AFET KONUTLARINA ÖDENEK

Tarih: 2012-03-06 00:00:00

Alaplı'da 1998 yılında meydana gelen sel ve heyelanda konutları zarar gören vatandaşlar için yapılan 690 Evler mevkiindeki Afet Konutları'nın 10 yıldır bekleyen çevre tanziminin yapılması için beklenen ödenek çıktı; 13 Mart'ta yapılacak ihalenin ardından

Alaplı'da 1998 yılında meydana gelen sel ve heyelanda konutları zarar gören vatandaşlar için yapılan 690 Evler mevkiindeki Afet Konutları'nın 10 yıldır bekleyen çevre tanziminin yapılması için beklenen ödenek çıktı; 13 Mart'ta yapılacak ihalenin ardından Nisan ayında çalışmalara başlanması ve Haziran ayında da çalışmaların tamamlanması bekleniyor.

Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, 15 blok ve her blokta 10 daireden oluşan 150 dairenin bulunduğu Alaplı Afet Konutları'nın çevre düzenlemesi ve yollarının yapılmadan 2003 yılında hak sahiplerine teslim edildiğini ve yaklaşık 10 yıldır da semt sakinlerinin çevre tanziminin yapılmasını beklediklerini ifade ederek Yetkili makamlarla sürdürdüğümüz girişimler neticesinde proje bedeli 129.000 lira olan Afet Konutları çevre tanzimi için 129.000 lira ödenek çıktı ve 13 Mart 2012 günü Zonguldak İl Özel İdaresi İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılacak. İhalenin ardından Nisan ayında çevre tanzimi çalışmalarına başlanmasını ve en geç Haziran ayında da çalışmaların tamamlanmasını bekliyoruz. Bu çalışmanın tamamlanmasının ardından Afet Konutları sakinleri yol ve çevre düzeni sorunundan tamamen kurtulacaklar. Kendilerine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ayrıca, bu sorunun çözümü için başlattığımız girişimlere destek veren Zonguldak Milletvekillerimiz Sayın Köksal Toptan ve Sayın Ercan Candan'a, Sayın Valimiz Erol Ayyıldız'a ve Zonguldak Afet ve Acil Durum Müdürü Sayın Ahmet Gürgör'e teşekkür ediyorum. dedi.

Belediye Başkanı  Dr. Nevzat Çimenoğlu, Afet Konutları hak sahiplerinin tapularını alabilmeleri için başlatılan çalışmaların sürdüğünü de sözlerine ekledi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Adem KORKUSUZ :

ALAPLI AFET EVLERİNE ÇIKAN ÖDENEĞE ÇOK SEVİNDİK. ANCAK AYNI AFETTE ZARAR GÖREN EREĞLİ AFET EVLERİDE AYNI DURUMDA. RESMİ YOLU YOK. GEÇTİĞİMİZ YOL EMENET. YER SAHİBİ AHMET KIZMAZ ZAMAN ZAMAN YOLUNUZU KESERİM HAAA DİYOR. SIĞINAKLARIMIMIZI SEL BASIYOR. ÇATILARIMIZ KULLANILAN MALZEMENİN ADİLİĞİNDEN AKIYOR. EVLER MAHKEMELİ YERLERE YAPILMIŞ ÖDEMELİRİMİZİ YAPIP TAPULARIMIZI ALAMIYORUZ. ELEKTRİK AYDINLATMASI ŞİFAİ YAPILMIŞ, PROJELİ AYDITLATMA İSTİYORUZ KİMSENİN İLGİLENDİĞİ YOK. 1998 DE DOĞAL AFETE UĞRADIK. DEVLET 2004 DE EVLERİMİZİ TESLİM ETTİ. KÖYDEKİ EVLERİMİZİ BOŞALTIN DİYE JANDARMA GÖNDERDİ. YAPILAN AFET EVLERİNDE BİZİ DAHA BÜYÜK AFET BEKLİYORDU. ALLAHDAN GELENE RAZIYDIK KEŞKE DEVLET GÖLGE ETMESEYDİ DE KÖYDEKİ EVLERİMİZDE OTURSAYDIK. EREĞLİ AFET EVLERİ SAKİNLERİ ADINA SİTE BAŞKANI OLARAK SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİMİZİ EREĞLİ AFET EVLERİNDE AĞIRLAMAKTAN MEMNUN OLURUZ. GAZTENİZ ARACILIĞINIZ İLE SAYIN KÖKSAL TOPTAN VE SAYIN ERCAN CANDAN VEKİLLERİMİZİ KDZ EREĞLİ AFET EVLERİNE DAVET EDİYORUZ.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.