'AÇIKÇA SÖYLÜYORUZ'

Tarih: 2014-01-05 13:27:00

2009 Yerel seçimlerinde önerilmeyen isimin aday gösterilmesi sonucu başarısız olunduğuna dikkati çeken Ak Parti Ormanlı Belde Başkanı Mehmet Erdoğdu, “Ak Parti deneme tahtası değildir” dedi. İlçe Başkanı Fatih Çakır’ı da eleştiren Erdoğdu, süreci yakından

2009 Yerel seçimlerinde önerilmeyen isimin aday gösterilmesi sonucu başarısız olunduğuna dikkati çeken Ak Parti Ormanlı Belde Başkanı Mehmet Erdoğdu, “Ak Parti deneme tahtası değildir” dedi. İlçe Başkanı Fatih Çakır’ı da eleştiren Erdoğdu, süreci yakından takip ettiklerini hatırlattı.

 

Ak Parti Ormanlı Belde Başkanı Mehmet Erdoğdu, 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Ormanlı Belediye Başkan adayı olan ancak seçimleri kaybeden Bayram Başol’un yeniden aday gösterileceğine dönük söylemlere tepki göstererek, “Ak Parti deneme tahtası değildir” dedi.

 

CANDAN’A HİZMET TEŞEKKÜRÜ

Erdoğdu, Önder Gazetesi’ne yaptığı yazılı açıklamasında seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu, Ormanlı Belediye Başkanı Yaşar Sever’e oyun tezgahlandığına dikkati çekti, Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’a seslendi. Erdoğdu, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan’a da gerek 24 derslikli okulun Ormanlı’ya kazandırılmasında gerekse 30 bin TL ödenek çıkartılmasına sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

“İSTEMEDİĞİMİZ ADAY GÖSTERİLDİ, KAZANILAMADI”

“Ormanlı Beldesinde adayımız henüz belirlenemediği için süreç gayet sakin geçiyor. Aday adayları seçim çalışmalarını kendi şahısları olarak sürdürüyor. Bizler de Ormanlı’ya yakışır bir aday adayı belirlenmesi yolunda çalışmalarımız tavsiyelerimiz, ricalarımız oluyor. Bunu da zaman zaman il ve ilçe başkanlarımıza, milletvekillerimize paylaşıyoruz. Partimiz 2009 yılında beldemizde bizim önermediğimiz adayı gösterdi ve seçim kaybedildi.

 

“ADAYIMIZ BAŞKANLIK İÇİN OY KULLANAMADI”

Kaybetmenin sebebi partimizin veya halkımızdan kaynaklanmıyor tamamen kendi hatalarından dolayı, kendi hataları derken bir vatandaşımıza, ‘Ak partiye neden oy vermediğin?’ dediğimizde, ‘Senin adayın Ormanlı’da oy verdimi ki ben vereyim’ diye tepki gösterdiler. Zamanın adayı Bayram Başol muhtar adaylığı için Başören köyünde ikametini Ormanlı Merkezde evi olduğu halde almadı ve seçimlerde oy kullanamamıştır. Kaybettiğimiz oy oranı Cumhuriyet Halk Partisi ile aramızdaki fark 33 idi. Bayram Başol’un evinde 17-18 oy vardı biz 33’ün yarısını alırsak seçimi kazanıyorduk.

 

“AÇIKÇA SÖYLÜYORUZ”

Bu yüzden seçimi kaybettik. Yine önümüzde yerel seçimler var daha bir çok olaylar var bunları ifade etmek de istemiyoruz. Seçim kaybetmemizdeki faktörleri saymak istemiyorum. Ak Parti deneme tahtası değildir. Ak Parti Türkiye genelinde 2014 yerel seçimlerinde oy potansiyeli olarak en üst seviyeye gelmesini diliyorum bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapılacak olan yanlış bir aday tespiti partinin Ormanlı’da seçimi kaybetmesine neden olacaktır bunu da buradan açıkça söylüyoruz.

