'YETKİLİLER BU YOLU GÖRMELİ'

Tarih: 2012-08-14 00:00:00

Filyos Beldesi'nde, tren seferleri kalkmasın diye Kocaali Muhtarı İrfan Acar tarafından başlatılan imza kampanyasına, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Filyos'ta, trenlerin kalkmaması için Kocaali Muhtarı İrfan Acar tarafından başlatılan imza kampanyasına

Filyos Beldesi'nde, tren seferleri kalkmasın diye Kocaali Muhtarı İrfan Acar tarafından başlatılan imza kampanyasına, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Filyos'ta, trenlerin kalkmaması için Kocaali Muhtarı İrfan Acar tarafından başlatılan imza kampanyasına, vatandaşların büyük ilgi gösterdiği belirtildi. Filyos beldesinde, ev ve işyerlerini dolaşarak imza toplayan gönüllü kişiler binden fazla imza toplanıldığını ve imza kampanyasının devam ettiği kaydedildi. Vatandaşlardan imza kampanyasına destek veren Halil Acar, Filyos Muslu arasındaki yolun tehlikeli olduğunu trenlerin kalkmasına karşı olduğunu ifade etti. Acar; Bir an evvel Zonguldak- Filyos bağlantı yolun tamamen yapılması gerekmektedir. Kazasız olaraktan yolcunun çekilmesi, ondan sonra trenlerin kalkmasına taraftarım. Şu andaki durumda trenlerin kalkmasına taraftar değilim. Vatandaşımız çok zor durumda kalıyor. Yetkililerin bu yolu görmesini ve incelemesini arz ederim dedi. İmza kampanyasına destek veren Ümit Yalçınkaya, Filyos'ta oturup ve her gün trenle Zonguldak'a giden onlarca insandan biri olduğunu söyledi. Yalçınkaya, Bir kamu kuruluşunda çalışmaktayım. Karayolu alternatifimiz olmadığı için, her gün trenle gidip gelmek zorundayım. Sinyalizasyon ve yol yenileme çalışmaları nedeniyle. TCDD almış olduğu kararla 31 Temmuzdan sonra trenlerimiz çalışmayacaktı. Ancak son anda gelen bir haber üzerine ikinci bir emre kadar trenlerin çalışmaya devam edeceği söylenildi. Şuan için TCDD veya şirket ön hazırlıklarını tamamlayamadığı için şimdilik kaydıyla trenler çalışmaya devam edecek. Ancak heran çalışma sonlandırılabilir. Tren seferleri yeniden kapatılabilir. Trenler kalktığı zaman hemen hemen hiçbir alternatifimiz yok. Karayolu tehlikeli virajlı zaman zaman bir aracın geçebileceği kadar bile müsait olmayan yolları var. Karda kışta yol yoğunluğunun trafik yoğunluğunun artacağını düşünürsek, bu yollarda insanların gidip gelmesi büyük tehlike arz ediyor. Karayolu daha önce rehabilite edilip bakımdan geçirilebilseydi ve bu aşamadan sonra demir yolları bu projeyi hayata geçirseydi, sıkıntımız çok daha az olacaktı. Ancak şuan itibarı ile o karayolunda herhangi bir çalışma yapılmamış durumdadır. Bizler tren yollarının ulaşıma kapandığı anda çok büyük bir mağduriyet yaşayacağız. Kışın orada kazalarda sorumluluk kime ait olacaktır. Biz buradan yetkililere sesleniyoruz mağdur edilmememiz için ellerinden gelen ne varsa onlardan rica ediyoruz dedi. İmza kampanyasını başlatan Kocaali Muhtarı İrfan Acar ise konu ile ilgili olarak TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğünün Zonguldak hat kesiminde yol yenileme çalışmaları nedeniyle yolcu trenleri sabah ve akşam karşılıklı olarak işletildiğini ifade etti.
Acar; Filyos Zonguldak arası karayolu güvenli bir karayolu olmadığından kazaların yaşanmaması ve vatandaşlarımızın can güvenliği için, isteklerimizin ve sorunlarımızın değerlendirilerek, vatandaşımızın can güvenliği de dikkate alınarak bir karar verilmesini istiyoruz. Bizler bu durumları yaşamak istemediğimizden, alınan kararın bir kez daha gözden geçirilmesini ve sabah akşamda olsa trenlerimizin çalışmaya devam etmesini istiyoruz. Vatandaşın güvenliğinin ve huzurunun her şeyin üstünde olduğuna inanıyor ve yol yapım çalışmaları iki yıl yerine beş yıl sürecek olsa da insaniyet namına bu çalışmalar trenler seferden kaldırılmadan devam ettirilmesini veya yolcu yoğunluğunun çok olduğu Çaycuma Zonguldak hattında, trenlerin en azından sabah akşam olacak şekilde devam etmesi suretiyle çalışmaları tren trafiğinin az olduğu ve insanların daha az mağdur edileceği, ırmak istasyonunda devam etmesini bu süre içindede hiç olmazsa Karayolları Genel Müdürlüğü ile iş birliği yapılarak bölge karayolunun daha elverişli hale getirilmesini ve bu şekilde mağduriyetimizin giderilmesini taleple arzu ediyoruz. Başlatmış olduğumuz imza kampanyamıza her kesimin ve bütün halkımızın destek vermesini bekliyoruz dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.