'YARDIM TOPLAYANLARA DİKKAT EDİN'

Tarih: 2011-08-09 00:00:00

Alaplı Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları çeşitli yardım derneklerinden geldiklerini beyan ederek, yardım toplayanlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Ramazan ayı dolayısıyla çeşitli yardım derneklerinden geldiklerini

Alaplı Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları çeşitli yardım derneklerinden geldiklerini beyan ederek, yardım toplayanlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Ramazan ayı dolayısıyla çeşitli yardım derneklerinden geldiklerini beyan ederek, yardım toplayanlara karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce ilçeye dışarıdan gelerek dernek yöneticisi veya bir dernek adına yardım toplayan kişilere karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğinin altının çizildiği ve kamu yararına çalışan dernek, kurum ve vakıflar dışındaki kişi ve kuruluşların, 2860 Sayılı Kanunun 7'inci maddesi ile belirlenen ilgili makamlardan bu yönetmelikte belirtilen usule göre izin almak zorunda olduklarının belirtildiği açıklamada, “İlçemize dışarıdan çeşitli yardım derneklerinden geldiklerini beyan ederek yardım toplayan kişiler tespit edilmiştir. Hiçbir izin alınmadan yardım toplayan kişi ve derneklere karşı vatandaşlarımızın daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Sahte makbuz bastırılarak nereye harcandığı, nerede kullanılacağı belli olmayan bu yardım toplayan kişilere rağbet edilmemesi gerekmektedir. Yardım toplamayan kişi ve derneklerin ilgili kurumlardan izin aldıklarına dair belge gösterme zorunluluğu vardır. İnsanların duygularını sömüren bu kişiler aslında gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gereken yardımlarında bir bakıma önüne geçmektedirler. Yasalar çerçevesinde hukuksal daya-nağı, yazılı izin belgesi hangi dernek ve kurumdan geldiğine yönelik kimliği olmayan sahte makbuz basarak yardım toplayan kişi ve derneklere karşı vatandaşlarımızın gerekli yasal işlemin yapılabilmesi için emniyet birimlerine haber vermeleri gerekmektedir" denildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.