 

“ADAY ADAYIYIM DİYORDUM”

Sizde biliyorsunuz ki ben 2009 yılından bugüne kadar 2014 seçimleri için aday adayıyım diyordum yalnız Yaşar Sever Başkanım Ak Parti’ye geçtikten sonra o fikrimden vazgeçtim. Yaşar Başkanımın bu üzücü kaza geçirmesi sonucu biz bu işi askıya aldık önemli olan önce sağlıktı. Ormanlı’da bizim kadar saygıdeğer bu işe ehil olan insanlarımızın aday olmasını istediğimiz için adaylığımızı açıklamadık. Yanlış bir aday konulduğu takdirde onu da partimin ve halkımızın takdirine bırakıyorum.

 

İLÇE BAŞKANI SÖZ VERDİ

Yaşar Sever Başkanımı Ak Partiye davet ettiğimizde İlçe Başkanımız Fatih Çakır, beraber yaptığımız toplantılarda başkanımıza söylediği aynen şu idi, “Başkanım Ak Partiye enin geçmeni öncelikli olarak Ormanlı’nın çıkarlarını düşünerekten ve senin Ak Parti Ormanlı kurucularından olduğun için seni tekrar aramızda görmek istiyoruz önümüzdeki 2014 yerel seçimlerinde sen aday olmak istemediğin takdirde senin bize tavsiyelerine uyup o aday üzerinde yoğunlaşacağımıza söz veriyorum” dediğini biliyoruz. Yalnız bugünkü yaşanan durum bu şekil olmadı Ormanlı’da Fatih Çakır başkanımız daha adaylar belirlenmemişken tek adayı Bayram Başol’u alıp diğer 2 adayı da kenara iterekten Ormanlı’da esnaf gezisi yapmıştır bu Ormanlı halkımızdan teşkilatımızdan büyük tepki görmüştür.

 

İLÇE KONGRESİ YAPILAMADI

Partimizin yapılamayan ilçe kongresi sürecinde kendi bulunmuş olduğu listeyi desteklemediğimiz için hala daha Ormanlı Belde teşkilatı ile uğraşmaktadır. Ben Sayın Başkanıma rayında yürüyen bir belde teşkilatı ile uğraşmaktansa her hafta düzenli toplantılarını yapan teşkilat ile uğraşmaktansa aday belirleme çalışmalarında daha hassasiyetli davranmasını rica ediyorum”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

cumalı :

bırakın boşşeyleri etiketlenmeler ve etiketlemeyi adam gibi görevinizi yapın herkes baksın işine doğru düzgün iş yapmayan herkes birgün cezasını çekecek ipi kesilecek ve bunun için elinden gelen herkes birşey yapmalı ki o kişiler temizlenmeli

MEHMET ERDOĞDU :

sevgılı hemşehrılerım,bızler ormanlıda ,bilgi ve birikimlrtımızın,mezuniyet durumumuzun ,zamanımının ve saglıgımızın el verdıgı ımkanlar dahılınde ormanlıda 10 yıldır hızmet vermeye çalışıyoruz,halkımız olumlu yada olumsuz karşılayabılır,tenkıt edebılır,başarılı deılsınız dıyebılır,parti ve beledıye çalışmalarımızı eleştirebilir,ama kimse şunu diyemez,bızlerı ormanlıda belediyede yolsuzluk yaptı,rüşvet aldıiyada belediye imkanlarını kötüye kullandı falan da dıyemez,bu tür iftiralar atanları zaten savcılıga ilettik,yasal olarak haklarımızı arayacagız,hangi bilgisayardan ve kime ait bır yorum oldugunu en yakın zamanda savcılık yoluyla anlamış olacagız,ve bu kişi yada kişileri buradan ve basın yoluyla adını soyadını herkım ıse açıklayacagız.kimse kimsenin siyasi rant saglamak amacıyla kişisel haklarına ve iftıra atıcı şekilde ve çamur at izi kalsın anlayışı ile burdan karalama haklarına sahip deildir.burdan ilanen duyuruyorum.SAYGILARIMLA.MEHMET ERDOĞDU

Ferudun EROĞLU :

