ADD'den BAYRAK AS KAMPANYASI

Tarih: 2010-06-20 00:00:00

           Bölücü eşkiya PKK'nın şehit ettiği askerlerin acısı ülkemizin her noktasında toplumun canını yaklamaya devam ederken, Karadeniz Ereğli'de de Gökçeler Beldesi'nde Hakkari'de şehit düşen askerimizin cenaze töreni yapılacak 21 Haziran 2010 tarihin

           Bölücü eşkiya PKK'nın şehit ettiği askerlerin acısı ülkemizin her noktasında toplumun canını yaklamaya devam ederken, Karadeniz Ereğli'de de Gökçeler Beldesi'nde Hakkari'de şehit düşen askerimizin cenaze töreni yapılacak 21 Haziran 2010 tarihinde.

           Atatürkçü Düşünce Derneği Kdz. Ereğli Şubesi teröre karşı toplumsal bir duruşun işareti olarak "Bayrak as" kampanyası başlattı. Şube Başkanı Semih Özkök yazılı açıklamasında kamuoyuna şu sözlerle çağrı yaptı:

 

Ülkemizde uzun yıllardır acısını çekmekte olduğumuz  ve son günlerde tırmanan kör terör 11 vatan evladını aramızdan söküp almıştır.

 

Şehitlerimize tanrıdan rahmet diliyor, şehit cenaze törenlerinin son olmasını bekliyoruz.

 

Ancak bu dileklerimiz çok kez tekrarlanmasına karşın bir türlü son olamadığını da acı ile gözlemekte ve izlemekteyiz.

 

Biz Atatürkçü Düşünce Derneği olarak dünya uluslarına rehber olmuş   yaygın bir deyim olan “Mustafa Kemal gibi düşünmek” zorundayız.

 

Bu nedenle sessiz ama, yüksek etkili, demokratik toplum yapımıza uygun ve Türk ulusunun vakarına yakışır tepkiler ile dosta düşmana ders vermeli ve yetkilileri uyararak onları göreve davet etmeliyiz.

 

İşte bu nedenle Atatürkçü Düşünce Derneği Karadeniz Ereğli Şubesi olarak  tüm Karadeniz Ereğli’lileri evlerine işyerlerine araçlarına nizami ve temiz Türk Bayrakları asmaya davet ediyoruz.

 

Ve istiyoruz ki aynı  anda tüm ilçede en çok bayrak asılan bir yerleşim yeri  olarak dünya tarihine geçelim.

 

Haydi Ereğli’liler, sarılın bayraklarınıza , gözyaşına , evlat acısına , çatışmaya, teröre, savaşa son vermek için bir solukta biz olalım.

 

Hattı müdafa yoktur sathı müdafa vardır, ve o satıh bütün vatandır diye , vatanın bir ucundan öbür ucuna vararak şehit düşüp ,toprağı vatan yapan tüm şehitlerimize rahmet, ailelerine başsağlığı , gazilerimize şifa dilerken ,görevdeki yiğitlerimizi de alınlarından öperek yurt savunmasında başarılar diliyoruz.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Hasan Tuş :

Büyük düşünür ve sözleri mutlak doğru olan kardeşim / kardeşimiz Çağlar Kılavuz; Tespitlerinden ve düşüncelerinden seni kutluyor ve tekbik ediyorum, çok güzel bir seri yapmısşın..... ancak; Senin cenazeye katılmadığını yada en iyi ihtimalle cemati ve şehidin naaşını gören biryerden bomboş bakarak off çektiğini farz ediyorum, Add düşünce derneği kendi ideolojik düşünceleri için bu duyuruyu yaptığını sanmıyorum, yapılması gereken neyse onu yapmıştır. ve en güzelini yapmıştır.Bundan senin gibi malzeme çıkarmak siyaset yapmak için o haberi yapmamıştır. senin yaptığın yorumlar şehidimizin tabutuna sarılan bayrağa hakarettir.....

çağlar kılavuz :

ŞEHİT RAMAZAN ERDEM'E MEKTUP ( 4 ) ben bayrak asmıyorum; çünkü, söyleyecek o kadar çok şeyim var ki aslında, bütün bunları bir bayrağın altına gizlemek istemiyorum canım kardeşim… çünkü, canım kardeşim, bu ülke sen ve senin gibilerin ardından her bayrak astığında yokluğunuzu en fazla üç gün hatırladı ve en fazla üç gün sürdü yüreklerinde hayatını kaybedenlerin acısı… çünkü, canım kardeşim, ne yazık ki sen ve senin gibilerin gidişi öyle bayrak falan asmakla, şehitler ölmez vatan bölünmez ve vatan sağolsun demekle son olmayacak bu ülkede ve – keşke düzelebilse – bu ülke sizlerin gidişiyle düzelmeyecek… ve şimdilik hoşça kal canım kardeşim, yolun açık olsun, hoşça kal…

Özcan Bayram :

