'YENİ BİR SAYFA AÇILACAK'

Tarih: 2010-07-09 00:00:00

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Necdet Sarı, kent otelde düzenlenen basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Sarı, ohal teklifinin manidar olduğunu belirten Sarı, fotoğraf tartışmasının ucuz bir polemik olduğunu ifade etti.SP Zonguldak İl Başkanı Ne

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Necdet Sarı, kent otelde düzenlenen basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Sarı, ohal teklifinin manidar olduğunu belirten Sarı, fotoğraf tartışmasının ucuz bir polemik olduğunu ifade etti.
SP Zonguldak İl Başkanı Necdet Sarı, Kent Otel'de düzenlediği basın toplantısında, ülkenin geleceğe yönelik umudunu her geçen gün kaybettiğini ve yeni bir umuda, yeni bir kadroya ve yenilenmiş bir siyasi harekete ihtiyaç duyduğunu ifade etti.
  "OHAL MANİDARDIR"
Ülke gündemindeki konulara ilişkin değerlendirme yapan Ohal teklifinin manidar olduğunu belirten Sarı, PPK terör örgütünün de, vesayet düzeneklerinin geliştirilmesi için yıllardır kullanıldığını kaydetti. Türkiye'de ne zaman demokrasi, insan hakları, hukuk devleti ve özgürlükler gündeme gelse demokrasi dışı tekliflerin yapıldığına vurgulayan Sarı, "Artan terör olaylarına karşı olağanüstü halin gündeme getirilmesini çok manidar karşlıyoruz. Özellikle bu teklifin meclisin içinden yapılması büyük bir yaman çelişkidir. Millet 'PKK sorununu çözsün' diye sizi Parlamento'ya gönderdi. Ohali istemek 'biz bu sorunu çözemiyoruz' yani 'seçilenler bu sorunu çözemiyor, seçilmeyenler gelsin, çözsün' demektir. Milletin egemenliğini yok saymaktır" dedi.
Saadet Partisi'nin Türkiye'nin temel sorunlarını yerinde tespit ederek çözüm önerilerini ortaya koyduğunu vurgulayan Sarı, partisinin her konuda dosyalarıyla, fikri ile siyaset yaptığının altını çizdi. Türkiye'yi yasa boğan Şemdinli'deki terör saldırılarının ardından bölgeye giden Başbakan Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un siperde çektirdikleri fotoğraflara muhalefetin getirdiği eleştiriye sert bir dille tepki gösteren Sarı, "Fotoğraflara eleştiri yapanlar açıkça 'ben Türkiye'nin bu meselesiyle ilgilenmiyorum' demektir.
Bu üslup bile ülkenin en önemli sorununa nasıl yaklaştıklarını gösteriyor" dedi. Terör olaylarının önüne geçmek için yapılması gereken önerilerini 7 başlık altında tekrarlayan Saadet Partisi İl Başkanı Necdet Sarı, "Herkes üslubuna dikkat etmeli. Sivil ve askeri bürokrasi, siyasi partiler, kitlesel örgütler ve tüm kesimler işi siyasi istismara vardırmadan ortak sağduyu cephesi oluşturmak durumundadır. Terör, ancak demokrasi, insan hakları ve hukuk devleti kuralları içinde kalınarak çözülebilir. Bunun için Ohal gibi demokrasi dışı teklifler gündeme getirilmemeli. Terör tüm insanlığın düşmanıdır. Mecliste teröre karşı tedbirleri alacak olan bir ihtisas komisyonu kurulmalı. Özel yetiştirilmiş antiterör birimi oluşturulmalı" diye konuştu.
"YENİ BİR SAYFA AÇILACAK"
Saadet Partisi'nin 11 Temmuz 2010'da genel kongresinin yapılacağını belirten Sarı, 2008 kongresinin toparlanma, 2010 kongresinin ise iktidara yürüyüş kongresi olduğunu kaydetti. Yapılacak kongreye ise 'kongreden iktidara' ismini verdiklerini belirten Sarı,"11 Temmuz'dan sonra Türkiye'de millet adına yeni bir sayfa açılacaktır. Türkiye'de mevcut izlenen siyaset artık tıkanmıştır. Sürekli çelişen, kavga eden, gerilim ve gerilimden beslenen bir siyaset tarzı ile Türkiye bir yere gidemez. Onun için milletin güvenilir bir limana ihtiyacı vardır ve şuanda güvenilir liman olarak tek adres Saadet Partisi'dir" diye konuştu. Sarı, Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapılacak kongreye Zonguldak'tan da otobüs kaldırılacağını söylerken,  katılmak isteyenlerin partiye bizzat yada telefonla müracaat etmesini istedi.
Basın toplantısı öncesinde toplantıya katılan gazetecilere kahvaltı ikram edildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.