'YOLSUZLUKLAR NE KADAR SÜRECEK?'

Tarih: 2010-03-26 00:00:00

Demokrat Parti (DP) Merkez İlçe Başkanı İzzet Genç,  yaptığı basın açıklamasında, iktidar partisi AKP'nin sekiz yıldır yolsuzluk yaparak ülkeyi soyduğunu öne sürdü.Kilimli Beldesi ve İl Özel İdare Ereğli Şantiyesi'nde yapılan yolsuzlukların daha ne kadar

Demokrat Parti (DP) Merkez İlçe Başkanı İzzet Genç,  yaptığı basın açıklamasında, iktidar partisi AKP'nin sekiz yıldır yolsuzluk yaparak ülkeyi soyduğunu öne sürdü.
Kilimli Beldesi ve İl Özel İdare Ereğli Şantiyesi'nde yapılan yolsuzlukların daha ne kadar süreceğini merak ettiğini belirten İzzet Genç, şunları kaydetti: "Geçmiş iktidarların yaptıklarım beğenmeyip yolsuzlukla suçlayanlar sekiz sene iktidarları zamanın da yolsuzlukların içerisinde boğuldukları, bu yolsuzlukları meslek haline getirenler bu yolsuzluklarla nasıl mücadele edeceklerini bizde Demokrat Parti olarak merak ediyoruz. Sayın Başbakan, Adana Belediyesi'ndeki yolsuzluklarla ilgili basında ve medyada feryat ediyor, arkasına bir dönsün kendi belediyelerinde yapılan yolsuzlukları ve kurumlarda yapılanları bir gözden geçirsin ve takipçisi olsun. Örneğin, Kilimli Belediyesi'nde bu kadar yolsuzluk iddiaları yapılabiliyorsa, diğer belediyelerde neler yapıldığı biz Demokrat Partililer olarak merak ediyoruz. Akabinde 23 Mart 2010 tarihinde Zonguldak İl Özel İdare Ereğli Şantiyesi'nde yaşanan akaryakıt ve mazot yolsuzluğu, yapılan yolsuzlukların bir-iki örneği yaşandı. Bunların da tüm sebebi yapılan atamaların ehli olan idarecilere teslim edilmemesinden dolayı yaşanıyor. Biz de Demokrat Parti olarak sekiz ay içerisinde İl Özel İdaresi'nde yaşanan ve adli mercilere intikal eden bu yolsuzluk iddiaları bu iktidar döneminde hangi boyutlara ulaştığını kamuoyunun karşına çıkarıp bu kurumu kimseye peşkeş çektirmeyeceğimizi kurumu idare edenlerinde bu kurum üzerinde daha duyarlı olmalarını ve görev sorumluluklarını yerine getirmelerini Demokrat Parti olarak bekliyoruz ve sürekli takipçisi olacağız. Bu kurumun yapısını değiştiren iktidarın köylü vatandaşa sağlıklı hizmet veremedikleri, tüm şantiyelerin iktidar partisi AKP'nin İl Genel Meclis üyeleri tarafından yönetildikleri ve daire amirlerini baskı altında tuttukları için bu kurumu şaibe ve zan altında bırakıyorlar. Bu kurumun halkımız ve köylü vatandaşımız tarafından sokaklarda bu şekilde konuşulması biz Demokrat Partilileri huzursuz ediyor. Temennimiz bu kurumun bu tür şaibelerden bir an önce kurtulup köylü halkımıza daha iyi hizmet vermesidir"

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.