AÇIKGÖZ'DEN KUTLAMA

Tarih: 2010-03-15 00:00:00

ZKÜ Rektörü Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınlayarak, ülkenin dört bir yanında görevlerini

ZKÜ Rektörü Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınlayarak, ülkenin dört bir yanında görevlerini yerine getiren hekimlerin ve sağlık çalışanlarının, hayat şartları ve çalışma koşullarının iyileştirilmesinin sağlık hizmetlerindeki kaliteyi artıracağını belirtti. Açıkgöz, "14 Mart Tıp Bayramı'nın kutlandığı sağlık haftasında, yaşamsal öneme sahip sağlık sisteminin aksayan yönlerini düzeltmek, gerekli adımları atmak, yalnızca doktorları ve sağlık çalışanlarını değil, tüm toplumu yakından ilgilendirmektedir. Sağlık hizmetlerinin çağdaş dünyanın ölçütlerini yakalaması, sağlık sektörüne yapılan kaynak aktarımı ve sürdürülen yatırımlarla mümkün olacaktır. Ülkemizin dört bir yanında görevlerini büyük bir özveriyle yerine getiren hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın, hayat şartları ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi sağlık hizmetlerindeki kaliteyi artıracaktır. Hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın memnuniyeti toplumumuza olumlu bir şekilde yansıyacak, ülkemizdeki refah düzeyini artıracaktır. Geleceğin bilim insanlarını yetiştirdiğimiz Tıp Fakültemizde öğrencilerimizin gerçek birer tıbbiyeli olmaları için büyük gayret göstermekteyiz. Tıp öğrencilerinin sağlık alanındaki geleceğimiz olması, bizlere daha büyük sorumluluklar yüklemektedir. Öğrencilerimizi, Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş, akılcı, girişimci, sorun çözmeyi bilen, meslek bilinci kazandırılmış, teknolojiyi kullanmasını bilen, 'Hastalarını kendi yakını olarak kabul ederek' hizmet veren doktorlar olarak yetiştirmek bizlerin en önemli amacıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, halkımızın sağlığının korunmasında, hastalandıklarında iyileşmelerinde her türlü bakım ve tedavilerini, özverili çalışmalarla sağlayan tıp mensuplarının Tıp Bayramını en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.