6 HAFTALIK YATILI KURS SONA ERDİ

Tarih: 2013-08-13 08:42:00

Kdz. Ereğli Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Kdz. Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi yurdunda 24 Haziranda başlayan “Erkek Yatılı Yaz Kur’an Kursu” 6 haftalık eğitim-öğretim dönemini tamamlayarak başarı ile sona erdi.   6,7,8 ve 9’unc

Kdz. Ereğli Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Kdz. Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi yurdunda 24 Haziranda başlayan “Erkek Yatılı Yaz Kur’an Kursu” 6 haftalık eğitim-öğretim dönemini tamamlayarak başarı ile sona erdi.  
6,7,8 ve 9’uncu sınıfa geçen toplam 120 öğrencinin katıldığı yatılı kursta 5 öğretici ve 6 belletmen görev yaptı.
Bitiş programında konuşan Kdz. Ereğli Müftüsü Mustafa Erkan;
“Toplumu din konusunda aydınlatmakla yükümlü olan Diyanet İşleri Başkanlığı, din eğitimi faaliyetlerini öncelikle camiler ve Kur’an Kursları aracılığıyla yürütmektedir.
Yaz Kursları, örgün eğitim sürecinde bulunan gençlerin dinin temel bilgilerini öğrendikleri önemli eğitim-öğretim merkezleridir. Bu kurslar vasıtasıyla öğretim süreci içinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri ile genel dini bilgiler kazanan gençler, kendi dinleri olan İslam’ın temel inanç prensipleri, uygulanması gereken ibadetler ve toplumsal hayatın içinde dinle iç içe geçmiş olan ahlakî prensipler hakkında bilgi sahibi olmaktadır; dini yükümlülüklerini yerine getirebilmek için gerekli dua ve sureleri ezberlemekte, Sevgili Peygamberimizin örnek hayatından davranış modelleri çıkarmaktadırlar. Ayrıca bu kurslara katılanlar özellikle ve ağırlıklı olarak Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okumayı öğrenmekte, onu mealiyle birlikte okuma alışkanlığı kazanmaktadırlar.
Yaz Kur’an Kursları, ayrıca millî birlik ve beraberliği perçinleyen, sevgi, saygı ve dostluk bağlarını güçlendiren, vatan, millet, bayrak, şehitlik ve gazilik gibi millî değerleri özümseten; bir arada yaşama ve sorumluluk bilincini geliştiren bir nesil yetiştirilmesi hedeflenmektedir. 2013 yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu İmam Hatip Lisesinin yöneticileriyle işbirliği içerisinde İmam Hatip Lisesinde 120 öğrenci için açmış olduğumuz “Erkek Yatılı Yaz Kur’an Kursu” nu başarı ile tamamladık. Bize yardımlarını esirgemeyen hayırsever ve İmam Hatip Lisesi yöneticilerine, kursta görev yapan hocalarımıza, belletmenlerimize, gece nöbeti tutan İmam-Hatiplerimize çok teşekkür ediyorum. 2014 yılında açılacak olan yatılı yaz Kur’an Kursunun bu yılki tecrübelerle daha iyi olacağını düşünüyorum” dedi.
Başarılı öğrencilere ve kurstaki görevli öğretici ve belletmenlere çeşitli hediyeler verildi.

 

Yatılı Kursta görev alan 
Kur'an dersi hocaları:

Hasan PORT (İHL Meslek Dersleri Öğretmeni)
Bilal KIZIL (İmam-Hatip)
İskender ÜNLÜ (İmam-Hatip)
Selim SEVİÇ (Müezzin-Kayyım)
Rasim AYDOĞAN (Sözleşmeli İmam-Hatip) 

 

Yatılı Kursta görev alan 
Dini bilgiler dersi hocaları:

 Ziya AYYILDIZ (İHL Meslek Dersleri Öğretmeni)
İzzettin AŞAN (Şube Müdürü)
İsa ŞEN (Kur'an Kursu öğreticisi)
Mehmet ERGÜN (Uzman Vaiz)
Musa DAŞDEMİR (İmam-Hatip)
Ramazan DUMAN (Murakıp)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.