7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Tarih: 2012-07-23 00:00:00

Zonguldak Gazi Paşa Caddesi İşçi Anıtı yanında meydana gelen olayda 7 kişi gözaltına alındı. Bahse konu yerde park halinde bulunan ve şüphelilerin içinde bulunduğu 67 ED 260 ve 67 DE 129 plakalı araç içerisinde ruhsatsız silah bulunduğuna dair ihbar gelme

Zonguldak Gazi Paşa Caddesi İşçi Anıtı yanında meydana gelen olayda 7 kişi gözaltına alındı. Bahse konu yerde park halinde bulunan ve şüphelilerin içinde bulunduğu 67 ED 260 ve 67 DE 129 plakalı araç içerisinde ruhsatsız silah bulunduğuna dair ihbar gelmesi üzerine 67 DE 129 plakalı araç içerisinde yapılan aramada; 1 adet 799793 seri numaralı Bef-66 Made in France yapımı, 7,65 mm çapında ruhsatsız tabanca, bu tabancaya ait şarjöre basılı 9 adet MKE yapımı 7,65 mm çaplı fişek, diğer araç içerisinde yapılan aramada ise; 1 adet 9 mm çapında 245NT572 seri numaralı Smith Wesson marka ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait şarjöre basılı 14 adet MKE yapımı 7,65 mm çapında fişek, 1 adet Zoraki-M906 kalibrelik 9 mm PAK Made by ATAK ams ltd. ibareleri yazılı ruhsatsız tabanca, bu tabancaya ait şarjöre basılı 2 adet MKE yapımı 7,65 mm çaplı fişek ile 1 adet yandan açmalı sustalı tabir edilen kahve renkli ağaç saplı kesici kısmı 13 cm uzunluğunda bıçak ele geçirildi. Olaya karışan 7 şüpheli ise gözaltına aılndı.

 

VURDU KAÇTI

Zonguldak Meşrutiyet Mahallesi Kadırga Caddesi üzerinde meydana gelen kazada maddi hasar meydana geldi. M.K. idaresinde bulunan 67 AY 754 plakalı aracıyla bahse konu cadde üzerinde seyir halindeyken kimliği belirsiz kişi idaresinde bulunan ve plakasını alamadığı aracın ters şeritten gelmesi sonucu 67 DN 172 plakalı araca çarptığını ve kazaya sebebiyet verdiğini iddia ederek şikayetçi oldu. Kaza yaptığı iddia edilen kişi aranırken diğer araçta hasar meydana geldi.

 

KUR'AN KURSUNA GİRDİLER

Zonguldak Yeşil Mahallesi Kapuz Caddesi üzerinde önceki gece saat 02.30 sıralarında meydana gelen olayda Kuran kurslarının sorumlu şefi olan H.Ü, faili meçhul şahıs veya şahısların Kapuz Camisindeki Kuran kursu odasına girerek dolapları karıştırdıklarını, ancak çalınan bir şeyin olmadığını iddia ederek şikayetçi oldu. Olayı gerçekleştiren kişi ya da kişiler ise aranıyor.

 

KAVGA HER YERDE

Zonguldak Meşrutiyet Mahallesi Huzur Sokak üzerinde Z.N., aralarındaki husumetten dolayı komşusu olan şüpheli F.Ç.'nin kendisini elle darp ederek bıçakla öldürmeye çalıştığını iddia ederek şikayetçi oldu ayrıca Z.N. 'ın eşi olan şüpheli A.N.'nin de hastanenin acil kısmındaki giriş kapısının camı ile görevli polis memurunun telsizinin antenini kırdı, Z.N. isimli şahsın hayati tehlikesinin bulunmadığına dair doktor raporu alınırken olayda kullanıldığı iddia edilen sap kısmı 11, metal kısmı ise 14,5 cm olan siyah renkli bir adet bıçak ele geçirildi, şüpheliler yakalandı, olay ile ilgili soruşturma ise devam ediyor.