Her şeye ve her gerçeğe inat bayrağımı asıyorum. Bu vatanın bayrağa, kana, kahramalığa ve bizlere ihtiyacı var. Her şeye ve her gerçeğe inat bayrağımı asıyorum. O bayrağı bu kez de asacağım. Son kez astığımda üstümde olacak. Her şeye ve her gerçeğe inat bayrağımı asıyorum. Onun gölgesinde huzurluyum. Arkamdan vurulsam da herkesin önünde yürüyeceğim. Her şeye ve her gerçeğe inat bayrağımı asıyorum. Kendi vatanımda vurulsamda günü geldiğinde Akıncı olacağım. Her şeye ve her gerçeğe inat bayrağımı asıyorum. Ovada ve dağda siyaset yapanlara ne ilk ne son ikazım olacak. Bir gün ölüm gibi çörekleneceğim üstlerine. Ne yANDaşları (!) kalacak ne taşeronları (!) Her şeye ve her gerçeğe inat bayrağımı asıyorum. Sevgili kardeşim, aziz şehidim için asıyorum. Bu vatan için ne ilk ne de son şehidim olacaksın. Her şeye ve her gerçeğe inat bayrağımı asıyorum. Geride büyüyen ve vatana emanet ettiğim bir oğlum var. Gerektiğinde onun içinde asacağım. Nur içinde yat Aziz şehidim.

Durukan Karaca :

Assanız ne kaybedeceksiniz ki merak ediyorum.Kendi kendinize tavır yapıyorsunuz.Neye yarar böyle davranışlar? İlginçsiniz gerçekten.

çağlar kılavuz :

ŞEHİT RAMAZAN ERDEM'E MEKTUP ( 4 ) Ben bayrak asmıyorum; çünkü, söyleyecek o kadar çok şeyim var ki aslında, bütün bunları bir bayrağın altına gizlemek istemiyorum canım kardeşim… Çünkü, canım kardeşim, bu ülke sen ve senin gibilerin ardından her bayrak astığında yokluğunuzu en fazla üç gün hatırladı ve en fazla üç gün sürdü yüreklerinde hayatını kaybedenlerin acısı… Çünkü, canım kardeşim, ne yazık ki sen ve senin gibilerin gidişi öyle bayrak falan asmakla, şehitler ölmez vatan bölünmez ve vatan sağolsun demekle son olmayacak bu ülkede ve – keşke düzelebilse – bu ülke sizlerin gidişiyle düzelmeyecek… Ve şimdilik hoşçakal canım kardeşim, Yolun açık olsun, Hoşçakal…

çağlar kılavuz :

ŞEHİT RAMAZAN ERDEM'E MEKTUP ( 3 ) ben bayrak asmıyorum; çünkü, devlet bakanı mehmet ali şahin, sen ve 10 arkadaşının canına mal olan bu saldırı ile ilgili tsk’dan tatmin edici bir açıklama bekliyormuş.sanki tsk kendi siyasi emirlerinden bağımsız hareket ediyormuş gibi bir de tsk’yı hedef gösteriyor aklınca; üstelik bugünkü koşulların en büyük sorumlusu siyasi iktidar olmasına rağmen…

çağlar kılavuz :

ŞEHİT RAMAZAN ERDEM'E MEKTUP ( 2 ) ben bayrak asmıyorum; çünkü, şimdi herkes bu ülkeyi en çok ben seviyorum yarışına başlayacak; halbuki ben birçoğuna bu konuda şüpheyle bakıyorum… yapılan yorumların çoğunda Allah kimseye böyle ölüm nasip etmez diyenlerin hepsine ise acı acı gülüp geçiyorum… ben bayrak asmıyorum; çünkü, başbakanımız dedi ki, sizin o gece çatıştığınız ve sen gibi 10 kişiyi canından eden pkk aslında taşeronmuş; demek ki, gerçek sahipleri var pkk’nın ve demek ki hükümet bu konuda bizden gizlenen bir şeyler biliyor olsa gerek… ben bayrak asmıyorum; çünkü, hani bizler uykudayken sizler gecenin bir yarısında çatışıyordunuz ya hani; ortaya atılan ilginç bir iddia var: çatışma öncesi ve sonrası, şu israil’den 2004 yılında yaptığımız anlaşma ile 180 milyon dolara havadan istihbaratı sağlamak için aldığımız insansız izleme uçakları olan heronlar var ya işte onlar İsrailli mühendisleri ve uçuş eğitmenleri olay esnasında türkiye’de olmadıkları için uçurulamamış...

çağlar kılavuz :

ŞEHİT RAMAZAN ERDEM'e MEKTUP ( 1 ) canım kardeşim, sen ve senin gibi 10 kişi, bu ülkenin bir türlü dindirilemeyen kanı uğruna can verdiğiniz için add bayrak asma kampanyasına davet etti herkesi, belediye hoparlöründen de evlere ve işyerlerine bayrak asma çağrısı geldi; şimdi herkeste bir bayrak asma telaşı… ben bayrak asmıyorum; çünkü, biz bayrak astıkça sen ve senin gibilerin acısını yok ediyoruz aslında… bayrak asmakla sen ve senin gibi bu topraklar için canını veren onbinlerce kişinin geri geleceğine de inanmadığım gibi; tersine içimizdeki düşmanlığın köklerini daha da derinlere saldığımıza inanıyorum… ben bayrak asmıyorum; çünkü, bayrak asmakla gözlerimizin ve yüreklerimizin kapatıldığına inanıyorum… sokakta, evde, işte ve her yerde bayrak asınca senin ve seninki gibi ölümlerin unutturulmaya çalışıldığına inanıyorum; kimi zaman kardeşler bile unutsa bir tek anneler ve babalar unutmuyor onu biliyorum…

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.