ADLİYE ÖNÜNDE EYLEM

Tarih: 2013-02-13 00:00:00

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu, beraberinde Türkiye Kamu Sen'e bağlı bazı sendikaların şube başkan ları yönetim kurulu üyeleri ve adliye çalışanları ile birlikte Zonguldak Adliye önünde eylem yaptı.

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu, beraberinde Türkiye Kamu Sen'e bağlı bazı sendikaların şube başkan ları yönetim kurulu üyeleri ve adliye çalışanları ile birlikte Zonguldak Adliye önünde eylem yaptı.

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu Zonguldak Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, Adalet çalışanlarının ağır iş yükü altında ezilirken, yetmezmiş gibi kazınılmış haklarının tek tek ellerinden alındığını söyledi.

'ADALET VE ADALETİN KARARLARI'

Ülkenin gündeminde en çok tartışılan konuların başında 'adalet ve adaletin kararları' geldiğini söyleyen Bacıoğlu, Her geçen gün artan suçlarla birlikte, yeni kurulan adliye binalarına sürekli istihdam edilen memurlara rağmen, adalet hizmetleri bir türlü sağlıklı bir yapıya kavuşamamıştır. Adalet çalışanları. Ağır iş yükü altında ezilirken, yetmezmiş gibi kazanılmış hakları tek tek ellerinden alınmaktadır. Önce nöbet ücretleri ile havuz paralarının kaldırılması, banka promosyonunda yaşanan haksızlıklar, şimdi ise fazla mesai ücretlerinin kaldırılması. En zor şartlar altında çalışan kamu personeli adalet çalışanlarıdır. Buna rağmen, maalesef ki, en çok hakkı yenen hor görülen kesim de bu kesimdir. Adalet çalışanları, her şeyden önce insanca muamele görmek, emeklerinin karşılığını almak ve hak ettikleri itibarlarının iadesini istemektedirler. En büyük haksızlık ve adaletsizlikler adliye çalışanlarına uygulanmaktadır.

"ÇALIŞANLAR YOK SAYILMAKTADIR"

En keyfi işlemler ve uygulamalarla adliye çalışanları yok sayılmaktadır. Adliye çalışanı adalet dağıtma hizmetini sunarken, kendisi için de adalet talep etmektedir. Emeğinin karşılığını almak ve onuru kırılmadan hizmet vermek istemektedir. Bu yıl başında milletvekili ve gazetecilere yasadaki adı ile, 'Fiili Hizmet Süreci Zammı' TBMM'den geçmiş, Cumhurbaşkanı da onaylamıştır. Bu düzenleme ile milletvekilleri, maden işçileri gibi yıpranma haklarından sınırsız yararlanma hakkına sahip olmuşlardır. Bilindiği gibi, yıpranma hakkı kullanan asker, polis ve gazetecilerin yıpranma paylarında belli sınırlamalar mevcuttur.

TÜRKİYE GENELİNDE İMZA KAMPANYASI

Adalet çalışanlarını bir bütün olarak gören sendikamız, yıpranma payını tüm çalışanların hak ettiğini, bu güne kadar adalette yapılan sınıf ayrımcılığı nedeniyle, Adalet çalışanlarının mağdur edildiğini ve çalışma barışının sağlanabilmesi için başta yıpranma payı olmak üzere, çalışanların ellerinden alınan fazla mesailerle, yıllardır talep ettiğimiz mübaşirler dahil Yardımcı Hizmetler Sınıfında bulunan personelin Genel İdari Hizmetler sınıfına geçirilmesi için Türkiye genelinde bir imza kampanyası başlatılmıştır. Sayın Adalet Bakanına hitaben yazılan dilekçeler, bugün tüm illerimizde yapılan kitlesel basın açıklamalarının ardından Sayın Bakan'a gönderilmektedir. Adalet çalışanlarının fiili hizmet zammından faydalandırılması, zorunlu olarak çalıştırılmasına rağmen el konulan fazla mesai ücretlerinin bir an önce ödenmesini talep etmekteyiz. Türk Büro Sen olarak, taleplerimiz yerine getirilene kadar işyerlerimizde her türlü meşru eylem ve etkinliklerimizi devam ettireceğimiz hususunu kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz
Zonguldak Adliye önünde yapılan açıklamanın ardından Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu ve üyeler toplanan 250 imzayı PTT'den Adalet Bakanına gönderdiler.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.