4 SENDİKADAN FAKSLI EYLEM

Tarih: 2012-02-17 00:00:00

KESK'e bağlı sendikalar eylem yaparak Başbakan'a iletilmek üzere faks çektiler. KESK'e bağlı 4 sendika şubesinden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmek üzere fakslı eylem gerçekleştirdi. Eylemin tüm Türkiye'de gerçekleştiğini söyleyen KESK ESM Zonguld

KESK'e bağlı sendikalar eylem yaparak Başbakan'a iletilmek üzere faks çektiler. KESK'e bağlı 4 sendika şubesinden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmek üzere fakslı eylem gerçekleştirdi. Eylemin tüm Türkiye'de gerçekleştiğini söyleyen KESK ESM Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Kumkumoğlu, Eylemimizin amacı hükümet 2008 yılından beri kanun hükmü kararnameyle kitlede çalışan kamu çalışanlarına vermiş olduğu ek ödemenin ve yapmış olduğu huzursuzluğu Başbakan'a iletmek üzere burada KESK'e bağlı 4 sendika şubeleriyle beraber bir Başbakanlığa faks eylemimiz bulunmaktadır. Bu eylem Türkiye'nin dört bir tarafında yapılmaktadır. Yaşanan adaletsizliğin önlenmesi için bütün çalışanlara en üst oranda ek ödeme verilmelidir. Kamu çalışanlarının emeklilikte alacakları ücretler ile şuanda aldıkları ücret arasında uçurum bulunmaktadır. Emekliliğe hak kazanan çalışanlar emekli olduklarında ücretleri çok düşeceğinden emekli olmak istememektedirler. Bu nedenle kamu çalışanlarının aldıkları ek ödemelerin taban aylığına yansıtılarak emekli ücretlerinin artırılması sağlanmalıdır. Kamu çalışanlarının 30 yıldan sonraki hizmetlerinin emekli ikramiyelerinin hesaplanmasında dikkate alınmamaktadır. Bu haksız uygulamaya son verilerek 30 yılın üzerindeki hizmetlerin de emekli ikramiyesinin ödenmesinde dikkate alınması sağlanmalıdır. İyi bilinmelidir ki taleplerimiz dikkate alınmadığı takdirde sendikalarımız sorunun çözümü için gerekli fiili meşru mücadeleyi yapmaya kararlıdır dedi.
Daha sonra KESK'e bağlı Haber-Sen Zonguldak Şube Başkanı İsmail Yıldız ve diğer şube başkanları tarafından Başbakan'a iletilmek üzere faks gönderildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.