ADD'DEN EĞİTİME DESTEK

Tarih: 2013-04-11 00:00:00

Alaplı Yamanlar Otelde düzenlenen çay'a ADD Yönetimi, Anneler Derneği, ADD üyeleri katıldı.Eğitime destek çay'ında konuşan ADD Alaplı Şube Başkanı Saliha Sanlı, Bütün insanlar eşit şartlarda dünyaya gelmiyor. Maddi olanaksızlıklar yüzünden eğitimine deva
Alaplı Yamanlar Otelde düzenlenen çay'a ADD Yönetimi, Anneler Derneği, ADD üyeleri katıldı.
Eğitime destek çay'ında konuşan ADD Alaplı Şube Başkanı Saliha Sanlı, Bütün insanlar eşit şartlarda dünyaya gelmiyor. Maddi olanaksızlıklar yüzünden eğitimine devam edemeyen nice gençlerimiz var. Bu gibi sosyal etkinliklerle bir grup gencimize burs desteği sağlıyoruz. Katkılarınız ile bu gençlerimizin eğitimlerine destek oluyorsunuz. Arkadaşlarımızın sizlere takdim edecekleri Atatürk rozetleri ile rozete ve şans numarasına sahip olacaksınız.
Çekiliş ürünlerimizin çoğunu Cumhuriyetin aydın yüzü gönüllü kadınlarımız hazırlamışlardır. Kurtuluş savaşımız, vatanın özgürlüğü için ölüme koşan Şerife bacılar, kara Fatmalar, 'Yumruğum yüreğim kadar, yüreğimde memleketim kadar cesur ve büyük, gün bugündür' diye haykıran Nene Hatunlar ile kazanılmıştır.
Türk kadını erkeği ile cephede omuz omuza savaşmış, cephe gerisinde kağnısıyla cephane taşımış, askere yiyecek ve giyecek hazırlamışlardır. Kuva-i Milliye ruhuna dayalı bu büyük mücadele Mondros ve Serv'i tarihin karanlığa fırlatmış, Misak-ı Milli hudutları içinde yepyeni çağdaş bir Türk devleti kurmuştur. Büyük Önder'in liderliğinde yürütülen bu mücadelenin gerçek temeli , Onun şu sözleri ile Nutukta yer almıştır.
'Temel ilke Türk ulusu'nun onurlu ve şerefli bir ulus olarak yaşamasıdır.
Bu ancak tam bağımsız olmakla sağlanabilir. Türk Ulus'unun onuru ve yetenekleri çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir ulus tutsak yaşamaktansa yok olsun daha iyidir. Öyleyse ya istiklal Ya Ölüm',Kurtuluş savaşı başarı ile noktalanmış 29 Ekim 1923 de Cumhuriyet ilan edilmiştir.
Bu Cumhuriyet ilan edilinceye kadar saltanatla, hilafetle, emperyalist ve faşist devletlerle, mandacılarla şeriat özlemcileriyle, işbirlikçileriyle savaşmış ve yolunu laik, sosyal hukuk devleti nitelikleriyle döşemiş ve çizmiştir. Mustafa Kemal Atatürk Türk kadının Milli Mücadeleye verdiği hizmetleri çok takdir etmiş kadının ikinci sınıf vatandaş olma durumundan kurtarmanın zorunlu olduğu sonucuna varmıştır.
Atatürkçü Düşünce sistemi kendisini, ulusuna ve dünyaya kanıtlamış değerler bütünüdür. Mücadelesini her türlü çağ dışı anlayışlara karşı yapmıştır. Atatürk Cumhuriyetine karşı akım ve adımlara karşı düşün savaşı yapmak her ulusun görevidir dedi
Konuşmaların ardından canlı müzik eşliğinde katılımcılar doyasıya eğlendi. Eğitime destek çay'ın da çeşitli hediye çekilişleri gerçekleştirilirken davetlilere yemek ikramında bulunuldu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Şerife Mısırlı :

Sn.Add.Dernek yöneticileri Toplantı yemek ve eğlence işlerini Yardım Burs adı altında yapıyorsunuz iyi yapıyorsunuz sonrada duygu sömüresi yapıp Fatma bacı ve Şerife bacılarla bu ülkeyi kurtardığımızı söylüyorsunuz bunu biz biliyoruzda siz nekadar biliyorsunuz bu bacılarımızın baş örtüleri ve islami yaşantıları yüzünden bir çok yerlere girmeleri yasaklıyken dernek olarak hiç bir girişimiz olmadığı gibi bu zorlukları çıkaranlara hala olduğu gibi destek vermeye devam ediyorsunuz birkaç başı bağlı anam ablamda siz ve yönetim kurulunuz göbek atarken öyle sizi seyrediyor bu oyunları iyi oynuyorsunuz Allahım biliyor ben sizden daha büyük ATATÜRK'cüyüm kimsenin oyuncağı değilim Benim Kıblem Kabeyişerif

AYŞENUR :

ADD İHTİYAC ÖĞRENCİLERE BURS İÇİN YAPMIŞ OLDUĞU YEMEKLİ KAHVALTILI TOPLANTILARI BASIN ÜZERİNDEN TAKİP EDİYORUM ŞUNU HERKES GİBİ MERAK EDİYORUM BURS SAĞLADIKLARI ÖĞRENCİLER NEREDE HANGİ OKULDA OKUYORLAR ÇIKIPDA O OKULUN İDARECİLERDEEN AZINDAN BİR KAÇINI TANIMAK İSTERDİK VEYA BU TOPLANTILAR SADECE GÖNÜL EYLENDİRMEK İÇİNMİ YAPILIYOR MAŞALLAH YÖNETİM KURULU BÖYLE EĞLENCİLERİ BOŞ GEÇİRMİYORLAR İYİ EYLENCELER

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.