Sayın Aziz dostlarım ve kıymetli insanlar, Saygıdeğer yorum yapan arkadaşlarım En içten hürmetlerimi arz eder, gönülden selamlarımla sağlık ve afiyet üzere bulunmanızı dilerim. Her dönem olduğu gibi bu dönemde seçimlerde Farklı isimlendirmelerde bulunsalar da aslında her tür, her anlayış, her renk ve her desenden insanın (camide bir araya gelip beraberce saf tutan insanların Zamanla içtimai hayat içinde birçok insanın hadiseye dahil olması neticesinde maalesef yer yer nezaket ölçülerinin dışına çıkan bir üslup ile çok çirkin söz ve karşılıklı isnatların gündemde olması hasebiyle bunun önüne geçilmesi gerektiği akl-ı selim sahiplerinin öncelikli bir zaruret olarak gördüğü bir husus u vesileyle, zât-ı âlilerinize, saygıdeğer Ormanlı Halkına selam ve hürmetlerimi sunarım. BEŞİKTAŞLI

deliboran :

bence belde başkanı tarafsız olmalı..diyelim ki bayram başol veya osman uludağ aday gösterildi o zaman ne olacak..asıl oyun yapan belde başkanıdır bence.2009 da aynı edebiyatı yaptılar mağduru oynadilar ama bu sefer millet uyandı..bize bırakın hizmeti önce belediyenin borçlarını düzene sokacak adam lazım işçinin hakkı verilmiyosa belediye hiç olmasın daha iyi...

Rasim Karakuş :

Mehmet Bey açıkca bu partiye çok zarar veriyorsun bırak açıklasınlar adayı sen belde başkanı değilmisin bütün adaylara eşit mesafede olman gerekir hadi senin istemediğin birini aday gösterdiler ne yapacaksın o zaman? hayret ediyorum size Ak Partinin kendinden olan belediyelere hizmet üzerine hizmet yaptığı bir dönemde ne yaptınız Ormanlı'ya ?Hangi projeleri ürettiniz? Yapmayın Allah aşkına.Ormanlı'ya sıkışıp kaldınız.Daha doğru dürüst oturacak bir park ,çay bahceniz bile yok.Kızılcapınardakı pideci Şeref olmasa Ormanlıya gelen misafirlere yemek söyleyecek yeriniz bile yok.varsa söyle bizde öğrenelim.İki midibüs aldınız sahi onlar ne oldu?bırakında küçük hesaplaşmaları Ormanlı'nın önünü açın artık.Ne demiş atalarımız "Söz gümüşse sükut altındır"

Tacettin AKMAN :

Bu Telaş Niye Anlayamıyorum AK Parti Ormanlı,da 3 Aday Adayı var Sn Nail ESKİ Sn Bayram BAŞOL Sn Osman ULUDAĞ AK Parti Değil Aday Sn Başbakan ın Ceketini Koysa Seçimi Alır Diye Düşünüyorum ORMANLI da

MEHMET ERDOGDU :

ben mehmet erdogdu,olarak,burda şahsım ve yaşar severle ılgılı ,tüm siyasi eleştirilere açıgım herkes siyasi düşüncesın ı açıkca yazabılır tabiki ı delıkanlı olup yorum yazan ınsanlar adını ve soy adın ı yazmak şartı ile.amaaaaa,eleştiriler iftira edici şekılde,yok para yemış yok,rüşvet yemiş,falan fılan dıye tüm karalayıcı yorumları pazartesı günü savcılıga bıldırecem,o vatandaş dıye gecınen kişi yi de pazartesi günü savcılıga verdigimde,kim oldugu meydana cıkacaktır,ve o karalamaları ıspatlayamazssa onun hakkında tüm haklarımı arayacagım.bukadar da deıl,aslında bu yorumu kımın yazdıgını bılıyoruz,ama olayı resmileştırmek için ve kanıtlamak amacı ıle,ve o ınsanı medya aracılıgı ıle deşifre edeegımı burdan beyan edıyorum. u haber ve yorum avukatlarımıza ıntıkal etmiş olup pazatesi günü ilgili sucduyursu yapılacaktır.

Ormanlı Cuma :

Mehmet bey, 2009 yılını ununtma!Bahsettiğin kişiye aynen böyle saldırıyordun.Onun adı çıkınca ona yalvardıklarını unutma.O adam seni birinci sıradan belediye meclis üyesi yapmasaydı, şimdi siyasette ve Ormanlı'da yoktun.Bahsettiğin adamın ismi çıkarsa ne yapacağını doğrusu çok merak ediyoruz...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.