'YAŞANABİLİR BİR ZONGULDAK İÇİN'

Tarih: 2013-02-02 00:00:00

TEMA Vakfı Zonguldak Temsilcisi Berran Aydan, Yaşanabilir Bir Zonguldak İçin çeşitli kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinden oluşan bir çalışma grubu kurulduğunu söyledi. TEMA Vakfı Zonguldak Temsilcisi Berran Aydan yaptığı açıklamada,

TEMA Vakfı Zonguldak Temsilcisi Berran Aydan, Yaşanabilir Bir Zonguldak İçin çeşitli kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinden oluşan bir çalışma grubu kurulduğunu söyledi.

TEMA Vakfı Zonguldak Temsilcisi Berran Aydan yaptığı açıklamada, Yaşanabilir Bir Zonguldak İçin çeşitli kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinden oluşan bir çalışma grubu kurulduğunu ve işbirliği kararı alarak çalışmalara başlandığını belirtti.
Aydan, Son zamanlarda Zonguldak ve civarında had safhaya ulaşan çevre sorunları, özellikle hava kirliliği ve bunların etkisiyle yaşanan sağlık sorunları artmaktadır. Bu durumun daha da tehlikeli bir hal almasına yol açacak olan Zonguldak ve çevresindeki Termik Santral çılgınlığına karşı mücadele etmek, yeni Termik Santral ünitelerinin kurulmasına ve karbon salınımlarına engel olmak, böylece, Termik Santrallardan kaynaklanan hava, su, toprak ve deniz kirliliğini önlemek amacıyla 'Yaşanabilir bir Zonguldak için', 29 Ocak 2013' de çeşitli kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütü temcilerinden oluşan bir Çalışma Grubu kurulmuş ve işbirliği kararı alarak çalışmalara başlanmıştır. 'Yaşanabilir bir Zonguldak için' çalışma grubunda yer alan kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleri ise, Zonguldak Belediyesi, Kilimli Belediyesi, Zonguldak Barosu, Türk Enerji Sen Zonguldak Şubesi, Kent Konseyi, Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Temsilciliği, Mimarlar Odası Zonguldak Temsilciliği, Şehir Plancıları Odası Zonguldak Temsilciliği, Kimya Mühendisleri Odası Zonguldak Temsilciliği, Ziraat Mühendisleri Odası Zonguldak Temsilciliği, Ziraat Odası Zonguldak Temsilciliği, TEMA Zonguldak İl Temsilciliği, Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı, Zonguldak Çevre Koruma Derneği, Zonguldak Muhtarlar Derneği, Çatalağzı Çevre Koruma Derneği,
Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zonguldak Şubesi, Çaycuma ve Köylerini Kalkındırma Derneği, Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu, Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kent Konseyi Şehircilik Çalışma Grubu, Kandilli Dayanışma Evi Derneği, Zonguldak Hayvan Hakları Derneği, Çınartepe Mahallesi Muhtarlığı. Ayrıca, çalışma grubuna katılımak isteyen kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarına açıktır dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.