46 GİRİŞİMCİYE SERTİFİKA

Tarih: 2012-09-28 00:00:00

Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın katkılarıyla KOSGEB'in kursuna katılan 46 girişimciye sertifika verildi. Çaycuma'da, Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın katkılarıyla KOSGEB'in kursuna katılan 46 girişimciye sertifika verildi. Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Ko

Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın katkılarıyla KOSGEB'in kursuna katılan 46 girişimciye sertifika verildi.

Çaycuma'da, Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın katkılarıyla KOSGEB'in kursuna katılan 46 girişimciye sertifika verildi. Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda düzenlenen sertifika törenine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, KOSGEB İl Müdürü Yaşar Yıldırım, KOSGEB Uzmanı Soner Kaynar ve 46 girişimci katıldı. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir'in de katkılarıyla yapılan belge töreninde 46 girişimciye belge töreninden önce bilgiler verildi. KOSGEB Uzmanı Soner Kaynar yaptığı konuşmasında KOSGEB olarak girişimcilere her zaman destek çıkacaklarını belirterek verilecek olan hibe sonrasında teminat getirene toplam 100 Bin TL'lik bir kaynak aktarılacağını söyledi. Kaynar, Biz size yeni girişim kapsamında yine bir hatırlatma bazında söyleyeyim. Yeni yürürlükte olan mevzuatımız gereği 15 Bin TL'ye kadar kuracağınız makine tesisat hibesi verebiliyoruz. 3 Bin TL'ye kadar ilk kuruluş masraflarınıza destek olacağız. Oda kaydı, vergi dairesi ve noter gibi. 12 Bin TL'ye kadar da işletme giderleri dediğimiz kira, personel, elektrik, su ve telefon tarzı faturaları gibi bunları 12 Bin TL'ye kadar destek olacağız. Bunun hepsi 30 Bin Tl yapmaktadır. 30 Bin TL'lik bir hibe paketi veriyoruz. Bunun yanında 70 Bin TL geri ödemeli desteğimiz var. Eğer teminat mektubu getirirseniz bu 70 Bin TL geri ödemeli olduğu için bu mecburidir. Teminat mektubunu da alabiliyorsanız bu 70 Bin TL'lik hibeden de yararlanabilirsiniz. Bu toplam 100 Bin TL'dir dedi. KOSGEB İl Müdürü Yaşar Yıldırım ise, KOSGEB tarafından firmalar aranıyor, beklide sizde aranacaksınız. KOSGEB'in desteklerinden yararlandırıyoruz. Size bir dosya gönderiyoruz. Bazıları dosya masrafı olarak KOSGEB'i gösterip dolandırmaya çalışıyorlar. Buna dikkat edin. Çeşitli sebeblerle firmaları arıyorlar, kredi kullandınız, size tekrar kredi kullanacağız gibi sözlerle kandırmaya çalışıyorlar. Bunlar asparagazdır. Bu gibi laflar geldiğinde bunlara inanmayın sadece bizi arayarak bilgi alabilirsiniz dedi. Konuşmaların ardından KOSGEB Uzmanı Soner Kaynar, KOSGEB İl Müdürü Yaşar Yıldırım ve Esnaf, Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir 46 girişimciye sertifika verildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.