AÇIKÖĞRETİM KAYITLARI BAŞLADI

Tarih: 2010-08-19 00:00:00

Açık İlköğretim, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi kayıtları başladı.  Alaplı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Uludağ, Açık İlköğretim, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi kayıtlarının başladığını söyledi. Mesleki Açık Öğre
Açık İlköğretim, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi kayıtları başladı.  Alaplı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Uludağ, Açık İlköğretim, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi kayıtlarının başladığını söyledi. Mesleki Açık Öğretim Lisesi kapsamında ilçede öğrenci oluşması halinde İmam Hatip Lisesi, Muhasebe, Finansman, Elektrik Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Bilişim Teknolojisi, Çocuk Gelişimi, Giyim Üretim Teknolojisi ve Yiyecek İçeçek hizmetleri alanlarının açılmasının planlandığını belirten Uludağ," Çeşitli nedenlerle eğitimlerini yarıda bırakmış, öğrenim çağında iken okula devam edememiş yada örgün eğitim çağı dışına çıkmış olan vatandaşlarımızın bu eğitimlerini tamamlamaları ve diplomalarını alarak yarınlara daha güvenli bakmalarını sağlamak ve Ülkemizin eğitim seviyesinin yükseltilmesi yönünde yürütülmekte ve bu konuda öğrencilerimize her türlü kolaylık ve yardım sağlanmaktadır. Bildiğiniz gibi Açık İlköğretim, İlkokuldan sonra Ortaokula devam edememiş vatandaşlarımız yıl içerisinde 3 sınava girmekte ve bu sınavlarda başarılı olmaları halinde bir yıl içinde açık lise öğrenimlerine devam edebilmektedirler. Yine aynı şekilde açık lise okuyan vatandaşlarımız girecekleri sınavlarda başarılı olmaları halinde 2,5 yıl lise diplomasına sahip olmaktadırlar. Açık İlköğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi vatandaşlarımızı fakülte ve yüksekokul gibi bir üst öğretim kademelerine hazırlarken aynı zamanda lise diploması ile daha kolay istihdam edilme şansı sağlanmaktadır. Özellikle Mesleki Açık Öğretim Lisesi sayesinde lise diploması alırken aynı zamanda bir meslek sahibi olması da sağlanmış olmaktadır. Mesleki Açık Öğretim Lisesi kapsamında Alaplı'da öğrenci grubu oluşması halinde;  İmam Hatip Lisesi, Muhasebe, Finansman, Elektrik Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Bilişim Teknolojisi, Çocuk Gelişimi, Giyim Üretim Teknolojisi ve Yiyecek İçecek hizmetleri alanlarının açılması planlanmaktadır. Bu nedenle ulaşabileceğimiz kadar çok kişiye ulaşarak herkesin haberdar olması ve bu imkanlardan faydalanmalarını sağlamak için sizlerin yardım ve desteği bizler için son derece önemlidir. Açık İlköğretim kayıtları 19 Temmuz ve 17 Eylül 2010 tarihleri arasında yapılacaktır. Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi kayıtları 16 Ağustos ve 17 Eylül 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Kaydolmak isteyen vatandaşlarımızın Alaplı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.