 

HASTANEDE OLAY

Zonguldak Meşrutiyet Mahallesi Huzur Sokak üzerinde bulunan Atatürk Devlet Hastanesi'ne alkollü girmek isteyen kişi özel güvenlik görevlisini tehdit edince iş karakolda bitti. Alınan bilgiye göre Atatürk Devlet Hastanesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan S.T., alkollü olan C.K.'nin içeriye girmek istediğini, şüpheliye bahse konu saatte ziyaretin yasak olduğunu söylemesine rağmen şüphelinin kendisini tehdit ettiğini iddia ederek şikayetçi oldu. C.K. gözaltına alınırken sorgusunun ardından ise serbest bırakıldığı öğrenildi.

 

UCUZ KURTULDU

Zonguldak Meşrutiyet Mahallesi Gazi Paşa Caddesi Sönmezler İş Hanında meydana gelen olayda R.Ü., oğlu S.E.Ü. ile birlikte Sönmezler iş hanında bulundukları sırada S.E.Ü.'nün camı kırık olan asansöre elini uzattığını, asansörün hareket etmesi neticesinde sol bileğinin asansör ile duvar arasında sıkışması sonucu elinden yaralandığını iddia ederek şikayetçi oldu. S.E.Ü.'nün hayati tehlikesinin olmadığına dönük doktor raporu alınırken olayda ihmali bulunan şüpheliler ise aranıyor.

 

PARASINI ALAMADI

Kdz.Ereğli Kepez Mahallesi Veteriner Doğan Tuğrul Sokak üzerinde meydana gelen olayda İ.B., A.K.'ye ait inşaat firmasından taksit karşılığında daire satın aldığını ve şüpheliye 27 bin TL para verdiğini, ancak çalıştığı işyerinde maaşının düşmesi üzerine ise daireyi satın almaktan vazgeçtiğini ve A.K.'ye parasını geri vermediğini iddia ederek şikayetçi oldu. Olaya karışan A.K. yakalanırken olay ile ilgili tahkikat ise devam ediyor.

 

NE VARSA ÇALMIŞLAR!..

Gülüç Beldesi sahil bulvarında meydana gelen hırsızlık olayında V.Ç. kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin dere kenarında bulunan balıkçı barınağından ağaç motor testeresi, 100 metre uzunluğunda plastik boru şeklindeki dalış hortumu ile değişik markalarda boya çaldıklarını, ayrıca motor kapakları ile pencere camlarını kırdıklarını iddia ederek şikayetçi oldu. Olay yerinde yapılan incelemelerde ise kapı kilidinin kırılarak içeriye girildiği tespit edildi. Hırsızlık olayını gerçekleştiren kişiler ise aranıyor.

 

ÇEKİÇ AYAĞA DÜŞTÜ

Zonguldak Eceler Köyünde önceki gün saat 14.30 sıralarında Çayköy mevkisinde dere yatağı ıslah inşaatında işçi olarak çalışan U.A isimli şahıs, elinde bulunan çekici ayağına düşürmek suretiyle hafif şekilde yaralandı. Çaycuma Devlet Hastanesinde ayakta tedavi edilerek taburcu edilen U.A.'nın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtilirken Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gerekli tahkikata başlanıldı.

 

YARALAMALI KAZA

Çaycuma'ya bağlı Kızılbel Köyünde önceki gün saat 11.30 sıralarında M.D, yönetimindeki motosikletiyle köy içerisinde hareket halindeyken dikkatsizliği sonucu B.A isimli şahsa çarpması sonucu kaza meydana geldi. Yaralı Çaycuma Devlet Hastanesinde ayakta tedavi edilerek taburcu edilirken hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi yine Cumhuriyet savcısının talimatı ile gerekli tahkikata ise başlanıldığı açıklandı.

 

BASIN YOLU İLE…

Çaylıoğlu Beldesi Asarlı Mahallesinde önceki gün saat 13.40 sıralarında H.Y, A.D, Z.A, Z.A, H.E ve S.D isimli şahıslar, husumetli oldukları S.A' ya basın yoluyla hakaret ettikleri mağdurun beyanından anlaşıldı. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile şüpheliler ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldıkları öğrenildi.

 

HIRSIZLIK İDDİASI

Kdz.Ereğli Yazıcılar Köyünde dere kenarındaki menfez çalışma sahasında iş yeri sahibi A.P isimli şahıs, (250) Adet, (120) Cm. Uzunluğunda (16)'lık Demir ve (2) Metreküp kerestenin çalındığını bildirdi. Olay yerinde olay yeri inceleme ekibi ile birlikte yapılan araştırmada herhangi bir iz ve emareye rastlanılmadı. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile olayı gerçekleştirdiği iddia edilen kişi ya da kişiler ise aranıyor.

