'ZONGULDAK GÜZEL'

Tarih: 2012-07-04 00:00:00

Zonguldak İli Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Başkanlığı ve ona bağlı bulunan kooperatiflerle birlikte 2011 yılı olağan genel kurul toplantısını Çaycuma'da yapıldı. Atatürkçü Düşünce Derneği'nin toplantı salonunda yapılan topla
Zonguldak İli Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Başkanlığı ve ona bağlı bulunan kooperatiflerle birlikte 2011 yılı olağan genel kurul toplantısını Çaycuma'da yapıldı. Atatürkçü Düşünce Derneği'nin toplantı salonunda yapılan toplantıda, Divan Başkanlığı seçimi ve saygı duruşunun ardından gündem maddeleri görüşüldü. Yapılan seçimde Ertan Aydoğan Divan Başkanı seçildi. Bayram Cura ise tekrar Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirildi. Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nemci Çelik yaptığı konuşmada, Ülkemiz gerçekten bir cennet. Ben Zonguldak'a ilk defa geldim ama Ereğli'ye çok geldim. Zonguldak'a genel olarak baktığımızda tabiat olarak çok güzel, yüzde 67'si orman. Orman demek tarım olmaz demek değildir. Siz şimdi çok büyük bir fedakârlık yapıyorsunuz, olmayan bir tarım arazisi üzerinde hayvancılık yapıyorsunuz. Bu da maliyetlerinizi yükseltiyor. Çiftçilerimiz bankalarla ÇKS sistemi ile tanıştı. Bu sistem de 2001 yılında başlamıştır. 2001 yılına kadar biz ülke olarak kaç çiftçiye sahip olduğumuzu bilmiyorduk, ne kadar tarım arazisi var bilmiyorduk. Rakamların denetlenebilirliği yoktu. Oysa şimdi herkesin işletmesinde kaç tane hayvan var bilinmektedir. Bunun için de mutlaka işletme kayıt numaralarının alınması gerekmektedir. Bu hastalıklarda, çiftçiye yapılan desteklemelerde, her şeyde çok önemlidir. Ben şu anda ilimizi tanımaya çalışıyorum. Herkesin desteğini bekliyorum. Ben koltukta oturmayı fazla sevmem. Ben her Zaman geleceğim, herkese de kapımız açıktır dedi. Toplantının ardından Yönetim Kurulu oluştu. Yönetim Kuruluna, Bayram Cura, Dursun Öztürk, Musa Uslu, Hayrullah Cin ve Ramazan Öztürk getirildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.