silkeleyerek saf dışı edip yeni oluşacak yönetimle iktidar yarışını başlatmasıdır.Bu yolda şimdiki başkan Hayrettin Kartala başarı dileklerimi iletiyor daha etkin bir yönetim oluşturarak başarısını sürdüreceğine inanıyorum.

Mustafa Kuru :

Bakın beyler hayrettin bey için herşey söyleyin ama çalışmadı derseniz bu koca bir ayıp olurki bende zaman zaman kendisine kızın bir partiliyim ama çalışmadı derseniz hani bi laf yüzünüze gözünüze durar derim hayrettin başkan tek eksiği kişişel hırsı yok o kadar bu aslında bu CHP için iyi bir şeydir kişşel hırstan uzak bir ilçe başkanı partiyi başarıya götürür bence sürekli kafasınınarkasında kendi ikbali oan bir partili istemedende partiye zarar verebilir örneklerini siz biliyosunuz.....

alaattin :

hayrettin başkan bence kendisine verilen krediyi hoyratça kullanmıştır.yaşar balcıdan sonra köylere gitmemiştir.merkezde ise protokol harici pek bir etkinlik yapmamıştır.bence bu yönetim hayrettin başkanla iyi bir imtihan vermemiştir.basına verdiği açıklamalar bir ilçe başkanına yakışmamıştır.birilerine bu açıklamalarıyla yeşil ışık yakıyor.fakat bu desteği bu yerden alırsa kendini bitirir kanaatindeyim.çok zor bir konumda ALLAH yardımcısı olsun.işi ALLAH a kalmıştır.

chp li :

Ya ben ereğlideki önder savcıları anlamış değilim bu neyin hırsı kurultayda delegesi size lideri gösterdi Kemal Kılıçdaroğlunun liderliğini tasdikledi siz hala neyin peşindesiniz Hayrettin Başkan sen korkma cumhuriyet halk partisi delegesi bu ayak oyunlarına gelmez eski milletvekili ereğliye gelmiş birileri ile görüşmüş görüşse ne olur artık önder beyin devri bitmiştir bunu herkes böyle bilsin HERKES HAYRETTİN BAŞKAN etrafından kenetlensin beyler

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.