 

ÇATIDAN GİRİLMİŞ

Zonguldak Mithatpaşa Mahallesi Gazi Paşa Caddesi üzerinde M.A. sabah iş yerine geldiğinde kasa bölümünün karıştırılmış olduğunu okuma gözlüğü, kırtasiye malzemesi ve 1 adet flaş diskinin çalındığını dükkânına çatısındaki boşluktan girilmiş olduğunu, E.B isimli şahıstan şüphelendiğini iddia ederek şikayetçi oldu. Hırsızlık olayını gerçekleştirdiği iddia edilen E.B. ise aranıyor.

 

ŞÜPHELİ ÖLÜM

Zonguldak Çaydamar Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesi üzerinde meydana gelen olayda 47 yaşındaki Kadir Arslan mezbahane de çalıştığı sırada yaşamını yitirdi. Görgü tanıklarından alınan ifadelerinde, Kadir Arslan'ın mezbahane de çalıştığını maktulün iş yerinde bayıldığını herhangi bir sağlık probleminin olmadığı yönünde olurken olay ile ilgili soruşturma ise devam ediyor.

 

KUYUMCU DÜKKANI GİBİ

Zonguldak Karaelmas Mahallesi Bülent Şanal Caddesi üzerinde K.D, bahse konu adreste ikametinin kapısını kilitlemeden çıktığını ikametine geldiğinde yatak odasının karıştırılmış olduğunu gördüğünü 5 adet künye, 1 adet pırlanta tek taşlı yüzük, 5 adet pırlanta yüzük, 1 adet mavi taşlı altın yüzük, 2 adet beyaz altın yüzük, 4 adet altın yüzük, 1 adet üzerinde Sevim yazılı kolye, 1 adet nazar boncuklu kolye, 1 adet yusufçuklu kolye, 1 adet altın kolye, 1 adet kalın kelepçe bilezik, 1 adet kalın kelepçe beyaz altın bilezik, 1 adet romanson marka saat, sayısını hatırlayamadıkları kolye uçları, imitasyon yüzükler, 3 çift küpe, bir adet ucunda top olan kolye, 1 adet inci yüzük,  çift beyaz altın küpenin çalındığını iddia ederek şikayetçi oldu.

 

SERBEST KALDILAR

Devrek Başlarkadı Köyünde Devrek-Mengen Karayolu Eğerci Beldesi Yolkavşağı, Başlarkadı Köyü mevkiinde sürücü O. K. isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan araç ile İ. Y. isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan araca çarpması neticesinde kaza meydana geldi. Kazada araçta yolcu olarak bulunan O. L. isimli şahıs ile araç sürücüsü olan O. K. hafif şekilde yaralandı. O. L. isimli şahıs Zonguldak BEÜ Hastanesine tedavi altına alınırken hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile şüpheliler ifadesi alınmasını müteakip serbest bırakıldı.

 

DİKKATSİZLİK KAZASI

Kızılca Köyünden T. G. isimli şahıs sevk ve idaresindeki aracı ile Pempeciler Köyü istikametinden Kızılca Köyü istikametine seyir halindeyken karşı yönden gelen sürücülüğünü R. G. isimli şahsın sevk ve idaresindeki araca şerit ihlali nedeniyle çarpması sonucu kaza meydana geldi. Kazada araçta yolcu olarak bulunan F. G. ve G. G. isimli şahıslar yaralanırken yaralılar Kdz Ereğli Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerine müteakip taburcu edildi. . C.Savcısının talimatı ile şüpheliler ifadesi alınmasını müteakip serbest bırakılmışlardır.

 

TAKLA ATTILAR

Çaycuma-Bartın Karayolu İhsanoğlu Köyü mevkisinde H.K., yönetimindeki aracıyla Çaycuma istikametinden, Bartın istikametine doğru seyir halindeyken direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağ tarafına doğru takla atması sonucu kaza meydana geldi. Kazada sürücü ve araçta bulunan eşi S.B.K., hafif şekilde yaralandı. Yaralıların tedavisi Bartın Devlet Hastanesinde yapılarak taburcu edildiği açıklandı.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.